Skocz do zawartości
afgi

Czarna Perła - 100x60x55 + DSB

Rekomendowane odpowiedzi

Z moich dotychczasowych doswiadczen:

Kuekhentali - robi brudna robote i nie rzuca sie w oczy, czuje respekt tylko przed penseta i najwiekszym krabem

Sexy - cale dnie siedza na kwiatku i nic nie robia

Czyszczaca - ladnie sie prezentuje i przychodzi do reki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, tihs napisał:

Z moich dotychczasowych doswiadczen:

Kuekhentali - robi brudna robote i nie rzuca sie w oczy, czuje respekt tylko przed penseta i najwiekszym krabem

Sexy - cale dnie siedza na kwiatku i nic nie robia

Czyszczaca - ladnie sie prezentuje i przychodzi do reki 

a sexy nie żrą Ci SPSów?


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

racja, żarły milkę jak postawiłem obok ich lokalu, ale parę dni temu przeniosłem to jeszcze za nią nie trafiły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie może czemu euphyllia tak marnieje? Parametry są powiedzmy OK, tzn. Podstawowe w normach, ale NO3 na 5 i odpieniacz szaleje, wyrzuca dużo żółtej pianycf170f2a62e741f77b313b25d6bd2ad69.jpg
3979b31405666d24ca3854e7519f5ab8.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę brązowe smugi, odkryty szkielet i wygląda, że dopadła ją infekcja. Brown jelly może? Wyjmij i powąchaj, czy cuchnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No3 bym w to raczej nie mieszał, u mnie od pewnego czasu skoczyły w okolicę 20-30, utrzymują soę tak od około 2 tygodni, a euphylia pompuje się jak szalona. Szukaj więc winy raczej w innym miejscu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widzę brązowe smugi, odkryty szkielet i wygląda, że dopadła ją infekcja. Brown jelly może? Wyjmij i powąchaj, czy cuchnie.

Brązowe smugi to może być pozostałość po okrzemkach. Jeszcze trochę tego zostało.

Jutro wyjmę i powącham, dam znać Nik@ [emoji4]

 

Jest jeszcze jedno, ale wątpię ze to mogłoby być to. No ale kto wie. Mianowicie zmniejszyłem 3 dni temu długość naświetlania z 10h do 7h oraz usunąłem światło nocne - ze względu na okrzemki. Świecilem wcześniej LEDami na 15% mocy, a nocne było na 1% UV.

Dziś to przywróciłem. Włączyłem też program aklimatyzacji, który będzie stopniowo zwiększał moc światła przez okres tygodnia aż do 30% mocy. Może to pomoże....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2017 o 22:24, dari_a napisał:

2. Najladniejsza jest debelius, jednak większość czasu spędza w zakamarku, amboinensis nie tak ładna, ale bardziej widoczna. Kuekhentali skuteczne w walce z aiptasią, ale widoczne tylko w nocy.

u mnie przy 4 debeliusach i przestrzennie ustawionej skale są dość widoczne. nie wiem czy to kwestia wielkości akwarium, układu skały czy ilości (w acroporze Łukasz mówił że przy większej liczbie są odważniejsze). ale oczywiście czyszcząca płynąca na rybie rozwala... ale ten widok się trafi bardzo rzadko a "strażacy" są widoczni non stop :wub:

Edytowane przez Przemek79 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Przemek79 napisał:

u mnie przy 4 debeliusach i przestrzennie ustawionej skale są dość widoczne. nie wiem czy to kwestia wielkości akwarium, układu skały czy ilości (w acroporze Łukasz mówił że przy większej liczbie są odważniejsze). ale oczywiście czyszcząca płynąca na rybie rozwala... ale ten widok się trafi bardzo rzadko a "strażacy" są widoczni non stop :wub:

Myślę, że to kwestia liczby. Ja mam tylko jednego debeliusa.


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Młode dojrzewające akwarium, a może to faktycznie Brown Jelly? Daj lepsze zdjęcie, z lepszym zbliżeniem.

Edytowane przez maciej01 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nika@, ciężko ocenić czy śmierdzi. Wydaje mi sie, ze ma normalny zapach skaly z wody.

 

Dzisiaj, to już kompletnie sie rozlatuje. Traci tkankę/ wyrzuca ja oraz wypuszcza jakieś nitki, które tez odlatują. Przestawiłem ja dzisiaj na dno w najspokojniejsze miejsce

 

Maciej01, wrzucam kilka innych fotek, ślimak sie też załapał

 

37883a9646b557acd8e42c063c89b6c2.jpg

40bbd200753df5fe0cee74b410427b42.jpg

42de59254b6834f465ba3c57e93ff9e8.jpg

a1fe98c5968819b188da7ea038841cbb.jpg

dcca3ee5fc9def0ddcf232063b23a851.jpg

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brown Jelly = koral ląduje w kiblu....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Brown Jelly = koral ląduje w kiblu....

Świetnie :(

Czy to sie może rozprzestrzenić na inne?

Czy podlega reklamacji? Dopiero co ją kupiłem, ale w erybce wyglądała bardzo ładnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek
7 minut temu, afgi napisał:


Świetnie :(

Czy to sie może rozprzestrzenić na inne?

Czy podlega reklamacji? Dopiero co ją kupiłem, ale w erybce wyglądała bardzo ładnie

W erybce mają zdjęcia do sprzedaży czyli ładne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Pytanie zasadnicze jak wyglądała po transporcie, robiłeś jakiś dip przed włożeniem do akwarium, masz inne LPS które funkcjonują i polipują? Po jakim czasie zaczęła się zamykać? Wspomniałeś o odpieniaczu, wrzuć fotę urobku

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanie zasadnicze jak wyglądała po transporcie, robiłeś jakiś dip przed włożeniem do akwarium, masz inne LPS które funkcjonują i polipują? Po jakim czasie zaczęła się zamykać? Wspomniałeś o odpieniaczu, wrzuć fotę urobku 

 

Po transporcie wyglądała OK. Zaczęła sie zamykać niecały tydzień po transporcie.

 

Nie, nie robiłem dip-a. Tak na przyszłość, dziś zamówię Coral RX i Kent Tech Jodyna.

 

Z innych, mam jeszcze Rico Floride (wyglada dobrze) i Briareum (polipuje Ok, chociaż nie cala). Oba korale są niecały tydzień i leżą daleko od siebie.

 

Odpieniacz umyłem wczoraj, dzisiaj wieczorem wrzucę fotę. Trochę zmieniałem tam ustawienia, wiec nie wiem czy będzie wyglądał tak samo.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wspomniałeś o odpieniaczu, wrzuć fotę urobku


Wrzucam fotę urobku. Nie wyglada to już tak jak wczoraj, kiedy to piana wychodziła nawet przez dziurki w pokrywie ;)
498be940703128fa7eecfb4ce271f0b6.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie taki urobek utrzymywał się po starcie na suchej skale przez ponad miesiąc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mocno "tłucze" wodę. Jest taka potrzeba ?
 

U mnie taki urobek utrzymywał się po starcie na suchej skale przez ponad miesiąc

Ustawione jest na pełen wylot wody i reguluje już tylko dopływem powietrza. W sumie dopiero sie tego uczę, ale pojemnik myje średnio co 4 dzień. Teraz głównie z taką mocno żółtą wodą i mazią. Od zrobienia poprzedniego zdjęcia minął cały dzień i odpieniacz wyglada tak:

1ed79e9146b5a778d6db5a2772d96e53.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie masz czasem po prostu jeszcze niedojrzałego zbiornika? Ile masz akwarium? Start od zera na suchej skale?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to wygląda jak u mnie, jak włożyłem euphilie efekt był taki sam, mierzyłeś wodę?

u mnie nadal nie dojrzał zbiornik

jakie masz PO4 i NH3 i NO3?

 


tu w sumie nie trzeba nic pisać :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to wygląda jak u mnie, jak włożyłem euphilie efekt był taki sam, mierzyłeś wodę?
u mnie nadal nie dojrzał zbiornik
jakie masz PO4 i NH3 i NO3?
 


Co masz na myśli, ze efekt był taki sam. Tez Ci padła?

Zbiornik jest od miesiąca. Start na suchej skale, żywym piasku i DSB w sumpie. Dodatkowo zakończyłem program RedSea Mature.

Parametry: PO4 niewykrywalne, NH3 nie mierzyłem od tygodnia, NO3 na 5-ale to Salifert.

Sam kolor odpieniacza mnie nie martwi, gdyż to jest faktycznie dojrzewający zbiornik i na razie odpieniacz mieli głównie bakterie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też mi padła ale ja lecę na żywej skale i parametry mam nieco kosmiczne

ale u Ciebie jest dobrze, kolega zasugerował że szczepka była źle przycięta, w sensie stopki ale u Ciebie

raczej wszystko normalnie wyglądało

u mnie odpieniacz przez 3 tygodnie nie wywalił nic dopiero jak wprowadziłem troche zycia

i zacząłem lać bakterie to się ruszyło

nie wiem czy nie za ostro

jakie bakterie lejesz?


tu w sumie nie trzeba nic pisać :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
też mi padła ale ja lecę na żywej skale i parametry mam nieco kosmiczne
ale u Ciebie jest dobrze, kolega zasugerował że szczepka była źle przycięta, w sensie stopki ale u Ciebie
raczej wszystko normalnie wyglądało
u mnie odpieniacz przez 3 tygodnie nie wywalił nic dopiero jak wprowadziłem troche zycia
i zacząłem lać bakterie to się ruszyło
nie wiem czy nie za rączeostro
jakie bakterie lejesz?

Teraz przestałem lać bakterie. Lałem RedSea Mature przez 21 dni. Planuje lać Kent Tech Iodine i w przyszłości PhytoPlex oraz ballinga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.