Skocz do zawartości
adamswiatek

Coral Box WF-04 WIFI Dosing Pump

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę nie fart , kiepsko .Na pocieszenie ( mierne zresztą ) powiem Ci że zakupy w PL dużo,dużo częściej kończyły się problemami niż z Chin(A mam po kilka paczek tygodniowo ) .


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny sprzet. Zaczynam rozwazac zakup. 


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po interwencji przez paypal dostalem dwie dodatkowe nakladki i wszystko teraz dziala ok.

 

Tak, z tymi Chinami mnie troche ponioslo ale wkurzylem sie.

Edytowane przez lionfish (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam, Piotr

Moj blog: http://www.brightsidereef.blogspot.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie "posiadacze" , polecacie ? :) jak dla mnie bomba, szczególnie mini rozmiar + sterowanie przez os. przemawia za.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miaiłem do czynienia z innymi ,  jestem bardzo czepliwy co do obsługi  różnych takich urządzeń bo sam projektuje nie raz interfejsy .Tu powiem dosłownie nie mam sie do czego czepić .Ba..nawet  jak bym chciał to  nie ma czego poprawiać ( No może alarm o świcie że brak płynu ,faktycznie był brak ale mogło poczekać aż wstanę ).Sprawdzałem dokładność po czasie , jest idealnie .Dokładność aż dziwi , mam ustawione "gęste" fito 0.36 ml na 6 dawek i za każdym razem kropla  spada jak trzeba . 


 


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to Jecod ma konkurencję...a możecie zaktualizować cenę tej pompy? 


140x75x60,sump 240l ,obieg jecod DCP-10000,odpieniacz SKIMZ MONZTER, cyrkulacja 2x Maxpect Gyre XF 350  ,oświetlenie DIY 10x54W T5 + 9x10W LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp.


140x75x60,sump 240l ,obieg jecod DCP-10000,odpieniacz SKIMZ MONZTER, cyrkulacja 2x Maxpect Gyre XF 350  ,oświetlenie DIY 10x54W T5 + 9x10W LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiona dokładnie na fish-street .


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, AAxxeell napisał:

Ciekawe że na tej stronce jest link do tego wątku ;)

 


Solniczka a w niej: obieg Jebao, cyrkulacja Maxspect, odpieniacz BK, lampa Maxspect, dolewka Levelautomatic Milestone.

5ec28973961f7244464f928796a3fc08u1399a12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej...Odkopalem temat,jak sie sprawuje dozer po dluzszym czasie?...Dalej wszyscy zadowoleni?...Chce zamowic te cacko a opinie na razie sa dobre.


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zamówiłem doszła szybko ale mam problem z jedną pompą (pump header-cover czyli nakładką) jak wyżej było opisane, zrobiłem troubleshooting  wg zaleceń dostawcy ale nic nie pomogło napisałem do nich aby wymienili mi wadliwą cześć, odpisali że wyślą zobaczymy czekam na przesyłkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli troche loteria,ale skoro Ci napisali ze przysla to w porzadku,dziwne tylko ze mieli przynajmniej dwa takie przypadki i nic z tym nie zrobili...A po kalibracji podaje tyle ile trzeba?...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oprogramowanie bardzo fajne i przyjazne kalibracja bez problemu jest dokładna. Gdy by nie ta wpadka z jedną z pomp to złego słowa bym nie powiedział no tak to już jest z chińczykami. Komunikacja jakaś jest z dostawcą support próbuje pomóc więc myślę że nie ma się co obawiać tylko zamawiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Mirek,tak tez zrobie i zamowie,najwyzej czekajac podniesie mi sie adrenalina spowodowana gra czy w dozerze beda dzialac wszystkie nakladki...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wszystko działa jak należy .

Dnia 23.07.2017 o 23:15, SU1 napisał:

Nie miaiłem do czynienia z innymi ,  jestem bardzo czepliwy co do obsługi  różnych takich urządzeń bo sam projektuje nie raz interfejsy .Tu powiem dosłownie nie mam sie do czego czepić .Ba..nawet  jak bym chciał to  nie ma czego poprawiać ( No może alarm o świcie że brak płynu ,faktycznie był brak ale mogło poczekać aż wstanę ).Sprawdzałem dokładność po czasie , jest idealnie .Dokładność aż dziwi , mam ustawione "gęste" fito 0.36 ml na 6 dawek i za każdym razem kropla  spada jak trzeba . 


 

Nadal podtrzymuję . Zmiana ustawień/dawki to kilka kliknięć .Nawet jej jeszcze do sieci domowej nie dodałem bo łączy się ekspresowo .


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej...Dzisiaj doszedl ten dozer i teraz sprawdzam na przeciagu doby czy naleje 6 ml w 24-rech dawkach...Nie jestem pewien kalibracji,gdyz nie ma problemu ustawic oddzielnie 1 ml lub 10 ml ,jednak razem sie nie zgadza...Pomyslalem ze jezeli to normalne ,to jezeli kalibruje 1 ml to wtedy bedzie dokladnie podawac od 0.1 do 1 ml jednorazowo a jezeli np. 20 ml to trzeba skalibrowac 10 ml...Czy dobrze mysle?...Na razie pompa podala 0.25 ml i zostalo jeszcze 5.75 ml rozlozone na dobe...Fakt ze ustawienie jest dziecinnie proste,nawet dla takiego wroga telefonow jak ja a sama pompa bardzo mala,ale ciezka,jak na swoje gabaryty...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie doszedłem do tego testu bo czekam na końcówkę pompy jak dojdzie to się wypowiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalibrujesz 1 i 10 , wtedy pompa pewnie ustala odpowiednie korekty zależnie od wielkości pojedyńczej dawki .Dla mnie najważniejsze jest stałość podawania a nie sama dokładność .Choć jak na razie wypada bardzo dobrze bo leję dokładnie 1,6 L i zawsze informacja o małej ilości płynu jest przy tym samym poziomie .  600 dawek , na każdej nawet niewielka pomyłka mogła by nieźle się skumulować .Jak przyszła robiłem testy , najpierw ile 0, ml to kropla , po tym ręcznie po 0,01 i czy też kapnie ,później 10 kropli i ręcznie po 0,01 liczenie do 10 kropli .I nie powiem zdziwiony jestem że im to wyszło, co nie lada problemem jest przy takich silnikach zmusić je do tak małych i zarazem dokładnych obrotów .

ps: Jak pisałem wyżej mało ważne czy wpisując 40 da 42 czy 38 ,byle dawała równo zawsze .
 

Edytowane przez SU1 (wyświetl historię edycji)

summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzesiek mi chodzi o to ze skalibrowalem na 1 ml i podaje idealnie 1 ml,nastepnie skalibrowalem na 10 ml i tez idealnie,ale kiedy znow powracam do 1 ml to podaje 0.8,wiec znow kalibruje  i kiedy uzyskuje 1 ml to przy kalibracji 10 ml podaje 13 ml...Skalibrowalem na 1 ml i pompa bedzie podawac przez dobe 0.25X 24;czyli 6-sc ml...Ciekawy jestem dokladnosci ale tez czytalem ze jest bardzo dokladna...Swoja droga to ciekawe urzadzenie bo w innych dozerach,nawet duzo drozszych ilosc podawanego plynu zaczyna sie na 1.0 ml...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to mnie zdziwiłeś  , bo jak kalibrowałem to robiłem test i po kalibracji i nie raz wracałem między dawkami 1 i 10  ,lała jak trzeba .A upierdliwie szukałem dziury w jej działaniu i sprawdzałem to kilkakrotnie (przynajmniej tak mi się wydaje )
Pierwsze co zauważyłem to  silniki sterowane są przekaźnikami , ( nie będę wdawał się w szczegóły techniczne) to pozwoliło na dokładność przy małych dawkach ale że udało się to na  pompach z nie najwyższej półki to szacun .Jedyne czego mi brak to wersji x 6 lub więcej I braku możliwości kupna w PL . 

Edytowane przez SU1 (wyświetl historię edycji)

summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak X 6 byla by idealna,chociaz ja tak dokladne dawki na dzien dzisiejszy potrzebuje tylko do NO3PO4X i fitoplanktonu,ale nawet Balling nastawiony na 24-y dawki jest lepszy niz lanie jednorazowe,poza tym sila tej pompy jest samodzielnie dzielenie i rozkladanie dawek,dzieki czemu nie trzeba sie bawic w matematyke...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Samodzielenie" to wypas i oszczędność kupy czasu gdy robisz dużo korekt przy rozpędzającym się zbiorniku czy zmiany ilości korali . Gdy rezygnujesz z np: jednej dawki to nie musisz korygować wszystkich , sama rozkłada w pozostałe .Przy małych dawkach trzeba pamiętać że zaokrągla , oczywiście to widać .Np : nie pamiętam przy ilu dawkach wpisałem 0,30ml po zatwierdzeniu zaokrągliła na 0,28ml , bo nie dało się tej ilości równo rozłożyć .

Edytowane przez SU1 (wyświetl historię edycji)

summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo ze szukalem na wszystkich mozliwych forach to nie znalazlem informacji o kalibracji,wiec zrobilem tak,skalibrowalem 1 ml i potem 10 ml z tym ze juz nie powracalem znowu do 1 ml jak na poczatku i zalaczylem na dobe,zadane dawki sie idealnie zgadzaly 1.5 ml rozlozone co druga godzine przez dobe oraz 6 ml rozlozone na 24-y godziny,bylem mile zaskoczony aptekarska wrecz dokladnoscia tego sprzetu...Jedyne czego nie rozpracowalem to podawanie dzien po dniu,chociaz wpisalem "every 0 day",przelaczylem na automat oraz zatwierdzilem "set today as a initial day" a na koncu dla pewnosci dalem opcje automatycznego przechodzenia na automat po zakonczeniu ustawien...Jednak po 24-ech godzinach nie podawal od poczatku,jak powinno byc...Nie wiem co przeoczylem,ale dzisiaj znow zaprogramowalem box'a od nowa,bacznie zwracajac uwage by niczego nie przeoczyc,wiec jutro po poludniu bede wiedzial czy po dobie dalej podaje...Problem jest taki ze bardzo malo informacji na temat tego sprzetu jest na necie,raptem trzy filmiki na YT a do tego moja szata graficzna nie jest taka jak na filmikach i nie taka jak na poczatku w tym temacie...Byc moze zostalo ona ulepszona albo cus...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.