Skocz do zawartości
lapsiak84

(Z)jedzona aiptasia ?

Rekomendowane odpowiedzi

Powiedzcie proszę czy to może być oznaka zjadanej przez brzydala aiptasii. W miejscu gdzie była wielka róża teraz ciągną się takie jakby flaki (nitki) białe około 1cm-2cm. Niestety nie nam jak zrobić zdjęcia bo jest w takim miejscu ze ledwo to dostrzegam wzrokiem. A aparat mocno rozmazuje.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heja...Nigdy mi sie nie udalo zmusic brzydala do zjadania roz,ale za to dobieral sie do LPS-ow...Z Twojego opisu wynika ze je aiptazje,jezeli wczesniej go nie bylo w zbiorniku i byly roze a teraz znikaja i nie ma nic w akwarium co by sie zywila tym dziadostwem to wyglada ze trafiles na dobrego brzydala...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn z nim jest taka historia ze w sumpie wyżarł wszystkie ale tam byl las aiptasii a ja go nie karmiłem celowo i nauczył się jeść aiptasie. Jednak po przeniesieniu do głównego bardziej interesował się wieloszczetami aż mu ryjek zbierał od igieł. Ale wygoil się i widzę, że teraz w miejscu gdzie była wielka róża ciągną się jakieś nitki. A inne róże znikają i się za kilka godzin pojawiają tak jakby się przed nim chowały.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz szczęście tylko uważaj bo jak zabfajnie mu róż to może się wziąść za Lpsy. Przerabiałem to po drugim podejściu trafiłem na tego właściwego jak skończył z różami wziął się za dunkę. Dostał eksmisję do komina i jak go wyczyścił poszedł do innego akwa robić swoje.

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zajmie sie LPSami wraca do sumpa :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karm go regularnie po zjedzeniu wszystkich rozyczek, wtedy nie powinien zainteresowac sie LPS-ami.

Moj przepada za mysis oraz krylem. Inne ryby tego nie ruszaja wiec ma kostke dla siebie, no i caly czas zeskubuje cos ze skaly :) Jak na razie wszystkie LPS-y sa cale :D

Edytowane przez greg79 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mój na początku może i żarł aiptasie, ale pózniej przyłapałem go jak jadł wieloszczeta, a z czasem jego menu stawało sie coraz szersze- zaczął wcinać mrożonki, pózniej płatki a aiptasie ma "daleko w poważaniu". Chyba za bardzo go rozpuściłem.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój zaczął od mrożonek i wieloszczetów. Potem zabrał się za jeżowca. Wyeksmitowałem go do sumpa tam wyżarł cala aiptasie wiec wrócił do głównego. Tam najpierw wcinał wieloszczety ale teraz wziął się za aiptasie i to po tym jak kilka dni przegłodziłem ryby a później nakarmiłem. Nastepnego dnia poszerzył menu o roze szklane.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zapeszac... ale moj brzydek przy Waszych to "owieczka" :D

Oprocz kryla, mysis, artemii i aiptasi nie rusza nic innego. Wszystkie wieloszczety, wezowidla, jezowiec zyja sobie w spokoju chodzac po skalach czy piasku :D

Widocznie zooplankton, ktory pojawil mi sie od kad leje fito, zaspokaja potrzeby Brzydala.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.