Skocz do zawartości
lapsiak84

(Z)jedzona aiptasia ?

Rekomendowane odpowiedzi

Powiedzcie proszę czy to może być oznaka zjadanej przez brzydala aiptasii. W miejscu gdzie była wielka róża teraz ciągną się takie jakby flaki (nitki) białe około 1cm-2cm. Niestety nie nam jak zrobić zdjęcia bo jest w takim miejscu ze ledwo to dostrzegam wzrokiem. A aparat mocno rozmazuje.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i nie mam dużego doświadczenia lecz to może być taka oznaka ponieważ zazwyczaj po uszkodzeniu korala "Wylewa" się taka maź z niego. Tak zaobserwowałem u xeni gdy niechcący lekko ją podciąłem żyletką. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie rozszarpana wydaje się być jedna. Największa. Pozostałe są mocno pochowane. Ale jeszcze są. Tak jakby dziabnięte i może się chowają przed nim.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli nie masz innego pupila, ktory zjada aiptasie to na pewno robota brzydkiego :)

Kiedy wprowadzilem go do swojego baniaka, mialem takie same widoki.. tj pelno bialych nitek w miejscach gdzie bylo pole rozyczek.

A generalnie, moj brzydki robil robote w nocy. Z dnia na dzien skala byla co raz to bardziej czysta :)

 

Edytowane przez greg79 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wygląda, że moj podobnie. Chociaż mi sie wydawało, że w nocy siedzi przy cyrkulatorze :) a poza brzydkim nie mam nic innego na aiptasie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz w kazda noc przyczepia sie pyszczkiem pod Physogyra Lichtensteini lub miedzy zoasami :)

U mnie noca pracowal tylko na poczatku, kiedy reszta obsady gonila go w ciagu dnia.

Edytowane przez greg79 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie te białe nitki jak poszły w ruch to poparzyly blazenki i przez 3 dni siedziały w rogu akwarium (jak taka nitka go dotknęła to o mało nie wyskoczył

Edytowane przez domel302 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, domel302 napisał:

A u mnie te białe nitki jak poszły w ruch to poparzyly blazenki i przez 3 dni siedziały w rogu akwarium (jak taka nitka go dotknęła to o mało nie wyskoczył

Raczej malo mozliwe... tym bardziej w hodowlanych warunkach.

moze bardziej go polaskotalo niz poparzylo :clowning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.