Skocz do zawartości
greg79

Lysmata debelius

Rekomendowane odpowiedzi

Po raz pierwszy w moim akwarium rozmnozylo sie zwierze, a mianowicie Lysmata debelius.

Po wylaczeniu pomp oraz falownikow moim oczom ukazaly sie setki malych krewetek wylatujacych ze skaly :)

Woda byla az gesta od malych krewetek :D

 

Udalo mi sie uchwycic tylko mala gromadke, ktora plynela w strone wlaczonej latarki.

 

Przepraszam za brak polskich znakow... komputer w pracy ma ang windowsa :blink:

 

20170215_220604.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

wiem co czujesz,jest to piękne uczucie,coś młodego się urodziło,sam mam hodowle ptaków egzotycznych więc podobnie cieszy, to..wszystkiego dobrego

oby jak największa ilość przeżyła:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Domyslam sie, ze duza czesc wpadla do komina po wlaczeniu sie pomp i marnie skonczyla w odpieniaczu :( ale mam tez nadzieje,z  ekilka sztuk odchowa sie gdzie miedzy skalami :)

 

Jest to na prawde swietne uczucie kiedy widac efekty starania sie o swoich podopiecznych :) milszej niespodzianki miec nie mogelm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie ma sznas . Za mało pokarmu maja w akwa. Pompy , odpieniacz dokoncza dzieła. Pokram dla korali i ryb . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Regularnie dolewam fito wlasnej produkcji oraz pokarm dla nie foto, ktory jest dosc drobny oraz wrotke. Dlatego mam cicha nadzieje, ze jednak sie uda :)

Jednak tez nie napalem sie za bardzo na nowe sztuki w obsadzie...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mialem małe krewetki i kraby mitraxy ale do kilku dni było po wszystkim. Krewetki regularnie co tydzień lub dwa puszczały młode po zgaszeniu światła. Forcypiger nie nadążał ich wyjadać...


Wysłane z mojego AXE_M_LTE przy użyciu Tapatalka


ea4aaffa1d1a1b3012cc0437457f593au772a679.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No coz... w takim razie, gdy pojawi sie nowy sump z refugium, przy kolejnym wylegu postaram sie odlowic co sie da i umiescic miedzy glony :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

jak tam Twój przychówek, ja przed chwilą zostałem wujkiem Amboinensis, odłowiłem może z 200-300, mamuśka jeszcze pękata i na oko wypuściła pół towaru dopiero, dzieciaczki siedzą w dwóch słoikach 3l, wrzuciłem im trochę skałki, aby miały się czego złapać trochę fito na start w tym padole i nie wiem co dalej..

wystartowałem szczepkarium ale tam przemieli je cyrkulacja, co robić? a może nic nie robić ? 


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jak tam, przeżyło coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Fiszi napisał:

No i jak tam, przeżyło coś?

3 dni i wszystko padło, kolejny wysyp miałem przed weekendem, tym razem nie robiłem nic, zwierzaki miały wyżerkę, rano nie było ani śladu...


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, szkoda ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor
Dnia 22.05.2017 o 20:32, CNA napisał:

3 dni i wszystko padło, kolejny wysyp miałem przed weekendem, tym razem nie robiłem nic, zwierzaki miały wyżerkę, rano nie było ani śladu...

Brakowało tylko około 177 dni do sukcesu... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, nanokaczor napisał:

Brakowało tylko około 177 dni do sukcesu... 

brzmi jak wieczność, ale ekscytacja była, chwilowa, ale była


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Początek jest prosty. Przez  pierwsze tygodnie to w zasadzie można osiągnąć 80 - 90 % przeżywalności.  Potem jest trudniej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.