Skocz do zawartości
elroy

AquaMedic BlennyQube - opinie

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry!
Przeszukałem forum, ale praktycznie nie ma nic na temat tego zestawu, a pasuje mi wręcz idealnie do pokoju (większe niestety raczej się nie zmieści). Do tego myślę, że dość estetycznie się prezentuje. Jednym słowem  - wpadł mi w oko :)

Linki:
http://www.aqua-medic.de/index.php?r=catalog/product&id=408&cid=33
http://www.sklep.aquamedic.pl/blenny-advanced.html

Co sądzicie na temat dołączonych akcesoriów? Lampa, odpieniacz, cyrkulacja? Są to dobre urządzenia? Warte tej ceny?

Dziękuję za sugestie :)

Edytowane przez elroy
literówka (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja własnie dziś zalewam,jeszcze pomp nie miałem okazji przetestować, tydzień temu na nowe mieszkanie kupiłem sobie owy zestaw biłem się z redsea zestawem ale ten mi bardziej wizualnie pasował. 

Światło wydaje się ok, ale trzeba sterownik. 

Panel nie jest szczelny nie wiem jak to w praktyce będzie działać :), bardziej wygląda to na maskownice niż prawdziwy panel. 

Napewano trzeba dodatkowo wywalić 1000 zł na dolewkę, sterownik do światła i jakiś termostat z obsługą chłodzenia żeby to miało ręce i nogi.

Co do pompy pewnie będę mógł w praktyce powiedzieć w ciągu kilku dni, jest dosyć mała na oko wygląda ze chyba będzie trzeba dokupić dodatkową cyrkulacje ale zobacz jak z odpieniaczem będzie mieszać.

Odpieniacz duży jak na ten litraż 

W praktyce po akwariach "samoróbkach" jestem zadowolony na zestaw.

Sprzęt raczej nie warty ceny jak każdy zestaw kupujesz dla sprawdzonej konstrukcji i wizualizacji.  Koszt sprzętu to 1500 zł ( lampa, pompa, odpieniacz ) 


Blenny Qube jest było 112

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taką lampa w kostce 50x50x40h .

Wielkim plusem jest to że kupując taki zestaw masz wszystko spasowane do siebie. Duży odpieniacz uznałbym za plus.Z opisu rozumim że ecodrift w zestawie ze sterownikiem ?? 

Nie chcę negować gotowców , ale robiąc taki zostaw samemu w tych kosztach miałbyś zestaw z sumpem. Wiem bo aktualnie stawiam . Dolicz sterownik do lampy 240zł i dolewka pewnie ok. 250zł + ewentualnia miała koralia . Suma sumarum tak jak @vin pisze - 1000zł dołożyć + życie skała to już pewnie ceny znasz ;) 

Mnie zestaw 100L z sumpem , obiegiem, planowo Twistmanem , lampą Qube 50 + sterowanie wyniesie niewiele więcej niż ten gotowiec. Ale liczę ,że dając tańszy obieg i odpieniacz nie wyjdzie 2 z przodu.

Edytowane przez Dawid1988 (wyświetl historię edycji)

1f355326e84366e85e37051b3a1b898cu1598a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Dawid1988 napisał:

Mam taką lampa w kostce 50x50x40h .

A tak z ciekawości jak masz tą lampę ustawiona nad lustrem wody ? ( około cm )


Blenny Qube jest było 112

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja miałem poprzedniego Blennego i poza odpieniaczem wszystko fajnie działało i jak na pierwszy zbiornik to bardzo fajna opcja. Zamontuj sobie koniecznie dolewkę bo bardzo dużo wody paruje. Wiadro z pompą dozującą wodę do góry wystarczy + czujnik poziomu wody uruchamiający całość

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Kamil M napisał:

ja miałem poprzedniego Blennego i poza odpieniaczem wszystko fajnie działało i jak na pierwszy zbiornik to bardzo fajna opcja. Zamontuj sobie koniecznie dolewkę bo bardzo dużo wody paruje. Wiadro z pompą dozującą wodę do góry wystarczy + czujnik poziomu wody uruchamiający całość

 

A pamiętasz jaki był w poprzednim zestawie model odpieniacza? Co się z nim działo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, vin napisał:

A tak z ciekawości jak masz tą lampę ustawiona nad lustrem wody ? ( około cm )

+/- 15cm


1f355326e84366e85e37051b3a1b898cu1598a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak to truboblue coś tam to prehistoryczna konstrukcja :), inna pompy, inne światło, inny pieniek.

Ja własnie po testowałem pompę i  odpienka na skale i uważam ze ma moc bez problemu odrazu go wyregulowałem "tzn. dzień się pomoczył "

Pompy ciche choć słyszalne ale mam nadzieje ze się dotrą i będzie całkowita cisza :D

Ogólnie sprzęt ten nowy aqua medica jest na + , dziś również dotarł do mnie upgrade zestawu dolewka, sterownik do światła, i termostat od AM jak coś będę powoli testował go. 

 

 


Blenny Qube jest było 112

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to podjąłem decyzję o zakupie zestawu. W nowym tygodniu zapewne dotrze. Dziękuję koledze VIN za rozwianie wątpliwości :)

Myślicie, że ten kontroler led będzie wystarczający http://www.sklep.aquamedic.pl/cube-control.html czy może jest coś, do czego warto dołożyć parę złotych? Myślałem na DIY i o ile z elektroniką nie mam problemów, to trochę z czasem słabo :/ Zatem stwierdziłem, że jak już idę w gotowce, to niech będzie coś gotowego.

Dzięki za pomoc.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.