Skocz do zawartości
SlonaKrew

Pompy obiegowe Jebao DC. Awaryjne? Mit czy prawda?Ankieta:)

Rekomendowane odpowiedzi

Czytam z jednej strony o mitycznej awaryjności jebałek DC, z drugiej strony o bezproblemowym działaniu.

W wielu postach jedynym zarzutem jest "chińskość" pomp:) Sam doskonale znam produkty chińskie i wiem, że są takie, które można wyrzucać do kosza odrazu i takie, które niczym nie ustępują uznanym markom ( nota bene tez robionym w Chinach)

Więc jak to jest?

Mity czy prawda?

Ktoś ma dłużej niż 1-2 lata funkcjonujące bez problemu? Warto kupować, czy NIE RYZYKOWAĆ i wchodzić w droższe marki?

1. Nie warto- sypią się po kilku miesiącach.

2. Działa u mnie bezproblemowo (do 12 miesięcy)

3. Działą u mnie bezproblemowo (12-24 miesiące)

4. Działa ponad 24 miesiące

5. Działa ale co jakiś czas występują mniejsze lub większe problemy, zacięcia itp

 

Zapraszam do wzięcia udziału w "ankiecie"

Edytowane przez SlonaKrew (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 - DC3000 - najpierw jako obieg, teraz zasila reaktory. Bez problemów jak na razie. Do tego RW15 i RW20 też bez problemów.

Edytowane przez FunWorld
DC zamiast DCS (wyświetl historię edycji)

500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3.

DC 9000 półtorej roku bez problemu. Którejś nocy zasilacz powiedział papa. Teraz mam DSC 9000 a stara DC9000dalej działai na zasilaczu z laptopa zasila UV-ke i węgiel w filtrze przepływowym. 

Edytowane przez pokson (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DC3000 jako obiegówka ,  RW-15 ponad dwa lata działają bez zarzutu , miałem  też WP-10 kupiona w Chinach jak wchodziły na nasz rynek,  padła pompa po roku może mniej .


299L(100x65x46) plus sump . Oświetlenie 2x24w t5 Narva Blue 2 i Sylvania Marinestar + LED 36W +LED 18W 3xUV , 2xRB, 1Blue+80W LED CHIP .Odpieniacz Deltec SC 1350, skały około 12 kg sucha , 20 kg żywy piasek red sea live reef , cyrkulacja RW-15 , obiegówka Jebao 3000 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 posiadam obiegówka dcs4000, rw8 i rw4  pracują 15 miesiąc bez awari  wszystko  2 razy czyszczone .plus 1 rw8 od 3 miesięcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja Ac 6000 poszła na gwarancje po pół roku pracy. I czekam. WP 40 i wp 25 działają od roku bez zarzutu.


140x60x60

white skim 200 lampa 8x54 . Tunze 6045 jebao WP 25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie mija trzeci roczek odkąd moja DC 6000 pracuje. Głównie na czwartym biegu, a ostatnie dwa tygodnie na piątym, bo mi się nie chciało jej myć :P

w moim przypadku raz na miesiąc muszę ją rozkręcić i umyć bo siada jej wydajność  (...albo zwiększyć bieg)


start 04.02.2014

120x60x60=432l

sump 84l

PS metis 2x150w

whiteskim200

1xJebaoo 40wp

DC6000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3000 DC ponad 3 lata i dalej działa, wymienione w zasilaczu kondensatory bo padły.

WP25 ponad 3 lata i działa

RW8 po 4 miesiącach działania zatrzymuje się w trybie falowania


7764_7979.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wp 25 siadla po roku w trybie falowania dziala tylko w trybie ciaglym.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam dc ,6000 i  12000 jako obiegi. Jednej stuknęły 2 lata druga ma prawie 2 lata. Obie działają bez problemów. Czyszczone może 2 razy. Mam też DC 3000 chodzi w odpieniaczu 10 miesięcy i też bez problemu.

Edytowane przez szutarek78 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam jako obieg blaua dc 3000 to można powiedzieć to samo co jebao i zasilacz skończył się po 2 latach ale szybka zmiana na inny i pompa  śmiga dalej 


baniaczek 450+160sump oświetlenie t5+led obsada koralin mieszana mieszana 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dct4000 chodzi 1,5 roku bez problemu - nigdy nie czyszczona, 2x RW8 - 1,5 roku również wszystko ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompa obiegowa Jebao DC 6000 działa ponad rok. 2x dokładnie rozbierana i czyszczona. Działa bez żadnych problemów. Nic nie wyje i nie terkocze.


Akwarium: 540l(150x60x60h). Obieg: Aqua Nova 9000 (zasila biopellets), + Aqua Nowa 3000( zasila sterylizator uv 36W).

Cyrkulacja:  Jebao SOW 15, Jebao SLW 20,  Tunze 6095.

SUMP(100x45x45): TWISTMAN OB 200 EXT V2 , Twistman Biopellets filter BPF -VX100, Twistman FP-1 Media Reactor, Tunze 6045.

Oświetlenie: ATI Sunpower 8x54wT5.

Obecny układ świetlówek: 5x Ati Blue Plus, 2x Ati Coral Plus, 1x Ati Aqua Blue Special.

Sól: Zazwyczaj Niebieska Red Sea Salt,

Balling: Prochy Biomus, SBS Aquaforest.

Karmnik automatyczny JBL.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.