Skocz do zawartości
Gandalf-Szary

50L - Moje NanoReef po 2 latach :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, Moja przygoda z Akwarystyką Morską zaczęła się ok. 2 lat temu i napisałem pierwszy post, miałem dużo frajdy i majsterkowania przy moim akwarium (dlatego piszę dopiero teraz ),były momenty dramatyczne(wyskok mojego błazenka o 23:00 z akwarium na panele-ale przeżył i jest cały i zdrowy :) od tego czasu posiadam siatkę zabezpieczającą, i ciekawe jak poród Krewetki lecz maluchy zostały szybko zjedzone :(.Obserwowanie tego podwodnego Świata nigdy mi się nie nudzi :) lecz moja żona ma trochę inne zdanie... :D Moje 30l powiększyłem do 50l i tak zostało.Oprócz tego zamontowałem automatyczną dolewkę,filtr grzebieniowy, grzałkę , chłodzenie,lampę led z sterownikiem pór dnia, odpieniacz białek, UPS - który bez prądu utrzyma akwarium przez 11 godz plus sygnalizator zaniku napięcia.Czasem było ciężko glony,plagi i inne ...ale z cierpliwością i spokojem przeżyłem to i ustabilizowałem parametry choć w małym zbiorniku to trochę trudne.Teraz moje Nano Reef wygląda tak:

DSCN1410 1.jpgDSCN1416 1.jpgDSCN1417 1.jpgDSCN1754 1.jpgDSCN1672 1.jpgDSCN1593 1.jpgDSCN1507 1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładne akwa. Te Sexy shrimpy Ci się na Ricordeach chowają? Jak wrażenia? Bo zastanawiam się nad zakupem stadka w niedalekiej przyszłości... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz coś więcej o lampie. Firmowa, czy DIY?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wkurzajacy był czasami ten nalot na tafli wody wiec podpatrzylem z oryginalnych i przerobilem kaskade żeby zajmowało jak najmniej miejsca :D.Krewetki sexy są super nie chowają sie, cały czas są widoczne w zbiorniku polecam :) .A co do lampy to posiadam firmową lampe zetlight za1201 + sterownik.

A oto jeszcze mój krab który nie dostal sie na pierwszy plan zdjeciowy :P.

DSCN1633 1.jpg

I jeszcze kilka fotek :)

DSCN1647 1.jpgDSCN1654 1.jpgDSCN1731 1.jpgI moje dwa Rekiny ...:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super kostka :)

Jakie media filtracyjne stosujesz??? Odpieniacza też nie widzę...tylko podmiany wystarczaja??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tu mamy jeden z przykładów ze czas cierpliwość aż do sukcesu...Brawo!

 


akwarium 480L sump 120L 45kg żywej skały,30kg piasku,miękkie,Lps.Sps, oświetlenie Led Zetlight Qmaven 6800-230w + 2x T5
sól ReeFlowers Caledonia,tem 26st. zasolenie 1.024,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpieniacz posiadam umieszczony w kaskadzie,oprócz tego purigen ,fosquard i wegiel.:) 

Dzieki Panowie za dobre słowa:D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.