Skocz do zawartości
mariusz21lp

Ślimaki na monti

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Czy istnieje jakieś stworzonko ktore zje ślimaki żerujące na montiporach? Czy po koralku?

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka


502e4a16930e414107ee22b6198c578f.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To coś z białymi nóżkami. Na zdjeciu centralnie. Od spodu ciężko fotke zrobić. 6c551dc76a294532862440559ba90054.jpg


502e4a16930e414107ee22b6198c578f.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Ślimak nagoskrzelny to co zdjęcie wyżej dałem, chyba mówią na nie "montiporojady" czy jakoś tak. Pozbądz się go. Pewnie jaja złożył. Ciężka walka z nimi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Ja wyłapałem i monti na której siedział najpierw odłamałem to nie pomogło to wywaliłem cała. Ale miałem małe to nie próbowałem ratować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też właśnie wywaliłem. Ale mam jeszcze 2 talerzowki muszę teraz wypatrywać. Hexatenia tego nie wcina?


502e4a16930e414107ee22b6198c578f.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Kiedyś założyłem temat o tym. Spróbuj odgrzebać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heja,nie mialem co prawda nigdy slimakow nagoskrzelnych na Monti,ale mialem i to niedawno na Zoa...Pozbylem sie ich poprzez kapiele w Betadine 10% ,2 ml w litrze wody RODI i kapiele 15 min co cztery dni.Problem jest taki ze Betadine czy Lugol usmierca slimaki a nie jaja,dlatego trzeba powtarzac kuracje i wyczuc moment,kiedy zaczna sie z jaj wykluwac mlode,stad te "co cztery dni"...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieliśmy. Pomogło odsysanie dziadostwa. Strzykawka 100ml z wężykiem silikonowym i ssanie. I tak kilka razy co kilka dnia. Potem co kilka dni kontrola.

Edytowane przez Leel00 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, najbardziej zainfekowana monti wylądowała w koszu. Resztę właśnie odsysałem wężykiem. Zobaczymy jutro czy coś jeszcze wyjdzie. Ale paskudztwo. Musiałem przywlec ze szczepkami.


502e4a16930e414107ee22b6198c578f.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem i najbardziej pomogło po prostu codzienne sprawdzanie i odsysanie pipetą. Podobno Hexa ale przede wszystkim Halichores Chrysus to zjada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy ostrym ataku spróbowałbym jakiegoś DIP'a, ale to rożnie może być, stres dla korala, który i tak może być nieźle już "ogryziony, jaj nie zabijesz raczej.

Mechaniczne usuwanie, przegląd dość częsty, mam Chrysusa i mocno się kreci przy koralach, wydaje się, że mógłby pomoc, zresztą Tester (jeśli dobrze pamiętam) opisał, że choć nie widział bez pośrednio jak wcina to po zakupie Chrysusa ślimory u niego znikały... Hexa pewnie też, ale może być dość kapryśna jeśli chodzi o agresję w stosunku do innych ryb.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.