Skocz do zawartości
wojtassm

Poznań - sklep z życiem morskim inny niż Aquamedic

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od lat jeździłem do AquaMedic w Bogucinie nawet kilka razy w miesiącu. Niestety współpraca doprowadziła do tego, że noszę się z zamiarem porzucenia tego hobby. Ciężko bowiem je ciągnąć nie mając dostępu do morskiego życia, czy rzeczy koniecznych do utrzymania tego życia. Dlatego mam pytanie.... czy w Poznaniu jest jakiś sklep, który prowadzi sprzedaż wszystkiego co jest niezbędne do prowadzenia akwarium morskiego wliczając w to ryby, koralowce itp... itd... Dzięki za info. Pozdrawiam

Edytowane przez wojtassm (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aqua nature ul. Niecała.

bylem widziałem kupilem.

wybor może nie taki jak w Aquamedic ale coś mają. 

W czwartek jadę do Kobierna. Jak coś potrzebujesz, dawaj info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

100km... dość daleko. A co jest w tym Kobiernie? Tym razem nie potrzebuje, bo jeszcze nie wiem jaki będzie plan w związku z akwarium. Wolałbym się z nim nie rozstawać, ale pobadam jeszcze możliwości Poznania w tym zakresie. Ogólnie szkoda, że w takiem nie najmniejszym mieście jak Poznań jest w tym temacie tak ubogo. 

Edytowane przez wojtassm (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie wiem co tam jest. Na forum chwalą to miejsce. Jadę obadac w czwartek. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem Darek ma dosyć rybek i korali. Osobiście polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darek to ktoś kto to prowadzi w Kobiernie? Mają jakąś nazwę? jakąś stronę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na olx ma ogłoszenia. Dość sporo ryb. Korali na olx mało. Zadzwoń zapytaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz przecież sklep-reef-poznan.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, to wiem. Kilka razy robiłem tam nawet zakupy, ale brałem kuriera więc w sklepie nie byłem. Na stronie nie mają życia. Więc jak jest? Nie ma tylko na stronie czy nie ma też w sklepie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie sklepu xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx to może mają już inne życie. Wystarczy zadzwonić, podjechać i się dowiesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grunt to dobra rada. Mowisz, ze moge podlechac i zadzwonić?  Dzieki....  bo na to bym nie wpadł.... szczególnie cenna jest tutaj możliwość podjazdu. 

Edytowane przez wojtassm (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to wyszło, że link się nie wkleił i wyskoczyły same xxx. Na stronie sklepu piszą, że mają już dostępne lps w sklepie stacjonarnym xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx Mieszkasz w Poznaniu, to masz blisko. Co ja mam powiedzieć, jak do najbliższego sklepu z morszczyzną mam prawie 80km?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz chwilę to jedz do Crazy Corala do Bydgoszczy tam powinieneś znaleźć większość rzeczy jakie potrzebujesz plus ryby i korale


94ceb69313c4d2b2468c2336c0855e2bu1295a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uuu.... faktycznie. Extra:) Jutro zbadam temat dokładniej. Dzieki maciej01:) Mam nadzieję, że będzie to dobra konkurencja dla AquaMedic.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Proked napisał:

Jeżeli masz chwilę to jedz do Crazy Corala do Bydgoszczy tam powinieneś znaleźć większość rzeczy jakie potrzebujesz plus ryby i korale

Niedługo sklep będzie za Bydgoszczą i trzeba będzie dorzucić jeszcze kilkanaście kilometrów, przynajmniej w moim przypadku i z kierunku Poznania też.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem w stanie dołożyć tych kilkometrów .... ale robię rozeznanie by kupując rybe za 300PLN nie dokładać 300PLN na paliwo. Wiec licze póki co na reef-poznan. Ale raczej będzie OK. Ważne że to życie mają. Można zakładać, że będą się rozwijać... i tego im życzę

Edytowane przez wojtassm (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz jeździć do Bydgoszczy, to z czystym sumieniem mogę polecić Ci ten sklep. Porządne zaopatrzenie pod każdym względem. Miła obsługa i atmosfera. Polecam, chociaż nigdy nie byłem w innym sklepie z morszczyzną oprócz tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 28 czerwca możesz się bardzo rozczarować!!!!!!! życia nie ma za grosz a właściciel to dobry bajkopiszarz. A i tak bardzo pomocny, że gdy kolega chciał zamówić u niego szawkę, odpieniacz, lampę ect. oraz aby wkleił mu komin w jego akwarium usłyszał że "... musiałbym się bardzo w to bardzo zaangażować aby wykonać taki zestaw i kosztowałoby to sporo pieniędzy więc niech się zastanowi....!?" Pomijam fakt, że gdy kiedyś pojechałem do niego po produkt a w sklepie okazało się że go nie ma w minutę był 200 razy lepszy produkt na pułcę a ja chciałem w jego mniemaniu kupić g........!!!! A z tym umawianie się w sklepi to należy wykonać tyle telefonów i ustaleń jakbyś Pałac Kultury budował..

 

Życzę powodzenia!!! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety masz racje. Okazuje się, że tam nie ma morskiego życia. Jest jedynie przygotowany grunt, czyli puste akwaria:) Zostaje Aqua-Nature. Tam niby mają i ryby i koralowce. Podjadę i zobaczę co za wybór. Tak czy inaczej Poznań to niezły zaścianek jeśli chodzi o akwarystykę morską. Szkoda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jadę do Bydgoszczy właśnie. Może zahacze o crazy coral jak zdążę,jutro podjade do kobierna. 

Panowie z poznania, dużo podróżuje. Jak coś chcecie z Polski i akurat będę w pobliżu to dawać info. Mogę podjechac i dla was przywieźć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo że jestem świeżym morszczakiem i zaczynam dopiero swoją przygodę (a co za tym idzie nie mam wielkich wymagań) to odwiedziłem wszystkie 3 sklepy w (i pod) Poznaniem. W AM byłem 2 razy i w sumie kupiłem kawałek żywej skały, jakoś ich podejście do klienta mnie zniechęca, w reef-poznan byłem raz kupić parę pierdół przed startem (jakieś 3 miesiące temu) i z tego co pamiętam życie było ale tylko ryby chyba w 2 zbiornikach. Kilka razy natomiast odwiedziłem Aqua nature i przy każdej wizycie widać że się rozwijają, przybywa zbiorników, koralowcow i ryb oczywiście wybór jest mniejszy niż w AM (przynajmniej na razie), jako klient który nie zostawił i raczej nie zostawi tam "milionów monet" byłem świetnie obsłużony i poświęcono mi sporo czasu więc byłem zadowolony i życie które tam kupiłem statystycznie odpukac (tfu tfu) przetrwało w 80% ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jednak trochę morszczakow z Poznania jest. 

Podzielam opinie konwiastego. W Aqua nature byłem jak zaczynałem dość niedawno, miało byćna chwile a siedziałem chyba 1,5 godziny i dowiedziałem się sporo. Nie kupiłem nic podczas pierwszej wizyty natomiast dostałem dużo wiedzy i porad. 

Btw. Do crazy coral już nie zdążę.. śmiertelny na krajowej piątce... 

Edytowane przez elektryk2e (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2017 o 16:56, elektryk2e napisał:

Jadę do Bydgoszczy właśnie. Może zahacze o crazy coral jak zdążę,jutro podjade do kobierna. 

Panowie z poznania, dużo podróżuje. Jak coś chcecie z Polski i akurat będę w pobliżu to dawać info. Mogę podjechac i dla was przywieźć. 

Nie ukrywam, że super propozycja:) Póki co nie mogę skorzystać. Czekam na 2 sumpy by postawić refugium i ogarnąć parametry do wprowadzania nowego życia

Edytowane przez wojtassm (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.