Skocz do zawartości

Historia edycji

waldek123blau

waldek123blau

18 godzin temu, Jacek56 napisał:

Tak z czystej ciekawości zapytam, co Tobą kierowało aby nakupować pełno ryb aby je teraz po roku czy dwóch się pozbywać? Pokolcowate w dobrych warunkach wytrzymują spokojnie do 15-20 lat w niewoli. Na brak miejsce chyba nie narzekają?

Pokazały się nowe odmiany pokolców np. Acanthurus Guttatus i chcę je zamienić na swoje pokolce.  Nie chcę dokładać nowych do starej obsady bo niechcę mieć ich więcej. U mnie jest problem z kryjówkami na noc dla tych dużych ryb. W dzień pływają zgodnie a przed zgaszeniem światła rozpoczynają się gonitwy i wybieranie na noc najlepszych miejscówek. Dodatkowo rodzina chce ukwiała i z 10 błazenków do niego. Nie chcę zwiększać masy rybnej aby nie zaburzyć parametrów wody no i najważniejsza rzecz lubię zmiany a w akwarium morskim nie mamy wiele okazji na to.

14472519_Acanthurus_guttatus_Samoa_Ameri

Moja skała w akwarium jest ułożona  ażurowo a nie masywnie dlatego są korytarze do pływania dla ryb a nie ma kryjówek na noc dla dużych ryb. Hepatusy zamieszkały w seriatoporze łamiąc polipy aby się powciskać, mimo to że ta seriatopora ma średnicę piłki do kosza codziennie widzę nowe polipy połamane. W końcu załatwią mi tego korala. Jeden Hepatus został wyeksmitowany.

z tego powodu.

14472637_IMG_0547.JPG

waldek123blau

waldek123blau

48 minut temu, Jacek56 napisał:

Tak z czystej ciekawości zapytam, co Tobą kierowało aby nakupować pełno ryb aby je teraz po roku czy dwóch się pozbywać? Pokolcowate w dobrych warunkach wytrzymują spokojnie do 15-20 lat w niewoli. Na brak miejsce chyba nie narzekają?

Pokazały się nowe odmiany pokolców np. Acanthurus Guttatus i chcę je zamienić na swoje pokolce a nie chcę już mieć ich więcej bo u mnie jest problem z kryjówkami na noc dla tych dużych ryb. W dzień pływają zgodnie a przed zgaszeniem światła rozpoczynają się gonitwy i wybieranie na noc najlepszych miejscówek. Dodatkowo rodzina chce ukwiała i z 10 błazenków do niego. Nie chcę zwiększać masy rybnej aby nie zaburzyć parametrów wody no i najważniejsza rzecz lubię zmiany a w akwarium morskim nie mamy wiele okazji na to.

14472519_Acanthurus_guttatus_Samoa_Ameri

Moja skała w akwarium jest ułożona  ażurowo a nie masywnie dlatego są korytarze do pływania dla ryb a nie ma kryjówek na noc dla dużych ryb. Hepatusy zamieszkały w seriatoporze łamiąc polipy aby się powciskać, mimo to że ta seriatopora ma średnicę piłki do kosza codziennie widzę nowe polipy połamane. W końcu załatwią mi tego korala. Jeden Hepatus został wyeksmitowany.

z tego powodu.

14472637_IMG_0547.JPG

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.