Skocz do zawartości
waldek123blau

Moja domowa rafa w Szczecinie - ponad 3 tony solanki

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Ura napisał:

Ładne te chromisy, ciekawe jak by się dogadywały razem.

Zobaczymy,- niedługo kupię drugą ławicę chromisów. Moja żona chce abym kupił 30 sztuk Chromisów żółto-czarnych, bo jej się najbardziej podobają.  Na coś będę się musiał zdecydować bo i mi się bardzo podobają. A na tle chromisów seledynowych będą wspaniale wyglądać.


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, waldek123blau napisał:

Zobaczymy,- niedługo kupię drugą ławicę chromisów. Moja żona chce abym kupił 30 sztuk Chromisów żółto-czarnych, bo jej się najbardziej podobają.  Na coś będę się musiał zdecydować bo i mi się bardzo podobają. A na tle chromisów seledynowych będą wspaniale wyglądać.

Czyli po łacinie Neoglyphidodon nigroris tak?

Ciekawe jak z dostępnością. Patrząc na zdjęciach w necie mega kozacko wyglądają. Pozdrów żonę dobry gust ma :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, waldek123blau napisał:

trzeba zamawiać bo niestety nie są to odmiany popularne choś nie wiem dlaczego

Bo 90% jest atrakcyjna za młodu, potem rosną brzydkie karpie i się wybijają i ludzie mają to gdzieś

Edytowane przez Raffy14 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczególnie  te   żółto czarne    miałem   je   malutkie   są   śliczne   potem   zmieniają  ubarwienie   i   są    całe   czarne  i    wcinają   korale   aż   miło               Pozd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, rako1 napisał:

Szczególnie  te   żółto czarne    miałem   je   malutkie   są   śliczne   potem   zmieniają  ubarwienie   i   są    całe   czarne  i    wcinają   korale   aż   miło               Pozd.

Faktycznie ale marketing w sklepach dobry maja bo młodziaki piękne ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, rako1 napisał:

Szczególnie  te   żółto czarne    miałem   je   malutkie   są   śliczne   potem   zmieniają  ubarwienie   i   są    całe   czarne  i    wcinają   korale   aż   miło               Pozd.

U Ciebie jakie korale jadły? Bo to trochę niepokojące stwierdzenie. Jak by tak było to nie kupię takich ryb.


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acropor   nie   ruszały   ale   miękie   i    lps       mniam         i     one  rosną   dość  spore       Pozd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Waldku,

Mam pytanie odnośnie twojego lineatusa. Zastanawiam się nad nim w mojej ferajnie po białobrodym jako jeden z ostatnich pokolców. Boję się natomiast o stosunki z Hepatusem - jak twój Tobie się z hipkiem dogaduje. Kolega tu z okolicy właśnie z powodu ciągłych bójek jest zmuszony do sprzedaży gagatka. 

Pozdrawiam

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, sumka33 napisał:

Witaj Waldku,

Mam pytanie odnośnie twojego lineatusa. Zastanawiam się nad nim w mojej ferajnie po białobrodym jako jeden z ostatnich pokolców. Boję się natomiast o stosunki z Hepatusem - jak twój Tobie się z hipkiem dogaduje. Kolega tu z okolicy właśnie z powodu ciągłych bójek jest zmuszony do sprzedaży gagatka. 

Pozdrawiam

 

Moje akwarium ma ponad 3 metry długości dlatego trudno Ci cokolwiek radzić. U mnie mimo że hepatus jest 2x większy od lineatusa to lineatus rządzi,-  walk nie ma żadnych w akwarium bo ryby mają więcej kryjówek niż ich samych mam i pływają razem od ponad 2 lat więc przed zmierzchem jest relatywny spokój ale przy jedzeniu np Nori to najpierw lineatus je później inne pokolce mogą się posilać.


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj kupiłem od kolegi z nickiem "sexy krewetka" sześć błazenków i postanowiłem zeswatać je z sarco tą metodą z siatką wokół korala. Trwało to 16 godzin i błazenki żyją już z sarco w symbiozie Poprzednie błazenki z ukwiałem sprzedałem bo obawiałem się jego wędrówki i ewentualnych zniszczeń które mógłby zrobić. Tym razem padło na błazenki odmiany czarnej tzw dziwolągi czyli z łatkami nie pełnymi lub bez łatki.

15394986_a0.jpg

15394990_a1.jpg

15394991_a2.jpg

15395028_a3.jpg

Jak sarco w końcu się przyzwyczai do symbiantów wkleję fotki z wysuniętymi na maxa polipami.

Ale to za jakiś czas bo zaraz muszę jechać do Niemiec

15395079_EF0057FD-3E25-49AF-A300-30385B0

Niestety fotki jak zwykle nie za dobrej jakości bo robione telefonem i przy wschodzącym świetle lamp


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna metoda. Dzięki za info o niej. Z jakimi koralami jeszcze działa oprócz sacro?


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Piotr1 napisał:

Fajna metoda. Dzięki za info o niej. Z jakimi koralami jeszcze działa oprócz sacro?

Tu masz mój temat w tej sprawie:

 

A błazenki mogą mieszkać we wszystkich poruszających się koralach: goniopora, euphilia i wiele innych...


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 20 godzinach od wpuszczenia do sarco:

 


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie wyglądają w takiej grupie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka filtracja i cyjano na dnie? 


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, Jacek56 napisał:

Taka filtracja i cyjano na dnie? 

Od święta zmarłych nie byłem praktycznie w domu - wpadałem tylko na kilka godzin dwa razy. Syn zajmował się akwarium i zapomniał o bakteriach oraz trochę przekarmił ryby a skutek tego to te trochę cyjana. Ale to nie problem za 2 dni akwarium będzie czyste a po cyjano zostanie tylko wspomnienie. Mam zapas bakterii więc nie będzie problemu.


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakich bakteri uzywasz? i co to za lampy swieca nad pieknym baniaczkiem

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, kapa napisał:

jakich bakteri uzywasz? i co to za lampy swieca nad pieknym baniaczkiem

Co drugą podmianę wody czyli co 2 tygodnie wlewam do akwarium 4 ampułki Prodibio BioDigest  i co jakieś 6 miesięcy wymieniam na Aquaforest ProBioS aby urozmaicić. Lampy sam zrobiłem tu jest link do budowy tych lamp:

 


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś mija 979 dzień od chwili zalania zbiornika solanką więc zamieszczam krótki film z działania akwarium:

 

 


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waldek kiedyś oglądałem filmik, na którym sadzili milkę na skale. I zamiast jednej szczepki to sadzili co kilka cm gałązkę. I wtedy od zamefgo dołu już rósł las. Fajnie to wyglądało, bo nie ma takiego grzyba, że dołem jedna nóżka a górą szeroki koral. Jakbyś je kiedyś chciał je ciąć, to do rozważenia.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, katani napisał:

Waldek kiedyś oglądałem filmik, na którym sadzili milkę na skale. I zamiast jednej szczepki to sadzili co kilka cm gałązkę. I wtedy od zamefgo dołu już rósł las. Fajnie to wyglądało, bo nie ma takiego grzyba, że dołem jedna nóżka a górą szeroki koral. Jakbyś je kiedyś chciał je ciąć, to do rozważenia.

Ostatnio tak sam szczepkowalem seriatopore co prawda jestem ciekawy efektu czy wyjdzie fajniejsza kula ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie to wygląda ale nie pamiętam czy masz między innymi LEDy? Jeśli tak to przy kamerowaniu wyłącz niebieskie - gorzej będzie w rzeczywistości wyglądać ale znacznie lepiej na filmie/fotkach :) Sarco - CZAD


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, montymick napisał:

Fajnie to wygląda ale nie pamiętam czy masz między innymi LEDy? Jeśli tak to przy kamerowaniu wyłącz niebieskie - gorzej będzie w rzeczywistości wyglądać ale znacznie lepiej na filmie/fotkach :) Sarco - CZAD

Mam 3 własnej konstrukcji lampy LED:

15485963_IMG_1721.jpg


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.