Jump to content
waldek123blau

Moja domowa rafa w Szczecinie - ponad 3 tony solanki

Recommended Posts

3 godziny temu, Ura napisał:

Ładne te chromisy, ciekawe jak by się dogadywały razem.

Zobaczymy,- niedługo kupię drugą ławicę chromisów. Moja żona chce abym kupił 30 sztuk Chromisów żółto-czarnych, bo jej się najbardziej podobają.  Na coś będę się musiał zdecydować bo i mi się bardzo podobają. A na tle chromisów seledynowych będą wspaniale wyglądać.

3 godziny temu, waldek123blau napisał:

Zobaczymy,- niedługo kupię drugą ławicę chromisów. Moja żona chce abym kupił 30 sztuk Chromisów żółto-czarnych, bo jej się najbardziej podobają.  Na coś będę się musiał zdecydować bo i mi się bardzo podobają. A na tle chromisów seledynowych będą wspaniale wyglądać.

Czyli po łacinie Neoglyphidodon nigroris tak?

Ciekawe jak z dostępnością. Patrząc na zdjęciach w necie mega kozacko wyglądają. Pozdrów żonę dobry gust ma :D

8 godzin temu, waldek123blau napisał:

trzeba zamawiać bo niestety nie są to odmiany popularne choś nie wiem dlaczego

Bo 90% jest atrakcyjna za młodu, potem rosną brzydkie karpie i się wybijają i ludzie mają to gdzieś

Edited by Raffy14 (see edit history)

Szczególnie  te   żółto czarne    miałem   je   malutkie   są   śliczne   potem   zmieniają  ubarwienie   i   są    całe   czarne  i    wcinają   korale   aż   miło               Pozd.

7 minut temu, rako1 napisał:

Szczególnie  te   żółto czarne    miałem   je   malutkie   są   śliczne   potem   zmieniają  ubarwienie   i   są    całe   czarne  i    wcinają   korale   aż   miło               Pozd.

Faktycznie ale marketing w sklepach dobry maja bo młodziaki piękne ;) 

6 godzin temu, rako1 napisał:

U Ciebie jakie korale jadły? Bo to trochę niepokojące stwierdzenie. Jak by tak było to nie kupię takich ryb.

Acropor   nie   ruszały   ale   miękie   i    lps       mniam         i     one  rosną   dość  spore       Pozd.

Witaj Waldku,

Mam pytanie odnośnie twojego lineatusa. Zastanawiam się nad nim w mojej ferajnie po białobrodym jako jeden z ostatnich pokolców. Boję się natomiast o stosunki z Hepatusem - jak twój Tobie się z hipkiem dogaduje. Kolega tu z okolicy właśnie z powodu ciągłych bójek jest zmuszony do sprzedaży gagatka. 

Pozdrawiam

13 godzin temu, sumka33 napisał:

Witaj Waldku,

Mam pytanie odnośnie twojego lineatusa. Zastanawiam się nad nim w mojej ferajnie po białobrodym jako jeden z ostatnich pokolców. Boję się natomiast o stosunki z Hepatusem - jak twój Tobie się z hipkiem dogaduje. Kolega tu z okolicy właśnie z powodu ciągłych bójek jest zmuszony do sprzedaży gagatka. 

Pozdrawiam

Moje akwarium ma ponad 3 metry długości dlatego trudno Ci cokolwiek radzić. U mnie mimo że hepatus jest 2x większy od lineatusa to lineatus rządzi,-  walk nie ma żadnych w akwarium bo ryby mają więcej kryjówek niż ich samych mam i pływają razem od ponad 2 lat więc przed zmierzchem jest relatywny spokój ale przy jedzeniu np Nori to najpierw lineatus je później inne pokolce mogą się posilać.

Wczoraj kupiłem od kolegi z nickiem "sexy krewetka" sześć błazenków i postanowiłem zeswatać je z sarco tą metodą z siatką wokół korala. Trwało to 16 godzin i błazenki żyją już z sarco w symbiozie Poprzednie błazenki z ukwiałem sprzedałem bo obawiałem się jego wędrówki i ewentualnych zniszczeń które mógłby zrobić. Tym razem padło na błazenki odmiany czarnej tzw dziwolągi czyli z łatkami nie pełnymi lub bez łatki.

15394986_a0.jpg

15394990_a1.jpg

15394991_a2.jpg

15395028_a3.jpg

Jak sarco w końcu się przyzwyczai do symbiantów wkleję fotki z wysuniętymi na maxa polipami.

Ale to za jakiś czas bo zaraz muszę jechać do Niemiec

15395079_EF0057FD-3E25-49AF-A300-30385B0

Niestety fotki jak zwykle nie za dobrej jakości bo robione telefonem i przy wschodzącym świetle lamp

Fajna metoda. Dzięki za info o niej. Z jakimi koralami jeszcze działa oprócz sacro?

38 minut temu, Piotr1 napisał:

Fajna metoda. Dzięki za info o niej. Z jakimi koralami jeszcze działa oprócz sacro?

Tu masz mój temat w tej sprawie:

A błazenki mogą mieszkać we wszystkich poruszających się koralach: goniopora, euphilia i wiele innych...

Po 20 godzinach od wpuszczenia do sarco:

Fajnie wyglądają w takiej grupie .

Taka filtracja i cyjano na dnie? 

55 minut temu, Jacek56 napisał:

Taka filtracja i cyjano na dnie? 

Od święta zmarłych nie byłem praktycznie w domu - wpadałem tylko na kilka godzin dwa razy. Syn zajmował się akwarium i zapomniał o bakteriach oraz trochę przekarmił ryby a skutek tego to te trochę cyjana. Ale to nie problem za 2 dni akwarium będzie czyste a po cyjano zostanie tylko wspomnienie. Mam zapas bakterii więc nie będzie problemu.