Skocz do zawartości
Bzyk002

Cicha pompa obiegowa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam akwarium 30L + Sump 12L i aktualnie pompe obiegową Eheim Compact 600. Ogólnie z początku była dosyć cicha ale po 6 miesiącach zaczła buczeć i chciałbym ją wymienić na coś cichego, co byście mogli polecić? Dodam że sump stoi na otwartym regale i nie można go zabudować. Pompa podnosi wode na 72cm wężem 12x1mm, komora sumpa 19x7cm 


ccfd215f5ac41955gen.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tunze silence - gdyby wylot wody nie wpadał w rezonans to byłaby bezszelestna :)

Poczytaj o Hydor Pico, ewnetualnie Atman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co w tej twojej pompie buczy? może pompa dotyka szkła? A może kabel zasilający dotyka szkła? U mnie sam kabel potrafi buczeć ;)

Czy masz wylot podpięty przez rurkę silikonową - to dużo zmienia. Najlepiej odłącz pompę od hydrauliki i trzymając pod wodą w ręce, sprawdź czy też buczy. Może nie trzeba wymieniać?


było 450 l. (180x50x50).
jest 100 l. z panelem (80x50x35) - Setka ze śledzikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem już byle czego, czyściłem, sprawdzałem wszystko czy gdzieś coś nie dotyka i nic. 

znalazłem TUNZE Silence 1073.008 do 800l/h i 1,25m Hmax. Myśle że bedzie OK ;) widziałem też ATMAN AT-303 600l/h I 0,9m Hmax. Cenowo Atman wygrywa 7,40€ A Tunze 30€ ale jakoś bardziej przekonany jestem na Tunze.

 


ccfd215f5ac41955gen.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, rysio2000 napisał:

a co w tej twojej pompie buczy? może pompa dotyka szkła? A może kabel zasilający dotyka szkła? U mnie sam kabel potrafi buczeć ;)

Czy masz wylot podpięty przez rurkę silikonową - to dużo zmienia. Najlepiej odłącz pompę od hydrauliki i trzymając pod wodą w ręce, sprawdź czy też buczy. Może nie trzeba wymieniać?

W takim już zaczynam podejrzewać co może u mnie buczeć -wylot podpięty na sztywno przez rurke pcv :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
55 minut temu, Bzyk002 napisał:

Próbowałem już byle czego, czyściłem, sprawdzałem wszystko czy gdzieś coś nie dotyka i nic. 

znalazłem TUNZE Silence 1073.008 do 800l/h i 1,25m Hmax. Myśle że bedzie OK ;) widziałem też ATMAN AT-303 600l/h I 0,9m Hmax. Cenowo Atman wygrywa 7,40€ A Tunze 30€ ale jakoś bardziej przekonany jestem na Tunze.

 

Mam w panelu ATMAN AT-304 (800l/h 1,1H.) absolutna cisza - jakby nie skierowany w taflę wody wylot to nawet nie wiedziałbym czy działa

ps. buja się ze 2 lata a z pół roku nie czyszczona :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info! ale akurat modelu 304 nie ma na ebayu... jest 303 i 305 pomyśle jeszcze ;)


ccfd215f5ac41955gen.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Na allegro masz. A ja się zastanawiam czy taki Atman tylko że mocniejszy 305 nadawał by się do sumpa czy za słaba wydajność.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od 4lat mam atmana 305 i śmiało mogę polecić, przez 3lata chodziła bez przeryw bez czyszczenia i nie było słychać niczego, a teraz działa okazjonalnie i też bez zarzutu. Trwała, tania i dobra. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A w jakim miałeś zbiorniku i na jaką wysokość podnosiła wodę? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam dwie pompki Atman At-305 i nazwałbym je średnio cichymi. W nocy je słychać. Podpiąć musiałem przez wąż silikonowy, bo na sztywno terkotała. Szukam czegoś cichszego. Jak widać różnie postrzegamy co jest ciche.

Natomiast faktem jest że pompki są nie do zdarcia, mam jedną już chyba 9 lat i cały czas chodzi bezproblemowo.

 


było 450 l. (180x50x50).
jest 100 l. z panelem (80x50x35) - Setka ze śledzikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem dzisiaj Tunze jak przyjdzie to sie okaże czy jest cicha. 

3 godziny temu, rysio2000 napisał:

 Jak widać różnie postrzegamy co jest ciche.

Dokładnie! A moja żona słyszy najdrobniejszy szelest :P mam akwarium słodko wodne, filtr zewnętrzny Aquael Unimax 250 i to sie nazywa cisza! Pewnego czasu akwarium miałem w sypialni a filtr stał 1m od mojej głowy, cisza i jeszcze raz sicza! Takiego czegoś szukam :P 


ccfd215f5ac41955gen.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Bzyk002 napisał:

Zamówiłem dzisiaj Tunze jak przyjdzie to sie okaże czy jest cicha. 

[...] cisza i jeszcze raz sicza! Takiego czegoś szukam :P 

Jak znajdziesz to koniecznie to opisz. Też szukam ;)
A którą Tunze zamówiłeś? 1073.008?


było 450 l. (180x50x50).
jest 100 l. z panelem (80x50x35) - Setka ze śledzikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, dokładnie tą ;)


ccfd215f5ac41955gen.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, rysio2000 napisał:

Jak znajdziesz to koniecznie to opisz. Też szukam ;)
A którą Tunze zamówiłeś? 1073.008?

Do twojego panelu będzie idealna :) ja osobiście mam 1073.02, ale będę ją zmieniał bo jest za mocna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie można jej skręcić? Ona chyba ma regulację od bodajże 400-2000? Jakbyś ocenił jej głośność?


było 450 l. (180x50x50).
jest 100 l. z panelem (80x50x35) - Setka ze śledzikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apropo ciszy toTunza 1073.008 jak mi przyszła to pierwsze godziny chodzila stracznie! Już ją chciałem zwrócić ale przez noc wszystko sie "dotarło" i już jest OK. Teraz słychać tylko delikatny szelest, więc mogę polecić pompe jako cichą ;)


ccfd215f5ac41955gen.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.