Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od pewnego czasu mam mały problem z no3. Zaczęło skakać do wysokich poziomów, a teraz utrzymuje się na 50 według saliferta. Salifert na Po4 nie pokazuje nic, albo zabarwia się lekko do 0,03. W erybce polecono mi na zbicie No3 bakterie BioNitronex, moje pytanie czy mogę lać równocześnie te bakterie z biodigest przy podmianie? Pytanie numer dwa, jakia najlepsza pożywka dla biodigest? Lałem przez ok miesiąc vodke z mizernymi efektami... Jeśli chodzi o to No3 to nie wiem skąd się to cholerstwo bierze... Syfku na skałach nie ma prawie wcale. Poprawiłem też cyrkulacje żeby odmuchiwało skałe w miejscach niewidocznych, odpieniacz skimz sn 143 DC także jest wiekszy niż być powinien. W sumpie mam 3 litry siporaxu, 100ml węgla aktywowanego i od tygodnia moczy się purigen... No2 od dawna jest zero, Nh4 czasem coś lekko pokaże. wszystko mierzone salifertem. Jakieś pomysły?

Edit:

Aha, mam 15 rybek, 3 krewetki, jeżowiec, 5 ślimaków, rozgwiazde piaskową, 14 korali w tym ukwiał... Karmie 2 razy dziennie po 1 kostkę artemii, ukwiała stynką raz na tydzień. Przerybienie? Piasek daje d..y? Czy co......

Edytowane przez Ganiacz (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Ja na zbicie NO3 używałem microbe lift special blend z makroglonami zeszło mi w 2 miesiące z 25 no3 na 0.5. Bakteri teraz nie leje. Vsv mi nie pomagało a też chwile miałem 50. Czytałem że wysokie kh temu vsv nie sprzyja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, StefanTG napisał:

Ile wódki lejesz ?

Już nie leje, lałem na końcu 1ml i pojawiały mi się wszędzie białe gluty więc przestałem.

 

1 godzinę temu, laszek napisał:

Ja na zbicie NO3 używałem microbe lift special blend z makroglonami zeszło mi w 2 miesiące z 25 no3 na 0.5. Bakteri teraz nie leje. Vsv mi nie pomagało a też chwile miałem 50. Czytałem że wysokie kh temu vsv nie sprzyja.

A kiedy zauważyłeś spadek? Dopiero drgnęło po 2 miesiącach?

 

Microbe lift special blend lałem po zalaniu zbiornika. To są te śmierdzące bakterie, może właśnie dlatego są skuteczne bo śmierdza, znaczy się ze tam są... niektóre kabterie np nutri reduct nie śmierdzą wcale i u mnie nie skutkowaly nic... tak samo jak np Bio clean II

Edytowane przez Ganiacz (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek
53 minuty temu, Ganiacz napisał:

Już nie leje, lałem na końcu 1ml i pojawiały mi się wszędzie białe gluty więc przestałem.

 

A kiedy zauważyłeś spadek? Dopiero drgnęło po 2 miesiącach?

 

Microbe lift special blend lałem po zalaniu zbiornika. To są te śmierdzące bakterie, może właśnie dlatego są skuteczne bo śmierdza, znaczy się ze tam są... niektóre kabterie np nutri reduct nie śmierdzą wcale i u mnie nie skutkowaly nic... tak samo jak np Bio clean II

Ja na zbicie NO3 używałem microbe lift special blend z makroglonami zeszło mi w 2 miesiące z 25 no3 na 0.5. Bakteri teraz nie leje. Vsv mi nie pomagało a też chwile miałem 50. Czytałem że wysokie kh temu vsv nie sprzyja.

Tak czuć z nich siarkowodór,  zacząlem je lać 15 lutego, spadki zauważalne miałem 31 marca. 14 kwietnia kolejny spadek. I od 18 kwietnia poziom 0.5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może spróbuję podjechać do erybki zakupić te microbe lift... A co z piaskiem? fosforany to wiem, ale czy może wydzielać no3? niby mam 3 cm tego piasku, może go troche odessac? Szukam przyczyny i nie umiem znaleźć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

large._20170423_193920.JPGAle pamiętaj ja pisze o swoich efektach z bakteriami jednoszesnie odpalając refugium w panelu. Piachem się nie przejmuje mam szorstnika wiec w niektorych miejscach jak ryba sypnie jest 6 do 7cm piachu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to u mnie wygląda to tak samo, mam valenciennea sexgutta i ona robi z tym piaskiem co chce, usypuje górki a później muszę to wyrównywać :) A co z obsadą? Nie za dużo na 200l?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Sporo ale drugie pytanie giganty 10cm wzwyż czy jakies maluchy? Ja u siebie w RM mam 5 ryb w tym jedna z 12cm kupowalem inna a dostałem bubla ale zostala, 3 krewetki wezowidlo xl krab 3 rurówki xl i same miekasy pelno drobnych wezowidel slimaczorów i innego robactwa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niee wszystko do 10cm w stylu błazenków chromisów czy pterapogonów. No i co najważniejsze wszystko jest jeszcze młode ;) Z korali to mam miękasy i lps.. Miałem seriatopore jak jeszcze parametry były okej, ale gdy no3 zaczęło skakać to umarła...  ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Ja jestem zadowolony z odpalenia refugium. Kosztowalo mnie to 50zl z halogenem czasowka i kablem. Efekt piorunujący z bakteriami. Fakt chwile trzeba bylo poczekac. A nie zaluje jedzenia swoim zwierzakom. Karmie kilka razy dziennie suchy i mrozony a w nocy korale. A odpieniacz w RM wiadomo jaki jest. Nie zalezy mi na tak niskim NO3 ale skoro spadlo chemia napewno nie bede podnosic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mały sump, nie mam miejsca na refugium, chyba ze wywaliłbym siporax i tam zrobił małe refugium... wiekszy sump też odpada bo konstrukcja szafki nie pozwala. Akwa miało być bez sumpa ale okazało sie ze to poroniony pomysł i zrobilem taki jaki mogłem... Człowiek na błędach się uczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Moje refugium ma 15cm dł 8cm szer a wysokosc akwarium :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to u mnie komora na siporax ma 10x30 a wysokość ok 20cm, ale co z siporaxem? wywalić? czy może zrobić nad siporaxem kratkę, na to postawic kawałki skał i obsadzić gloniskami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Siporaxu nie wywalaj. Nansiporax nie spływa woda bo o to chodzi. Refugium mam w komorze przez która woda wpada do akwa czyli pchana pompą do gory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie, w komorze na siporax woda wpływa od dołu.. A ostatnia komora z pompą jest wielkości pompy i tam spływa mi woda od góry... w pierwszej komorze zaś całe miejsce zabiera odpieniacz... Chyba nic z tego nie będzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Daj zdjęcie może coś się wykombinuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Polowe komory z siporaxem poswiecilbym na refugium siporaxu bym nie wywalał tylko dał do 1 komory poukładany ale nie za dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli musialbym przegrode wsadzic? tak żeby do tej komory z refugium wpadała woda od góry tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Woda ci spływa na siporax? No i niech tak bedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do komory siporaxu woda wpływa od dołu... Chciałem żeby przepływała od dołu żeby był dobry przepływ przez siporax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

No i ok w takim razie, ale niech się wypowie bardziej ktoś doświadczony, czy na cienkiej warstwie siporaxu nie będzie.przeszkadzalo refugium które bedzie doswietlane. I zanim glony sie rozrosna siporax może zzielenieć od nowego światła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siporaxu mam 3 litry, także są 3 warstwy, nie widać tego dokładnie na zdjęciu bo sump stoi na podłodze a nie na półce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miejsca obok sumpa masz w pytę, siporax zostaw i postaw reaktor z glonami http://jadwigamorska.pl/filtr-fp-1jm-chaetomorpha-reactor-plug-play-zbiornik-20-300l.html :).


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.