Skocz do zawartości
xyz2017

Alarm na komórkę i trochę automatyki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Ze względu na czeste kilkudniowe wyjazdy do pracy w tym sezonie, zastanawiam sie na zautomatyzowaniem i zabezpieczeniem zbiornika. Planuje wprowadzic kilka rzeczy. 

1. Automatyczna dolewka wody RO sterowana    Milwaukee MA955 Elektrozawór http://www.bulkreefsupply.com/milwaukee-ma955-co2-solenoid-valve.html elektrozwór podepne do gniazdka pompy do automatycznej dolewki kupionej>  

2. Do odpieniacza dołożyłem zabezpieczenie z pływakiem odcianające napiecie po wykryciu zbyt duzego poziomu wody(szlamu w tym wypadku)  urządzenie odcina zasilanie do odpieniacza.  

3. Dodatkowo zamontowałbym ogólny system alarmowy do trzech parametrów: a)przelany odpieniacz  b)zbyt wysoki i zbyt niski poziom wody w sumpie c) zbyt niski poziom wody w akwarium.  

Mój pomysł jest taki-  3 pływaki połączone równolegle do urządzenie odcinającego napięcie (do niego wpiąłbym za pomocą listwy odpieniacz, pompe cyrkulacyjną i elektrozawór milwaukee )

Dodatkową i bardzo ważna opcja w systemie jest informacja o wyłączeniu zasilania za pomocą SMSa. Myślę o zakupie zwykłej centrali alarmowej z aktywną kartą sim- ewentualnie niskim koszetem domontuje do niej kilka "domowych czujek" i beda "dwie pieczenie na jednym ogniu" -żona nie bedzie zła ze kolejna kasa idzie na akwarium.. [emoji6]  

Napiszcie czy macie moze jakies lepsze\latwiejsze\tansze  pomysly do takiego systemu..? Z gory dzieki za podpowiedz [emoji4]

  odpieniacz.gifBez tytułu.gif

 

 

 

Edytowane przez xyz2017 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z pierwszego lepszego sklepu nie reklamuje, pracowałem na tych modułach proste i sporo tańsze niż centrala alarmowa 4 wejscia sterowane z zestyków każde wejscie programujesz dowolnym opisem z możliwością zrobienia na jednym wejściu np.dolewki (dolewanie.i po przełączeniu zestyku wiadomość dolewanie zakończony) łatwo prosto i klarownie    https://www.eltrox.pl/modul-powiadomienia-gsm-ropam-multigsm.html?gclid=CI6X7LXR09MCFUyMGQodUwoLJA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
51 minut temu, xyz2017 napisał:

3. Dodatkowo zamontowałbym ogólny system alarmowy do trzech parametrów: a)przelany odpieniacz  b)zbyt wysoki i zbyt niski poziom wody w sumpie c) zbyt niski poziom wody w akwarium.  Mój pomysł jest taki-  3 pływaki połączone równolegle

 

szeregowo - zadziałanie któregokolwiek odcina napięcie

albo zerknij tutaj

http://magu.pl/aqma-refill-automatyczna-dolewka

 

i tutaj

http://www.e-alarmy.pl/35-powiadomienie-gsm,-dialery.html

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do zasilania policz czy przekaźnik dolewki wytrzyma obciążenie wszystkich urządzeń naraz

Tylko, że szeregowo bądź równolegle eliminuje możliwość nadzoru pojedynczo urządzeń trzeba by to na przekaźnikach porobić albo dodatkowy czujnik do każdego urządzenia 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

a po co chcesz nadzorować pojedynczo ?

zadziałanie (któregokolwiek) czujnika ma odciąć napięcie - na czym ? a to już sam sobie wybierzesz co podłączysz do listwy , jak chcesz nadzorować osobno to robisz osobne układy : np. sam odpieniacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to zrobiłbym to na przekaźnikach rm-84 po 7 zl sztuka i wywalił wgl to sterowanie dolewką nie miałem z tym do czynienia ale to ma sterować małą pompką do dolewania a jak podłączysz pod to więcej to wytrzyma? Bierzesz trzy przekaźniki sterujesz każdą cewką z osobna przez pływaki i masz po dwa zestyki jeden sygnał, drugi wyłącz, wydaje mi się lepszym rozwiązaniem wyłączenie jednego urządzenia w którym wykryje problem niż wyłączanie wszystkiego naraz jeszcze do tego powiadomienie konkretnie z czym jest problem, ja dopiero projektuje swoje szkło jeśli to przerost formy nad treścią to mnie poprawcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie planuje iść w rozdzielanie sygnały na poszczególne sekcje- "przekaźniki i cewki" jest to dla mnie czarna magia ;)
Jak będę miał wysłanego smsa ze coś dzieje się nie tak, zaraz wyślę kogoś żeby to sprawdził. Jak pompa, odpieniacz i zawór do autouzupełniania RO będzie wyłączona to nie mam czym się martwić :)

Boo12- bardzo trafna uwaga!:) dzięki- przelicze czy da sobie radę. Jak wrócę do domu to przelicze ile bierze- pompa cyrkulacyjna+odpieniacz+elektrozawor 12v z transformatorem- na taki się zdecydowałem)




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Zależy mi na automatycznej dolewce z elektrozaworu, ponieważ notorycznie przelewam mój zbiornik z woda RO ktory znajduje się w Sumpie ;) dodatkowo uruchamiam Balinga i refugium a miejsca w szafce mam trochę zbyt mało...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

jeśli masz pełny kubek odpieniacza to nie trzeba wyłączać obiegu i dolewki - tu można dać osobny układ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajnie jeśli ten elektrozawór sterowany jednak z prądu stałego czyli zasilacza a nie tylko trafka, transformator potrafi robić głupoty dla zasilaczy (elektronicznych prostowników w pozostałym osprzęcie) jeśli możesz to nie spinaj tego w jeden obwód jeśli to tylko trafko. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeśli masz pełny kubek odpieniacza to nie trzeba wyłączać obiegu i dolewki - tu można dać osobny układ

Tylko problem jest taki ze nie dostanę informacji zwrotnej z centrali- musiałbym wszystko rozdzielać- schemat będzie oparty na sterowaniu awaryjnego odcinania poziomu wody z 3 pływaków podpiętych do jednego przewodu. Myśle ze w pierwszej kolejności zrobię prosty system, a później będę go rozbudowywał..


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Brak prądu będzie generował smsa z centrali- wtedy szybko zadziałam i mogę spać spokojnie..


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.