Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Nowe odpieniacze Aquaforest już dostępne w sklepie stacjonarnym oraz online.

 

odpieniacz-af-500x500.jpg


Rewelacyjne odpieniacze na niemieckich pompach aqua bee w super cenach.
Zapraszamy.


http://www.coralhouse.pl/skimer-af-200-new
http://www.coralhouse.pl/odpieniacz-af-150-aquabee
http://www.coralhouse.pl/af-250-skimer-new

18527258_689248551283356_421004982162499


coralhouse_logo.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plastikowa rura w cenie używanego samochodu....

Wysłane z mojego 6055P przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz racje maja juz nie rowno pod sufitem z tymi cenami.zaczyna sie to robic chore .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

patrząc na "stare" wersje i ceny ...

np AF250 "stary" (na pompie Aquabee UP 8000 24V) to blisko 7 tyś , a teraz AquaBee UP 7000  i  "tylko" ... 4,5tyś - ale ma fioletowe rurki :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heja,dobrze ze polska firma zdobywa rynek nie tylko w Polsce,powod do dumy i zaden zachodni producent nie moze powiedziec ze Polska jest ciagle w powijakach...Skimmer'ki ladnie sie prezentuja...

 


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka

Za AF 200 do akwarium 350-700l prawie 4tys zł już widzę te kolejki i tą sprzedaż 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypominam że nikt nie zmusza do zakupu...wolny rynek, wolny wybór. Cena wysoka ale producent z jakiegoś powodu taką ustalił. 

Trochę nie kumam nastawienia forum do AF. Cokolwiek tylko zrobią zawsze pojawiają się narzekający zazdrośnicy i krytykują pomimo że nie mają podstaw do tego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, dadario napisał:

 

Niestety ceny innych producentów są też z kosmosu, każdy sprzęt z dopiskiem "do morskiego" ma wysoką cenę,

 

32 minuty temu, dadario napisał:

Przypominam że nikt nie zmusza do zakupu...wolny rynek, wolny wybór. Cena wysoka ale producent z jakiegoś powodu taką ustalił.

Nie mogę pojąć dlaczego tak jest że trochę plastiku kosztuje nawet kilka tysięcy złotych, czy ten plastik ma jakieś szczególne właściwości?

Edytowane przez andzior70 (wyświetl historię edycji)

577ef1154f3240ad5b9b413aa7346a1e.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to nie rozumiem o co wam chodzi. Odpieniacze BK też tanie nie są a nikt nie narzeka. Chyba dlatego że to nie jest Polskie.

A gdyby te odpieniacze kosztowały by poniżej 1000zł to wszyscy by mówili że to jest gówno bo jest  tanie.

Mamy chore nastawienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba czasem pomyśleć na co składa się cena końcowa ,rachunek ekonomiczny .....  .

 


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, andzior70 napisał:

Nie mogę pojąć dlaczego tak jest że trochę plastiku kosztuje nawet kilka tysięcy złotych, czy ten plastik ma jakieś szczególne właściwości?

Ależ oczywiście, że nie...Ale już nasze (i nie tylko nasze) państwo tak. Chcesz sprzedać legalnie kawałek plastiku, musisz zapłacić podatek, opłacić zusy za pracownika, do tego koszty maszyn, hali, materiału, pośredników, reklamy itp. Swoje też musisz zabezpieczyć na wypadek awarii i reklamacji. A najgorsze, że wszystko to robisz tylko po to aby chociaż trochę zarobić. To nie są mega duże serie (po kilka milionów sztuk) aby ceną konkurować z chinolami, a niestety sam fakt "kategorii hobby" podbija cenę.

Ja tam szanuję AF i mam nadzieję, że z czasem będą produkowali tyle aby cena ich produktów mogła spaść.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale Panie i Panowie jak można zauważyć w Polsce jak i na świecie w ostatnich latach bardzo stało się modne akwarium morskie wzrosła liczba osób co pociągnęło to hobby, czyli i producenci wszelakiej maści produktów mają okazję zarabiać,są tansi i drodzy czasem płacisz tylko za marke a tak na prawdę niektóre produkty nie odbiegają od siebie wcale.Podaje przykłady nie tylko na odpieniaczach ale i najczęściej to preparaty itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta "plastikowa rura" to tylko komora mieszania, główna robotę robi pompa a ta dobrej jakości i o dobrych parametrach kosztuje naprawdę nie mało. W AF wybrali moim zdaniem bardzo fajne pompy, nie są tanie ale wcale nie są najdroższe. Porównując ceny a przedewszystkim parametry odpieniaczy na rynku to AF wcale nie jest taki drogi jak się wydaje. Jeśli chodzi o ceny morszczyzny to niestety tak było zawsze. Wszystko do morskiego było piekielnie drogie choć uważam że coraz bardziej zaczyna to się zacierac i ceny sprzętu i życia stają się coraz bardziej przystępne. (niestety w wielu przypadkach idzie to też w parze z jakością produktu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktoś z was zwrócił uwagę jaki jest koszt samej pompy aqua bee Up5000, którą napędzany jest  Af200 Skiemmer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

U mnie pojawia się pytanie czy w ogóle w systemie zbiornika potrzebny jest nam jakikolwiek odpieniacz :P Czy nie jest to bezsensowne wydawanie kasy. Bo według mnie przy dobrze przemyślanej filtracji jest nam niepotrzebny a kasę możne wydać na urlopie heh gdzieś tam się utarło że ma być i koniec a czasy się zmieniają i pomysły też.

Edit. Pompa to koszt około 1000zł a reszta to marketing :P

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście wybór czy potrzebny czy nie zależy od nas. Moim jednak zdaniem jeżeli nawet jesteśmy w stanie obyć się w pewnych sytuacjach bez pienidła, to odpieniacz niesamowicie ułatwia sprawę. Ja osobiście nie umiałbym prowadzić akwarium z SPS bez odpieniacza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Widziałem zbiornik bez odpieniacza z spsami a nawet zbiornik z ledami z spsami  ;) tylko się trzeba tego "nauczyć". 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdzę że się nie da. Da się !. Trzeba jednak posiadać niesamowitą wiedzę i wyczucie aby hodować wymagające zwierzęta bez odpieniacza. Z odpieniaczem jest o wiele łatwiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, szutarek78 napisał:

Nie wiem czy ktoś z was zwrócił uwagę jaki jest koszt samej pompy aqua bee Up5000, którą napędzany jest  Af200 Skiemmer

Kosztuje http://www.coralhouse.pl/pompa-aquabee-up-5000-skimmer 

w detalu plus plastik i logo to 4 tysie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No tak jak pisałem reszta to marketing ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, fresz33 napisał:

No tak jak pisałem reszta to marketing ;)

A pracownicy AF pracują jako wolontariusze... Za darmo i na czarno...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, leszeklos napisał:

Kosztuje http://www.coralhouse.pl/pompa-aquabee-up-5000-skimmer 

w detalu plus plastik i logo to 4 tysie

wiesz... ale ta pompka to też troche plastiku, żywicy, drutu nawojowego, magnes ferrytowy a reszta to logo :) 

Edytowane przez Coltrane (wyświetl historię edycji)

dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, fresz33 napisał:

Widziałem zbiornik bez odpieniacza z spsami a nawet zbiornik z ledami z spsami  ;) tylko się trzeba tego "nauczyć". 

 

No właśnie trzeba się nauczyć. A ile ta nauka będzie kosztować?? Straty w koralach, restarty zbiornika, no i stracony czas. Wydaje mi się  ze wybór odpieniacza to "tańsza alternatywa"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo ceny sprzętu do morskiego są z kosmosu,nie wiem czym wszyscy producenci się kierują ustalając tak wysoką cenę.Podejrzewam że jeśli odpieniacz byłby wymogiem stosowania też w słodkim to kosztowałby o połowę mniej i jeszcze z bardzo dobrym zarobkiem dla producentów.


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.