Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gość
9 minut temu, Iceberg napisał:

Silvia,ta lampka za 2 dolce pewnie jest warta swojej ceny i padnie dosc szybko jak na cene przystalo...(...)

sądzisz że dłużej poświeci taka sama za 160zł ? nie wydaje mi się

4 takie "po 2 dolce" (białe) świecą u mnie 2gi rok w łazience i jedna z wymienionymi ledami na "kolorowe" nad makroglonami :) - jedyny widoczny minus ... zaczynają rdzewieć wkręty ... tak że organoleptycznie sprawdzone że wcale nie padną tak szybko 

 

i w tej za 2 dolce i w tej za 160zł jest dokładnie ten sam (prosty) driver i PowerLedy 3W 700mA - które można sobie wymienić na dowolne kolory 700mA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, silvia napisał:

sądzisz że dłużej poświeci taka sama za 160zł ? nie wydaje mi się

4 takie "po 2 dolce" (białe) świecą u mnie 2gi rok w łazience i jedna z wymienionymi ledami na "kolorowe" nad makroglonami :) - jedyny widoczny minus ... zaczynają rdzewieć wkręty ... tak że organoleptycznie sprawdzone że wcale nie padną tak szybko 

 

u mnie również w łazience świeci 9 sztuk już 8 lat kupione na ebay za 10 sztuk 30 zł,wtedy identyczne  w Praktikerze były po 15 zł sztuka w takim samym opakowaniu


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje żeby każdy w tym temacie pisał ile ma żarówek i za ile je kupił. Robi się coraz ciekawiej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Mam dużo żarówek zena od 10 do 60zł :) a moim zdaniem jak kogos stać to czemu ma noe kupić. Może lubi fioletowe rurki? Ludzie jak kupują stringi za 500zł to ktoś im może zarzucić a ile tam materiału poszło? Może chce metkę z "Triumph" wiekszą od majtek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, dzym napisał:

Mozecie mi wyjasnic co Was tak boli? Zrobili jakas cene zakupu. Nie odbiega od standardow odpieniaczy uznawanych za topowe. W czym jest wiec proble?

Zasada rynku mowi, ze towar jest tyle wart ile jest ktos za niego w stanie zaplacic/kupic.

Moze partia jest mala I cena jest jaka jest.

Szkoda ze nikt nie pisal jakie to AF jest dziadoskie jak zrobili promocje na szczepki SPS. Kto jest taki odwazny I sie przyzna ile kupil?

(Ja kupilem raz 10 I dzis kupilem kolejne 10).

Czy bylo warto. Bylo bo szczepki I w bdb kondycji I gatunki jakich nie znajde w pierwszym lepszym sklepie.

Aaaa I zeby nie bylo, ze tak zachwalam. Sol I sprzet mam innyaa, ale jakie to ma znaczenie, skoro pochwalilem :)

 

To ja panu proponuje kupić i dac jeszcze 3tyś gratis za to ze tak tanio . My sami niestety  psujemy rynek że kupujemy w takich cenach . Nie kazdego stac (a powinno) zapłać 2 wypłaty za kawałek plastiku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, tedeus63 napisał:

To ja panu proponuje kupić i dac jeszcze 3tyś gratis za to ze tak tanio . My sami niestety  psujemy rynek że kupujemy w takich cenach . Nie kazdego stac (a powinno) zapłać 2 wypłaty za kawałek plastiku.

Nie bardzo rozumiem. Czyli masz żal że kogoś stać, a ciebie nie ? . Skoro to takie proste i taki to dochodowy interes to może zacznij sam robić takie odpieniacze i je sprzedawać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Psucie rynku to pojęcie względne. Pamiętacie jak tanio można było kiedyś kupić kenta? A potem jeden ze sklepów internetowych, mających w nazwie pewne zwierze kojarzące się z akwarium lub zakąską, żeby sponsora palcami nie wskazywać :), zrobił dużą promocję....

I co? Ano sklepy nie dorównały z ceną i zostały z towarem... Ilość zamówień spadła, sprzedaż spadła, pojawiły się inne sole, Kent pozycji nie utrzymał. Dlatego teraz dystrybutorzy zwykle nie pozwalają sklepom na takie promocje czy zejście z ceny. Nie wierzycie?

To zobaczcie sami jakie marki ma jeden ze sklepów znany z rabatów (również sponsor). A pamiętacie jakie produkty miał?

Nie jest tajemnicą że towar wjeżdża do kraju dużo tańszy niż w sklepie. Różnie, ale nawet kilkaset % - korale często wlatują w cenie końcowej szczepki, za cały matecznik - przy zakupie.

Niestety jednak ze względu na niszowy charakter rynku, jest tak samo, jak przy każdym niszowym hobby. Konkurencja to mit.

Dlatego klient powinien kierować się raczej jakością i renomą niż ceną.

Nie chcę uczyć AF marketingu, ale powinni pierwszą partię puścić nawet po kosztach. Firma nie padnie a jeden zadowolony klient namówi kilku innych. A jak jeszcze akwa będzie ładne, to i na forach ludzie "zgapią" pomysł na osprzęt.

Gorzej, jak jakiś produkt, nawet niekoniecznie z tej samej serii będzie niedopracowany, łatka przylgnie do innych.

 


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, szutarek78 napisał:

Proponuje żeby każdy w tym temacie pisał ile ma żarówek i za ile je kupił. Robi się coraz ciekawiej :)

Tu nie chodzi o ilość i dobrze o tym wiesz  więc po co ta docinka chodzi o jakość że chińskie to lipa a nasze jest lepsze bo nie chińskie tylko z Chin :lol:i 10 razy droższe


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sylwek  co co odpieniaczy to 100% body Polski produkt i wykonanie


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aż dziw bierze że jeszcze nikt nie zobaczył co to za odpieniacze ....

a tak btw - AF ma swoją politykę na to więc jako "producent" ustala cenę - ktos kupuje albo nie i tyle - po co bicie piany - że na innych forach też piszecie np że Lexus powinien kosztować połowę ceny? - po co te rozmowy, nie zmienicie tego - AF sobie wymyślił jak będzie, jaka będzie cena rynek PLN za fioletowe rurki - ich sprawa - nikt nikogo nie zmusza do kupowania.

Pytanie do AF czy na cały świat idą te odpieniacze z pompami AB ? czy tylko Europa? - oczywiście jeśli to nie tajemnica

 


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mamy wersje z wtyczką do Australii, USA, UK i europejskie. Wszystkie te kraje mają, albo bedą miały odpieniacze to żadna tajemnica. Nasze produkty są dostępne w ponad 50 krajach i odpieniacze też do nich należą.


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Gratulacje za zdobycie tak dużego rynku, szacun ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena jest w okolicach topowych firm... Jeśli jakość idzie za ceną to chętni na pewno się znajdą.

Wizualnie odpieniacze prezentują się bardzo dobrze. I ktoś kto korzysta już z innych produktów AF, rozważając zakup odpieniacza może zaufać sprawdzonej firmie, nie oglądając się na cenę. Szczególnie, że na tym forum przeczytałem już wielokrotnie, że: chytry dwa razy traci; nie ma co za bardzo oszczędzać, ale kupować sprawdzone produkty... i tym podobne.

Jeden kupuje pompę jebao za 400 a drugi red dragon za 2,5k. Jeden wydaje na termometr za 20 zł, a ktoś inny wyciąga zza pazuchy kilka klocków na Apexa.

Ktoś będzie chciał kupić odpieniacz za 1000 to kupi używany albo DIY, a ktoś inny będzie chciał mieć ładnego konika do kompletu filtrów, testów i pokarmów, i chętnie wyda 4k

Mam nadzieję, że się będą bardzo dobrze sprzedawać!


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, tedeus63 napisał:

To ja panu proponuje kupić i dac jeszcze 3tyś gratis za to ze tak tanio . My sami niestety  psujemy rynek że kupujemy w takich cenach . Nie kazdego stac (a powinno) zapłać 2 wypłaty za kawałek plastiku.

Dajcie już spkój . Jedni produkują meble za 20-30k  inni odpieniacze  za 2-3k każdy ma swój sposób na biznes .

Najważniejsze , że nie musicie tego kupować . Można pooglądać na stronie firmy za free ;) 

Jak dla kolegi "sport " za drogi to proponuję gupiki zamiast korali . 

39 minut temu, Kroczek napisał:

aż dziw bierze że jeszcze nikt nie zobaczył co to za odpieniacze ....

a tak btw - AF ma swoją politykę na to więc jako "producent" ustala cenę - ktos kupuje albo nie i tyle - po co bicie piany - że na innych forach też piszecie np że Lexus powinien kosztować połowę ceny? - po co te rozmowy, nie zmienicie tego - AF sobie wymyślił jak będzie, jaka będzie cena rynek PLN za fioletowe rurki - ich sprawa - nikt nikogo nie zmusza do kupowania.

Pytanie do AF czy na cały świat idą te odpieniacze z pompami AB ? czy tylko Europa? - oczywiście jeśli to nie tajemnica

 

Wyglądają podobnie do AS ale to tez nie ma znaczenia. 

Ja bardziej od fioletowego lubię czerwony ;) 

Pozdrawiam . 

 

Edytowane przez rafik73 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Damian07 napisał:

Mamy wersje z wtyczką do Australii, USA, UK i europejskie. Wszystkie te kraje mają, albo bedą miały odpieniacze to żadna tajemnica. Nasze produkty są dostępne w ponad 50 krajach i odpieniacze też do nich należą.

To, to ja wiem i tego mi nie trzeba mówić - pytałem czy wszędzie będzie na pompie AB ?


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, szutarek78 napisał:

Nie bardzo rozumiem. Czyli masz żal że kogoś stać, a ciebie nie ? . Skoro to takie proste i taki to dochodowy interes to może zacznij sam robić takie odpieniacze i je sprzedawać

I o to mi chodzilo jak pksalem o micie wolnego rynku. Zawsze znajdzie sie ktos kto stwierdzi "jak Cie nie stac to nie kupuj". I kupi. I takich znajdzie sie na tyle wielu, ze producenci osiagna zakladany przychod/zysk. Nie zacheci ich to do zmiany ceny, bo po co.

W tej dyskusji nie chodzi o to, czy kogos stac czy nie, tylko o to, ze te ceny sa po prostu, powiedzmy sobie szczeze wyuzdane i dla zdrowo myslacych osob nieuzasadnione.

I jeszcze raz: Aquaforescie - pisze tylko o odpieniaczach i calosci rynku a nie o Was, bo akurat Was lubie :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Przecietnemu konsumantowi wydaje sie ze marza 30-50% to bardzo duzo i przesada. Przecietny konsument nie policzyl tylko ze z tej marzy trzeba zaplacic pracownikom zaplacic za prad a idzie go w sklepach z fajnymi pokazowymi zbiornikami sporo podobnie jak wody a gdzie koszty zalozenia tych zbiornikow? A inne koszty np utrzymanie lokalu czynsze podatki reklama pozwolenia badania... W praktyce czesto pewnie marza ok 50% to balans na krawędzi oplacalnosci i nie chodzi o zalozone zyski ale o nie dokladanie do interesu.

 

Ps. Nie wiem  jakie sa marze ale na logike mysle jakos tak musza byc i pewnie oplacalnosc zalezy od skali ale 5 czy 10 % to nie wierze ze wystarczy na koszty nawt w sporwj firmie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
32 minuty temu, Stefan85 napisał:

Przecietnemu konsumantowi wydaje sie ze marza 30-50% to bardzo duzo i przesada. Przecietny konsument nie policzyl tylko ze z tej marzy trzeba zaplacic pracownikom zaplacic za prad a idzie go w sklepach z fajnymi pokazowymi zbiornikami sporo podobnie jak wody a gdzie koszty zalozenia tych zbiornikow? A inne koszty np utrzymanie lokalu czynsze podatki reklama pozwolenia badania... W praktyce czesto pewnie marza ok 50% to balans na krawędzi oplacalnosci i nie chodzi o zalozone zyski ale o nie dokladanie do interesu.

 

Ps. Nie wiem  jakie sa marze ale na logike mysle jakos tak musza byc i pewnie oplacalnosc zalezy od skali ale 5 czy 10 % to nie wierze ze wystarczy na koszty nawt w sporwj firmie.

Marża jak już a jest to ...  różnica między ceną sprzedaży a ceną jego zakupu, określająca zysk ponad bezpośrednie koszty jego uzyskania.

prąd, wynagrodzenie czynsze i "takie tam" to koszty uzyskania

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat lasuje mózg... w skrócie odpieniacze są drogie i mają wspólnego z żarówkami w łazienkach.. producenci są be.. a co ma wspólnego to wszystko z tematem że pojawiły się w sklepie do kupienia... chyba że dają żarówki do łazienki gratis..

:blink::clowningWszystko jest dla ludzi skoro można kupić koszulkę ze znaczkiem i zapłacić 10x tyle co za koszulkę bez ... to bywa i tu.. a jednak koszulki się kupuje dla znaczka :P

Trochę chill x).. To tylko odpieniacze kto chce to kupi..

 

5 godzin temu, Walker napisał:

 

 


Ja kupiłem i dziś do mnie przyjadą!
W końcu będą jakieś korale w moim akwarium ;-)

 

 

 

Ja też kupiłem i żyją x)...

 

 


1. Akwarium 95x70x60 | Sump 65x35x37 | Pompa Jebao dcs 4000 | Jebao RW8 x 2 | Odpieniacz deltec sc 1456 | Lampa LED DSuny 4 panele x 40 LED 3w + T5 2x39w | Reaktor Bubble-Magus CR120WP zasyp ARM | Milwaukee Instruments pH SMS 122 | AT R Doser Milestone 6 | PSFMR 9040 - pojemność 2.3L "Glonowy" + PSFMR 9040 - pojemność 2.3L "Media" na pompie DC3000 | Dolewka PS Sentry ATO

 

Link: http://nano-reef.pl/..._20#entry872225

90b67987de6d96d3807ab58d2d91ebebu287a684.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5-10% to są marże w supermarketach typu biedronka czy lidl. A to są w zasadzie hurtownicy. Kupują ogromne ilości i sprzedają w ogromnej ilości lokali.

Zatrudniają słabo wykwalifikowanych i "tanich" (w sensie słabo opłacanych) ludzi. Nie muszą prowadzić badań, utrzymywać laboratoriów, nie muszą utrzymywać wysoko wykwalifikowanych ludzi, nie muszą się bawić w patenty, ochronę własności intelektualnej. Nie muszą utrzymywać skomplikowanej sieci sprzedaży i dystrybucji. Marketing ogranicza się do reklam w telewizji że łopatka będzie za 11,99. a pomidory po 4,99. Do tego stosują kreatywną księgowość. Już nie mówiąc, że nie muszą gromadzić kapitału obrotowego, bo obracają pieniędzmi dostawców, na skutek opóźnionej płatności. Taki darmowy kredyt.

Przy takiej marży wszystkie inne firmy idą na dno jak kamień w morzu.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 minuty temu, LTo napisał:

Temat lasuje mózg... w skrócie odpieniacze są drogie i mają wspólnego z żarówkami w łazienkach..  (...)

żarówkami oraz telefonami czy komputerami na które właśnie teraz patrzycie - to też przecież "zwykła chińszczyzna" :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, silvia napisał:

żarówkami oraz telefonami czy komputerami na które właśnie teraz patrzycie - to też przecież "zwykła chińszczyzna"

O wypraszam sobie, ja mam monitor koreański ;)


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dojedzie za chwilę że i chińskie  rybki będą w akwarium pływać...

( chiński hepek):clowning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwaliliscie cały wątek sponsora :-P



Dariusz Barcikowski
Wysłane z Samsung Galaxy S 7 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.