Skocz do zawartości
mib86

Filtr FZN-3

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, mib86 napisał:

Kurde zgłupiałem teraz :)

Co jeszcze Ci poradzę...poszukaj osoby chętnej z okolicy o pomoc w prowadzeniu akwarium i słuchaj tylko jednego "mentora". Sposobów prowadzenia morskiego z tego co zauważyłem jest trochę i niestety ile ludzi tyle oponii, a my, początkujący tylko jobla dostajemy od tego. Oczywiście warto czytać, przeglądać, ale jak znajdziesz kogoś kto Cię pokieruje to uwierz mi będzie ok.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, elespero napisał:

Co wy chcecie mu wcisnąć 20W led na 30l kostkę? Oszaleliście? Popali wszystko.

 

Co ma popalić? Ja w 84 litrach miałem 120 watów w t5 i to nie było za dużo. Pół białe, pół aktyniki, ale przy odpowiedniej mocy. Przy 12 będzie ciemno i nic nie będzie rosło, starczy ale na wegetację

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, chmieles2 napisał:

Co ma popalić? Ja w 84 litrach miałem 120 watów w t5 i to nie było za dużo. Pół białe, pół aktyniki, ale przy odpowiedniej mocy. Przy 12 będzie ciemno i nic nie będzie rosło, starczy ale na wegetację

To w T5 a nie w ledach. Jak nie masz pojęcia o świetle to się nie wypowiadaj.

Powtórzę się jeszcze raz. Piszesz wielkie głupoty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w T5 a nie w ledach. Jak nie masz pojęcia o świetle to się nie wypowiadaj.

Powtórzę się jeszcze raz. Piszesz wielkie głupoty.

Może ty doucz się w zakresie swojej wiedzy lub przynajmniej zacznij czytać...ze zrozumieniem. Na razie sam piszesz wielkie głupoty i najwyraźniej jesteś z nich dumny.

Człowiek pisze, że ma 12w w świetlówkach, a ty wyjeżdżasz z ledami. Brawo!

39 minut temu, mib86 napisał:

Więc tak. Świetlówki mają 6W każda. Skała została użyta żywa natomiast nie widzę żadnych małych żyjątek jak to ludzie piszą. Może jej zdjęcie Wam pomoże.

 

received_1652188544821159.jpeg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, chmieles2 napisał:

Może ty doucz się w zakresie swojej wiedzy lub przynajmniej zacznij czytać...ze zrozumieniem. Na razie sam piszesz wielkie głupoty i najwyraźniej jesteś z nich dumny.

Człowiek pisze, że ma 12w w świetlówkach, a ty wyjeżdżasz z ledami. Brawo!

 

Widziałeś kiedyś 6W świetlówkę z aquaela?

Brawo ty!

Ma 2x6W w ledach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie, mój błąd. Chodziło oczywiście o diody.


f22da1d83b99c24f242adfcbdd247fd5u1790a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie wyluzujcie forum to dyskusje a nie klutnie czasem trzeba odpuścić autor tematu dzis byl jego pierwszy post pokażcie trochę profesjonalizmu a spamy do kosza:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Na tym zestawie cudów się nie zrobi, ale dla prostych/łatwych korali to oświetlenie da radę, pytanie tylko czy kupując swój pierwszy zestaw ktokolwiek miał tego świadomość ...

ps. zawsze można też spróbować z niefoto :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten zestaw oświetleniowy od aquaela świeci na prawdę słabo nawet jak na 30l akwarium, widziałem na żywo. Na start i dojrzewanie wystarczy, ale lepiej pomyśl nad dokupieniem jeszcze jednego modułu 6W aktynicznego, jak zaczniesz wprowadzać do akwarium korale. Kaskada na początek starczy jako cyrkulacja, ale też pomyśl o dodatkowej cyrkulacji bo za chwilę będą korale i może okazać się za mało. Jak kupiłem żywą skałę, to na drugi dzień już były widoczne kiełże, wieloszczety. Pomyśl o własnym filtrze RO/DI, nie są aż tak bardzo drogie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, maciej01 napisał:

Ten zestaw oświetleniowy od aquaela świeci na prawdę słabo nawet jak na 30l akwarium, widziałem na żywo. Na start i dojrzewanie wystarczy, ale lepiej pomyśl nad dokupieniem jeszcze jednego modułu 6W aktynicznego, jak zaczniesz wprowadzać do akwarium korale. Kaskada na początek starczy jako cyrkulacja, ale też pomyśl o dodatkowej cyrkulacji bo za chwilę będą korale i może okazać się za mało. Jak kupiłem żywą skałę, to na drugi dzień już były widoczne kiełże, wieloszczety. Pomyśl o własnym filtrze RO/DI, nie są aż tak bardzo drogie.

A gdzie ją kupowałeś ? Tak jestem tego świadomy, tylko miejsca mam mało. Istnieją jakieś lampki mocniejsze ? Chodzi o to że tylko dwie mogę wcisnąć, więc jeżeli są jakieś "tubki" aquanela tylko że mocniejsze to chętnie kupię i założę. Co do cyrkulacji, mógłbym kupić cyrkulator który mi kolega polecał na forum (w tym temacie) tylko czy jak go włożę to nie będzie za mało miejsca ?


f22da1d83b99c24f242adfcbdd247fd5u1790a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
14 minut temu, mib86 napisał:

 Istnieją jakieś lampki mocniejsze ?

oczywiście że istnieją - tylko cena niektórych może Ci się BAAARDZO nie spodobać :) 

 

ps. tą zobacz - ładna i na pewno wystarczy

https://allegro.pl/kategoria/akwarystyka-akcesoria-do-akwarium-morskiego-90173?string=SiriusNANO&order=d&bmatch=s0-hou-1-1-0511

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, mib86 napisał:

A gdzie ją kupowałeś ? Tak jestem tego świadomy, tylko miejsca mam mało. Istnieją jakieś lampki mocniejsze ? Chodzi o to że tylko dwie mogę wcisnąć, więc jeżeli są jakieś "tubki" aquanela tylko że mocniejsze to chętnie kupię i założę. Co do cyrkulacji, mógłbym kupić cyrkulator który mi kolega polecał na forum (w tym temacie) tylko czy jak go włożę to nie będzie za mało miejsca ?

Jeśli chcesz coś kupować odpuść aquaela. Mają fajne fzn, grzałki, ledy z serii retrofit też są całkiem ok, sam używam. Ale ogólnie ich produkty to dziadostwo nie warte uwagi. Cyrkulator koralii jest wielkości limonki, nie wiem czy Mover nie są od nich jeszcze mniejsze, tylko z nimi nie miałem nigdy do czynienia. Koralie używam i mogę polecić - tunze lepsze, ale znacznie większy rozmiar i moc też.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam, nie kupowałem zestawu oświetleniowego aquaela. Mam DIY na power LED.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, chmieles2 napisał:

Jeśli chcesz coś kupować odpuść aquaela. Mają fajne fzn, grzałki, ledy z serii retrofit też są całkiem ok, sam używam. Ale ogólnie ich produkty to dziadostwo nie warte uwagi. Cyrkulator koralii jest wielkości limonki, nie wiem czy Mover nie są od nich jeszcze mniejsze, tylko z nimi nie miałem nigdy do czynienia. Koralie używam i mogę polecić - tunze lepsze, ale znacznie większy rozmiar i moc też.

Koralia 900 do 30l jest w sam raz, można też poszukać na Allegro JVP to Chińczyk, ale daje radę w zasadzie mam oba, Chińczyk o wiele tańszy i lepiej dmucha, obie są bezdźwięczne, minus JVP jest tylko taki że czasem odpala do tyłu


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, silvia napisał:

oczywiście że istnieją - tylko cena niektórych może Ci się BAAARDZO nie spodobać :) 

Ale to jest belka a nie tubka... Chociaż z drugiej strony płaskie i zajmie mniej miejsca. Muszę to przemyśleć


f22da1d83b99c24f242adfcbdd247fd5u1790a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

poczekaj z cyrkulatorem. Dokupić możesz zawsze jak się okaże potrzebny.

Zacznij spokojnie z ta kaskada, którą masz. Zacznij również z tym oświetleniem, które masz. Nie wkręcaj się w żadne skimmery, kaskadę można bardzo łatwo przerobić w ten sposób żeby zbierała film z powierzchni.

Po prostu zacznij. I niech dojrzewa.

A potem i tak ciągle będziesz coś zmieniał, poprawiał, dokładał i ujmował.

Mgr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
3 minuty temu, mib86 napisał:

Ale to jest belka a nie tubka... Chociaż z drugiej strony płaskie i zajmie mniej miejsca. Muszę to przemyśleć

możesz też wymienić ledy na świetlówki 2x11W - tylko że w lumenach będzie pewno to samo 

https://www.google.pl/search?q=moduł+aquael+decolight+11w&client=firefox-b&site=webhp&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwjmgZiOxqbUAhVlJpoKHfRpAu4QsAQIQA&biw=1280&bih=899#imgrc=d7kioAawqXT73M:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, CNA napisał:

Koralia 900 do 30l jest w sam raz, można też poszukać na Allegro JVP to Chińczyk, ale daje radę w zasadzie mam oba, Chińczyk o wiele tańszy i lepiej dmucha, obie są bezdźwięczne, minus JVP jest tylko taki że czasem odpala do tyłu

Jaki przepływ i mniej więcej cena tego JVP?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

 

12 minut temu, chmieles2 napisał:

Jaki przepływ i mniej więcej cena tego JVP?

rożne są np. 2000l/h (ceny zobacz na allegro) ale ja odradzam - raz właśnie że czasem starują do tyłu , dwa wystarczy trochę glonów i moc spada drastycznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, silvia napisał:

 

rożne są np. 2000l/h (ceny zobacz na allegro) ale ja odradzam - raz właśnie że czasem starują do tyłu , dwa wystarczy trochę glonów i moc spada drastycznie

Zapytałem z ciekawości, bo na allegro znalazłem tylko 3000 l/h. Chińskich sprzętów trzymam się z daleka, zwłaszcza tego typu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz wydać trochę więcej na cyrkulator,  mieć możliwość sterowania, regulowania wydajności to może Jebao sw2. Przykładowy link http://www.sklep.aqua-trend.pl/pompa-cyrkulacyjna-jebao-sw2-2500lh-kontrolerem-bezprzewodowym-p-236.html.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w swojej kostce 30L koralie 900 jest wystarczająca i bardzo cicha.Czasem lepiej dołożyć 30 zł bo przecież nie kupuje się tego na miesiąc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sobotę podam wyniki testów wody (liczę na to że powiecie czy jest ok czy jeszcze czegoś brak). Falownik kupię jeżeli koralowce będą tego potrzebowały, to będą korale dla amatorów więc mam nadzieję że nauka stopniowo będzie mi szła do przodu i na końcu przesiądę się na coś normalnego :).


f22da1d83b99c24f242adfcbdd247fd5u1790a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy "korale dla amatorów"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.