Skocz do zawartości
katani

Katańska pięćsetka po wrocławsku

Rekomendowane odpowiedzi

23 godziny temu, Paragon napisał:

Michał co tam u Ciebie w baniaczku nic nie aktualizujesz? mam nadzieję że nie idziesz w moje ślady :ph34r:

Po moim trupie ;] Aczkolwiek żonie tego nie powiem, żeby jej nie kusić hehe.

W akwarium po staremu, z grubsza wygląda jak wyglądało. Dalej trochę glony rosną.

Do obsady dołączył Pyrofeus od Waldka, bardzo ładna ale płochliwa rybka. O karmieniu z ręki jak pozostałych na razie nie ma mowy.

Ogólnie to od stycznia było parę zmian:

- dołożyłem filtr na włókninę paragon rollermat. Bardzo wygodne urządzenie, praktycznie bezobsługowe

- dołożyłem Maxspect FX350 jako cyrkulację, jestem zadowolony z zakupu. Fajnie miesza wodę, jest stosunkowo cichy, dołożę drugi taki na lewą ściankę.

- zaprzestałem podmian wody, suplementacji czegokolwiek, karmienie ograniczyłem o połowę, brak wpływu na glony w akwarium, za to korale i glony w refugium przestały rosnąć.

- Parametry są bez zmian NO3 i PO4 na niewykrywalnych poziomach, po niedzieli wyślę wodę do badania. Ciekaw jestem rezultatów.

Poza tym wszystko ok. Rybki zdrowe, pływają, jedzą, i to by było tyle.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
1 minutę temu, katani napisał:

Po moim trupie ;] Aczkolwiek żonie tego nie powiem, żeby jej nie kusić hehe.

też tak mówiłem dlatego będe trzymał kciuki za Ciebie :)

2 minuty temu, katani napisał:

- dołożyłem filtr na włókninę paragon rollermat. Bardzo wygodne urządzenie, praktycznie bezobsługowe

hehe dzieki mam nadzieje że będzie służyć długo i bezawaryjnie w razie wu będziemy ratować sytuację :)

3 minuty temu, katani napisał:

- dołożyłem Maxspect FX350 jako cyrkulację, jestem zadowolony z zakupu. Fajnie miesza wodę, jest stosunkowo cichy, dołożę drugi taki na lewą ściankę.

Ja od dawna mówię że cyrkulatory typu Cross Flow sa najlepsze, a jakiej firmy to już kwestia gustu i zasobności portfela :P

5 minut temu, katani napisał:

- zaprzestałem podmian wody, suplementacji czegokolwiek, karmienie ograniczyłem o połowę, brak wpływu na glony w akwarium, za to korale i glony w refugium przestały rosnąć. 

- Parametry są bez zmian NO3 i PO4 na niewykrywalnych poziomach, po niedzieli wyślę wodę do badania. Ciekaw jestem rezultatów.

Poza tym wszystko ok. Rybki zdrowe, pływają, jedzą, i to by było tyle. 

czyli glony jeszcze Ci się trzymają mi szybciej padły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ostatnio klej AF afix glue i wczoraj pokleiłem kilka korali. Dzisiaj ku mojemu zdziwieniu część korali niestety wygląda bardzo słabo.

Acropora valida i frogskin odbarwiły się kompletnie, milka wygląda jakby ją ktoś z polipów oskubał. Dunca się skurczyła i nie bardzo chce się pompować. Reszta korali w normie.

Kur zapiał a już się cieszyłem, że akwarium wychodzi na prostą, glony prawie zanikły i korale zaczęły rosnąć.

Nie wiem czy mam coś robić, W sumie dobrze by było wymienić węgiel, ale mi się skończył zapas.

Frogskin (powinna być zielona):

20190516_172614

 

Valida i milka:

20190516_172606

 

Dunca wczoraj wieczorem...

20190515_205838

...i dzisiaj:

20190516_185206

 

Inne korale wyglądają normalnie. Zdjęcia z wczoraj wieczór:

20190515_210035 20190515_210106 20190515_205937 20190515_210019

 

Anthias bez zmian.

 

 

Edytowane przez katani (wyświetl historię edycji)

Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał, ta reakcja to z dnia na dzień. Myślę  o wyblaknięciu acropor.  Bo Dunca tak ma i potrafi złapać focha bez konkretnej przyczyny, przynajmniej moja tak ma. Bo acropory wyglądają na zagłodzone, a klej mógł dodać swoje. 


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czas odświeżyć temat.

Obie acropory, które zbielały w kilka godzin po klejeniu szczepek padły. jestem mega zły, szczególnie po validzie, bo ona rosła, oblewała sobie skałę i urosła ze szczepki 3x3x3cm na 7x7x6cm. został fajnie wyglądający szkielet, który sobie zostawię i obsadzę jakąś montiporą albo cyphastreą. Będzie fajnie wyglądać. MIlka 2 tygodnie wyglądała tragicznie, ale odbiła i wróciła do formy.

W dniu 16.05.2019 o 19:00, katani napisał:

Kur zapiał a już się cieszyłem, że akwarium wychodzi na prostą, glony prawie zanikły i korale zaczęły rosnąć.

... Właśnie, glony, glony i po glonach.

W sumie muszę zacząć od zmian... tych, które były, i tych które miały być i ich nie było. ponieważ walczyłem z glonami zmniejszyłem karmienie, przestałem lać cokolwiek do zbiornika, żadnych micro, odzywek, pokarmów dla korali, fito, podmian a glony dalej w najlepsze rosły postanowiłem radykalnie zmienić filtrację. Plan był taki, aby podzielić sump na pół wzdłuż, zostawić rollermat (bo to swoją drogą genialne rozwiązanie), wywalić refugium - bo glony w refugium nie wytrzymywały konkurencji ze strony glonów w akwarium i w ogóle nie rosły, DSB, wstawić odpieniacz, filtr przepływowy z ceramiką, dołożyć skały tyle, ile się zmieści w sumpie. Zakupiłem co trzeba, przy czym w międzyczasie 11 maja dołożyłem drugi Maxspect XF-350 na drugą stronę akwarium...

...i stał się cud. Albo i nie, bo cuda się raczej nie zdarzają. Ustawiłem obie pompy na 80%, tak, żeby najpierw godzinę chodziła jedna, potem godzinę druga, a potem godzinę dwie. Tu muszę przypomnieć moją wypowiedź o glonach ze stycznia.

W dniu 4.01.2019 o 14:23, katani napisał:

W sumie się zastanawiałem nad tymi glonami. I wychodzi mi, że one żyją chyba bardziej z detrytusu niż ze światła. rosną przede wszystkim w zagłębieniach, mają w sobie pełno cząsteczek organicznych z wody, ich masowe pojawienie się zbiegło się z dołożeniem babki. Ta tak kopie, że od kiedy jest to watę muszę wymieniać codziennie a nie co 3 dni. W

piasku jest cały czas sporo detrytusu. To nie są takie zwykłe glony nitkowate. To bardziej wygląda jak plecha grzyba niż glon.

Dzisiaj wiem, że miałem 100% racji, tylko nie wiedziałem, że rozwiązanie jest aż tak banalne. Po dołożeniu cyrkulacji, woda zaczęła krążyć różnie, tworzą się różne wzory ruchu wody i skała jest bez porównania lepiej omiatana i wszelkie cząstki są wypłukiwane ze wszystkich zagłębień. Po założeniu drugiego Maxspecta przez tydzień nie było różnicy a potem... po prostu z dnia na dzień widać było, jak glony znikają, dosłownie było widać różnicę między rankiem a wieczorem. Całe kępki się odrywały i trafiały do rollermatu. Od 3 tygodni skała jest czysta, zero glonów. Babka do spółki z cyrkulacją i rollermatem wyczyściła piasek, wyczyściła się skała, wyczyściła się woda. Od 3 tygdni wróciłem do podmianek po 20l/tydzień. Korale wyglądają dobrze, jak nigdy wcześniej, euphylie mają więcej wigoru i odzyskały kolorki. Karmić zacząłem więcej już wcześniej, bo żółtek i babka zrobiły się chude.

 

Pozostałych zmian nie dokonałem. Całe szczęście za poważne zmiany zawsze zabieram się jak pies do jeża. Ceramika i filtr przepływowy trafiły do szafy. Odpieniacz dalej stoi w piwnicy. Na razie ich nie będę montować. DSB jak było, tak jest. W refugium glony znów zaczęły rosnąć jak szalone. poza tym wszystko ok. Akwarium cieszy oko, daje spokój i ukojenie emocji. Nawet żona się zaczyna przekonywać (odpukać w niemalowane drewno). Poza tym Anthias dalej pływa z wybałuszonym okiem. Wydaje mi się, że mu wypadnie, w oczodole musi być jakaś infekcja, wygląda jakby się tam zrobił bąbel powietrza, który wypycha oko. Zakładam, że prędzej, czy później padnie z tego powodu. Na skale pojawiło się sporo gąbek. Czarne płaskie, żółte i czerwone. Po zejściu glonów pojawiły mi się w nieoświetlonych miejscach jakieś żyjątka (zdjęcie poniżej). Wstępnie zidentyfikowane jako mszywioły. Nie widzę, żeby robiły coś złego.

W międzyczasie zdechła krewetka L. amboinensis. Była jednym z pierwszych mieszkańców akwarium. Nie wiem ile żyją krewetki, ale gdzieś czytałem, że do 2 lat, więc chyba przyszedł jej czas. A ponieważ te krewetki młócą wszelkie szkodniki typu ślimaki osiadłe i ukwiały, to zakupiłem dwie małe sztuki. 2 miesiące bez czyszczącej spowodowały, że pojawiły się ślimaki osiadłe w akwarium a ryby 5 minut po wpuszczeniu nowych ustawiły się niemal w kolejce do nich. Było to bardzo zabawne.

Z innych rzeczy... Lato. Moja ulubiona pora roku. Należę do ludzi, dla których zima zaczyna się, gdy temperatury spadają poniżej +20 stopni, więc bardzo mnie radują obecne upały. Ale akwarium tego nie lubi. Co za tym idzie zamontowałem wentylatory do chłodzenia. Zamówiłem również sterownik STC 1000 do ich kontroli. DO tego zamówiłem nową membranę i zapas żywicy. Jutro powinny przyjść to będzie wymiana. Pre-filtry mam więc wymienię cały komplet, razem z ogranicznikiem odpływu.

Byłbym zapomniał. Po wizycie @afgi u mnie chciałem mu ułamać sczepkę Caulasterii. Tak cięliśmy, że się zrobiło 7 kawałków. Ale matecznik szybko odrasta. Szczepki na targowisku.

@norbi2222 Montipora peltiformis wypuściła pionową gałązkę, ma już prawie 2 cm. Może w końcu uda się podjechać, to ci wezmę.

W dniu 16.05.2019 o 21:36, norbi2222 napisał:

Michał, ta reakcja to z dnia na dzień.

To była reakcja w kilkadziesiąt minut po klejeniu. Na drugi dzień rano było już bardzo źle.

Żadnych korali i innego życia (oprócz 2x amboinensis) nie dokładałem. Teraz zastanawiam się nieśmiało, żeby coś dołożyć. Wypatrzyłem bardzo ładne zoanthusy na "sąsiedzkim serwisie aukcyjnym" i chyba się skuszę.

 

 

"Mszywioły":

20190605_141937

 

Chłodzenie - uchwyty na szybę marki @ParagonSolutions :P

20190613_171406

Korale:

20190613_171957 20190613_172011 20190614_101323 20190613_171949 20190613_171936

 

 

 


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

Bardzo się cieszę Michał że idzie w dobra stronę kibicuję Ci od samego początku, trzymam kciuki i obserwuję zawsze czekam na twoj wpis z niecierpliwością chociaz ostatnio się zaniedbałeś :) , dobrze ze sprzęt sprawuje się dobrze ale nie zapeszaj wiesz jak jest :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, katani napisał:

Montipora peltiformis wypuściła pionową gałązkę, ma już prawie 2 cm. Może w końcu uda się podjechać, to ci wezmę.

Michał przyjeżdżaj to coś utniemy z acropor dla kolejnej próby. 

I jak to mówią, najprostsze rozwiązania są najlepsze.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jaką moc masz ustawione gyre?

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, elespero napisał:

Na jaką moc masz ustawione gyre?

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka
 

80% w dzień. W nocy oba chodzą na 50%. Noc = od 22 od 9.

Zapomniałem wcześniej napisać o piasku. Generalnie to piasek wcześniej leżał nieruchomo, było w nim sporo życia, ale też był... jakby to powiedzieć, nieco sklejony do siebie. Teraz piasek jest luźny, woda go przesuwa, jak ryba przepływa to też potrafią się kamyczki podnieść.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, katani napisał:

80% w dzień. W nocy oba chodzą na 50%. Noc = od 22 od 9.

Zapomniałem wcześniej napisać o piasku. Generalnie to piasek wcześniej leżał nieruchomo, było w nim sporo życia, ale też był... jakby to powiedzieć, nieco sklejony do siebie. Teraz piasek jest luźny, woda go przesuwa, jak ryba przepływa to też potrafią się kamyczki podnieść.

Mam okazję kupić 330 w dobrej cenie. Ale za słabe będą na 130x65x60.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź dwa 350. 330 ma 9k l/h, 350 20k l/h. Jest ogromna różnica.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam krótszy zbiornik ale też zastanawiałem się nad 350 , jednak wszędzie polecano mi 330 i jestem zadowolony, chodzą pulsacyjnie 10-50% cały czas i chyba jest ok.

Ty masz jednak 30 cm dłuższy zbiornik i nieco szerszy, chyba wziąłbym 350.


.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filtr RO przeszedł rewitalizację: membrana, prefiltry, żywica wymienione. Efekt: przed żywicą 8, po żywicy zero.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, katani napisał:

Weź dwa 350. 330 ma 9k l/h, 350 20k l/h. Jest ogromna różnica.

To na razie się odwlecze. Komplet 330 mógłbym mieć za 200€, 350 to już 450€. Nie teraz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, elespero napisał:

To na razie się odwlecze. Komplet 330 mógłbym mieć za 200€, 350 to już 450€. Nie teraz :D

Zobacz do Coralhouse. Tam taniej :)

 


90x55x50+ sump. ATI 8x39W,Deltec A{F600. LPS-owo

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Danielj napisał:

Zobacz do Coralhouse. Tam taniej :)

 

No chyba nie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, elespero napisał:

No chyba nie...

https://www.coralhouse.pl/zestaw--maxspect-gyre-300-series-model-350-2-pompy-kontroler~p147885

 

to troszkę mniej niż 450eurasów :)

Oj sorki, kalkulator w głowie mi się porąbał :P Masz rację :)

 

 

Edytowane przez Danielj (wyświetl historię edycji)

90x55x50+ sump. ATI 8x39W,Deltec A{F600. LPS-owo

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory za zaśmiecanie.. 

Pytanie, 850zł za komplet 330? opłaca się? używane 5 miesięcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie, bo będą za słabe do twojego akwarium.

 

Z innych rzeczy. W akwarium pojawiły się zoaski ultra lunar i sunny day.

Zdjęcia z akwarium z którego je przywiozłem. akwarium skąd przyjechały wyglądały dokładnie, jak na zdjęciach. Pod ledami są lepiej wybarwione niż u mnie pod T5. W Ale też ładnie się prezentują. No i tu są większe kolonie, bo ja mam po kilka polipów.

 

image;s=1000x700

image;s=1000x700

Tak w ogóle jeśli chodzi o zoa to w whitecorals widziałem takie:

136633.jpg


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jakiś wybór na miejscu u tego człowieka, czy tylko to co na olx ?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 


60x40x30 , 72l . Kaskada FZN-3 + węgiel , oświetlenie 3x24w , cyrkulacja Koralia 1600 i Koralia nano evo 900 ,Odpieniacz Resun SK-300 po tuningu na Meshu, 7 kg LR , 2kg LS - START 06-10-13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co na OLX. Miał jeszcze kilka szczepek LPS, ale nie pytałem czy na sprzedaż.

Wczoraj poszła podmianka i testy.

Pierwszy raz mi się test na azotany zabarwił. Wg oka żony kolor jest między 2 a 5. Hanka pokazała 0.05 Po4.

 


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 W zasadzie nie potrzebuję potwierdzenia, bo wiem że to aiptasia i to bardzo okazała, ale pro forma (w samym centrum zdjęcia).

20190627_212647 — kopia — kopia — kopia

 


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ładna soczysta ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne zoasy. Niech rosną :D

Poszło zamówienie na 350. Zobaczymy co za czary :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.06.2019 o 21:33, katani napisał:

dołożyłem drugi Maxspect XF-350 na drugą stronę akwarium

Zakładałeś te nakładki "kierunkowe"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.