Skocz do zawartości
keikan

kompatybilniść Jecod RW-4 z Jecod SW-2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zamierzam dołożyć drugi cyrkulator do mojego Jecod (Jebao) RW-4.

RW-4 kosztuje ok. 260 PLN, SW-2 kosztuje niecałe 200 PLN

Czy te kontrolery się "dogadają" bezprzewodowo (np.żeby działały naprzemiennie) ? Czy są kompatybilne, czy muszę jednak kupić ten droższy (tj. RW-4)


53a07a25181b861a64954654b6350a49u1416a1269.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dwa rw4 i też się ze sobą dogadać nie mogą. W trybie m/s możesz sterować mocą i trybem z jednego sterownika, ale za żadne skarby nie udało mi się ustawić ich w pracę naprzemienną. Raczej bym nie liczył na ten sam protokół komunikacji w rw4 i sw2.

 

Z mojego doświadczenia wynika że najlepszy efekt uzyskuje przy różnych ustawieniach obu cyrkulatorow. Różna moc i częstotliwość pracy. Czasem nakładają się na siebie a czasem że sobą walczą. Najlepiej wtedy woda rozchodzi się po zbiorniku. W rw4 tryb m/s to po prostu zadawanie parametrów chyba do 8 sterowników jednym czyli master. Cała reszta ma dokładnie te same ustawienia co ten pierwszy. 

Edytowane przez Darek85 (wyświetl historię edycji)

Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki.

Tak więc i tak warto wziąć SW-2, bo nawet jak się ze sobą nie dogadają, to po prostu będą działać oba niezależnie w różnych  trybach i powinno być ok. A 50 PLN różnicy wydam na nowe życie do akwa ;)


53a07a25181b861a64954654b6350a49u1416a1269.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej,

 

uzywam Jebao sw2 i Jacod rw4 od miesiąca, wifi działa w obie strony bez problemu, ale po zaniku prądu obie startują na poprzednich ustawieniach, ale już bez łączności

czujnik zmierzchu działa na każdym pilocie oddzielnie, niezależnie od włączonego wifi - dlatego odpada schowanie gdzieś drugiego pilota

sw2 to poprzednia generacja, do tego ma prawie tej samej wielkości silnik co rw4 - różnica w przepływie wynika głownie z mniejszej osłony - sw2 ma tylko żebrowanie a nie otwory na przestrzał, dlatego zasysa wodę tylko z boku a nie z boku i od tyłu jak rw4. do tego sw2 ma gorzej wykonane mocowania 

 

jak dla mnie zrobili na siłe mini pompe bo jest moda na nano

i dałem się złapać, bo różnica w wymiarach jest tak naprawdę znikoma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za informację.

Czyli jeśli chodzi o wymiary zewnętrzne (nie o moc, bo głównym cyrkulatorem byłby dla mnie RW4, który i tak aktualnie mam ustawiony tylko na 2) to SW-2 jest trochę mniejszy?

Jak dla mnie to plus.


53a07a25181b861a64954654b6350a49u1416a1269.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Jecod SW2 - rzeczywiście - działają bez problemu w trybie master-slave. Nie sprawdzałem zaniku prądu. Jak dla mnie - do reef max) wielkość SW2 jest wystarczająca.


53a07a25181b861a64954654b6350a49u1416a1269.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam rw 8 i rw 4  nie ma problemów . Folowniki  zupełnie innych firm i nie ma problemu ja jest sprawny to nie może być ze sie nie połączy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, balast napisał:

ja mam rw 8 i rw 4  nie ma problemów . Folowniki  zupełnie innych firm i nie ma problemu ja jest sprawny to nie może być ze sie nie połączy 

Przecież Jebao RW 4 i RW 8 to falowniki jednej firmy, tylko różne modele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jecod to skrót od Jebao Company Ltd. Niedawno zmienili nazwę. Pompy z naklejką Jecod są nowsze niż Jebao, mają innego pilota i podobno zmienili też gumki mocowania i pare innych pier**l, które najczęściej wracały na gwarancji.

Keikan taka rada, oznacz sobie przewody zasilaczy, sw-2 jest na 12 V a rw-4 na 24 V a maja takie same gniazda. Pare dni temu pomylilem wtyczki i zjaralem silnik w malym falowniku :(

Sent from my PLK-L01 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, tihs napisał:

Jecod to skrót od Jebao Company Ltd. Niedawno zmienili nazwę. Pompy z naklejką Jecod są nowsze niż Jebao, mają innego pilota i podobno zmienili też gumki mocowania i pare innych pier**l, które najczęściej wracały na gwarancji.

Keikan taka rada, oznacz sobie przewody zasilaczy, sw-2 jest na 12 V a rw-4 na 24 V a maja takie same gniazda. Pare dni temu pomylilem wtyczki i zjaralem silnik w malym falowniku :(

Sent from my PLK-L01 using Tapatalk
 

Ooo. To BARDZO cenna uwaga - dzięki. Nie zauważyłem tego ;)


53a07a25181b861a64954654b6350a49u1416a1269.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam falownik rw4 podłoczony  ale nie wiem jak go ustawić świeca diody ale nic nie idzie ustawić ??? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.