Skocz do zawartości
Deklus

Reef Master z Podhala

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Dziś zalałem nowego Reef Mastera.W środku 6,5 kg suchej skały,piasek dodam na dniach.W koszykach na razie tylko siporax.Sól Reef Crystals.Cyrkulator Jebao SW-2.Grzałka z zestawu.Na dniach będę też uzupełniał resztę informacji.

Pierwsze fotki:

 

22.jpg

21.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Git[emoji106], tylko musisz dołożyć drugi cyrkulator.

baszurek nadaje mobilnie...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest jeszcze koralia 900 ale będzie Jebao Rw-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Ja mam jeden rw4 i wystarcza w zupelności. Na fula bujanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sporo półek skalnych, będzie miejsce na przyszłe korale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajnie wygląda, czekamy na kolejne zdjęcia, powodzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Grzebień z lewej wywaliłeś? Tło w reefmaxie po 3 latach zaczyna schodzić. W pierwszej kolejności tam gdzie się coś styka, np. Pdpieniacz lub pierwsza komora gdzie najczęściej coś się wkłada i wyciąga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, laszek napisał:

Grzebień z lewej wywaliłeś? Tło w reefmaxie po 3 latach zaczyna schodzić. W pierwszej kolejności tam gdzie się coś styka, np. Pdpieniacz lub pierwsza komora gdzie najczęściej coś się wkłada i wyciąga.

grzebień jest ale muszę to przykleić.Teraz jest zbyteczny więc to zostawiłem w szafce. Wątpię bym wytrzymał 3 lata na akwarium o tak małej pojemności:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Ja wytrzymałem z RM 3,5 roku. Teraz to szczepkarium jest. Życze powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reefmax nie jest wcale taki mały. Zależy co kto chce osiągnąć i na jak długo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Do reefmaxa z pierwszego sprzętu dokup sobie autodolewkę. Lato jest parowanie będzie. A w RM szybko się zmienia poziom wody w 1 komorze co się przekłada na wieczne problemy z pienieniem. Oraz skacze zasolenie. Z autodolewka ustawisz odpieniacz raz np po czyszczeniu i masz spokój do następnego sprzątania. Także z mojego doświadczenia jak chcesz stabilne parametry to autodolewka obowiązkowa chyba że naście razy masz jak dolewać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, laszek napisał:

Do reefmaxa z pierwszego sprzętu dokup sobie autodolewkę. Lato jest parowanie będzie. A w RM szybko się zmienia poziom wody w 1 komorze co się przekłada na wieczne problemy z pienieniem. Oraz skacze zasolenie. Z autodolewka ustawisz odpieniacz raz np po czyszczeniu i masz spokój do następnego sprzątania. Także z mojego doświadczenia jak chcesz stabilne parametry to autodolewka obowiązkowa chyba że naście razy masz jak dolewać :)

No mam zamiar kupić dolewkę w pierwszej kolejności:) Próbował ktoś odłączyć nocne światło na stałe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak a nie chce tam coś zepsuć i ogólnie jestem zielony w oświetlenia.Światło jest za mocne A mam aquael moonlight

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Z tego co czytałem to led, nocne ma z jednej niebieskiej. W t5 fajnie jest dioda on/off się dziwie że w led tego nie zrobili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna jest niebieska i przygasa w połowie i to jest nocne.Mialem na chwilę reef maxa i tam nocne było super.Nic bym nawet nie powiedział jak by można było wyłączyć.Jedyna opcja to wtyczka ale wtedy programatora nie ma i wiatraka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.W akwarium parametry są ok. Wymieniłem jedną białą ledówke na niebieską.Wszyatko ładnie rośnie.Mam tylko problem z zielonym nalotem na skale.Niebieskie świece 12h A białe 8h.Słabo ten glon znika.Miał ktoś taki Problem? Akwarium wygląda narazie tak:

20170827_093936 (1).jpg

20170827_093955.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Dozujesz jakieś mikroelementy? Inne suplementy? Mi tak w RM wyskoczyło jak przedawkowałem mikro. Oraz jak dołożyłem nową skałe.

Edytowane przez laszek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kh buffer magnesium calcium i reef mineral salt to dozuje to utrzymania parametrów.Wiecej nic jeszcze nie lałem.Ale nalot był wcześniej i myślałem że zniknie po wstępnym dojrzewaniu a tu lipa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Zielony nalot utrzymuje się dłuzej niż brązowy. Nawet sam pewnie widziałeś że ciężej sié skrobie go z szyby a zwlaszcza jak dłuzej posiedzi na niej. Moze kolejny etap dojrzewania :) 

p.s. a sól nie za bogata w mikro?

Edytowane przez laszek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No może i tak:) sól reef crystal.Dosyć bogata sól.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś zrobiłem lampkę do oświetlania 3 komory w której będę trzymał spaghetti.Wsadziłem tam ledy GROW 5630 o łącznej mocy 15 w.Barwa trzy czerwone na jedną niebieską.Będzie coś z tego?Druga sprawa to że dziś do zbiornika trafiła loretka.Gramma Loretto która mnie mega zaskoczyła.Nie będę pisał z jakiego sklepu bo to mało ważne.Ważniejsze jest to że została mi wysłana w czwartek.Ryba była u mnie w domu dziś(poniedziałek) o godzinie 16!!Miłe moje zaskoczenie gdy rozczarowany otwieram boxa i ryba pływa w woreczku.Wina tylko i wyłącznie firmy przewozowej.Gdy zapytałem Pani kurier dlaczego paczka jest 4 dni opóźniona,odpowiedziała że "góra" powiedziała "nie opłaca się wysyłać w piątek 4 paczek z Bielska w moją stronę.Loretka wydają mi się że ma się dobrze.Zobaczymy czy nic jej nie będzie:)

20170911_191254.jpg

20170911_191537.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, karol86 napisał:

Ładne spsy u góry .

 

Bo od Cb:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.