Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

A jaki pobór powietrza ma ta pompa?

Dariusz Barcikowski
Wysłane z Samsung Galaxy S 7 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
10 minut temu, DarekB30 napisał:

A jaki pobór powietrza ma ta pompa?
 

Raczej nie dowiesz się tego bo to DIY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć, tym bardziej komuś tak "zielonemu" w temacie jak ja. W ogłoszeniu jest aquael 1500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego daj sobie spokój, jak@silvia pisał to diy, rozumiem że interesujesz się tym bo niby nowe i tanie ale nie tędy droga. Jeśli chcesz diy to ok na forum są ludzie którzy zrobią Ci dobry pieniek, możesz też kupić coś używanego w dobrych pieniądzach(choć chyba trochę większych). Z tym, dla swojego dobra daj spokój, to nie jest sprzęt dla kogoś kto liczy wydane złotówki.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka


7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to chodzi że nie chce kupić czegoś co ładnie wygląda ale słabo spełnia swoją funkcję. 

Panowie a taka używka: 

https://www.olx.pl/i2/oferta/odpieniacz-wave-beast-CID103-IDlEU4V.html#:934f1eebbe

Sprzedawca mówił że pracował on w 200l i radził sobie świetnie. Na pytanie czy poradzi sobie w 300 powiedział że jest do pięciuset i ze bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup APF 600 Delteca będzie w podobnej kwocie używany na targowisku

Dariusz Barcikowski
Wysłane z Samsung Galaxy S 7 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mam czas, będę się rozgladał... najwyżej Was jeszcze trochę pomęczę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

375 l wody to dużo - relatywnie. O skromnej obsadzie zapomnij. Naewt jeśli z czasem nie dopuścisz ryb, a to jest bardzo trudne :), to korale Ci się rozrosną. I ślimaki. i "robale". A bakterie  też wpływają na wodę. To co pokazałeś, to zabawki do akwarium - maks 150l.

Jak chcesz tanio, to bierz diy - garażowe biznesy tutaj kwitną - będziesz mógł wpisać sobie w stopkę "made by...." i od razu każdy widzi że ma do czynienia z kimś sprytnym i rozsądnym, kto nie dał się nabrać na marketing i kolorowe plastiki. Jak chcesz odpieniacz który wstawisz do sumpa i zapomnisz że masz - jedź do Jadwigi Morskiej (jeden ze sponsorów forum) i wybierz coś od niej - przy okazji zobaczysz na żywo jak odpieniacze sprzedawane przez Nią pracują i na jakich systemach.

Pamiętaj, tutaj błędy popełnione na starcie są bardzo drogie do naprawienia....


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym tylko zwrócić uwagę że to nie byle jakie diy a nasz kolega forumowy @erni jest autorem tego pienidła więc zwróć się do niego tutaj i zapytaj o dokładne parametry. A w razie czego wiem że może coś skleić na wymiar...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, dadario napisał:

Chciałbym tylko zwrócić uwagę że to nie byle jakie diy a nasz kolega forumowy @erni jest autorem tego pienidła więc zwróć się do niego tutaj i zapytaj o dokładne parametry. A w razie czego wiem że może coś skleić na wymiar...

Mówisz o tym odpieniacza z olx, z pierwszego postu?

2 godziny temu, dale napisał:

375 l wody to dużo - relatywnie. O skromnej obsadzie zapomnij. Naewt jeśli z czasem nie dopuścisz ryb, a to jest bardzo trudne :), to korale Ci się rozrosną. I ślimaki. i "robale". A bakterie  też wpływają na wodę. To co pokazałeś, to zabawki do akwarium - maks 150l

Widziałem akwaria typu lowtech, o tej pojemności na odpieniaczach z kostki lipowej i bez sumpa, z niewielką (stosunkowo rzecz jasna) ilością światła. Wyglądały ładnie, czysto i na prawdę nie głupio... 

Wiem że to co na początku przyoszczędzę może później się obrócić przeciwko mnie i odbić czkawką, ale założenie jest że to akwarium nisko budżetowe. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, mówię o tym odpieniaczu z olx z pierwszego postu.  Przeszukaj forum, a zobaczysz że @erni robi w tej materii kawał dobrej roboty. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale zdajesz sobie sprawę oczywiście że nie jest to produkt firmowy (z całą otoczką gwarancyjną itp.) - poza tym, piszesz że to kawał dobrej roboty...

Tylko zastanawia mnie czemu w takim razie taka mała pompa - przecież na takich body, firmowe odpieniacze które "robią robotę" mają pompy średnio dwa razy większe.

No ale ja kiedyś też twierdziłem że resun "robi robotę i po co większy". A teraz mam pieniek który potrafi w pół dnia zapełnić kubek gęstym błotem (kubek ok 3 l netto) - miałem tak raz jak pod moją nieobecność opiekun przekarmił baniak - znacznie.

Poza tym, takie cięcie i klejenie dobre jest do chałupniczego montażu - dla siebie. A nie zaś do komercyjnej produkcji na sprzedaż (mimo że według niektórych to nie komercja)

ps. ja też widziałem "low fish na kostce", ale pamiętaj że odpieniacz to nie tylko oczyszczanie, ale również stabilizacja - wiesz wymiana gazowa, pH, i te sprawy.  Działać to pewnie będzie - ale tylko dlatego że życie ma wpojony silny instynkt przetrwania - zobacz w jakich warunkach żyją ryby w sklepach zoologicznych (sieciówkach zwłaszcza) i niektórych "oceanariach", ale chyba nie o to chodzi.

Edytowane przez dale (wyświetl historię edycji)

125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dale jak bym mógł kupić produkt nowy i firmowy, z otoczką serwisową na pewno bym tak zrobił. Ale jak nie wiadomo o co chodzi, a o cos chodzi, to chodzi o dwie rzecz. Kobiety lub pieniądze. W tym przypadku chodzi o to drugie ;)

Stąd poszukiwania dobrej używki w skromnych pieniądzach, lub czegoś poklejonego diy ale przez fachowca który wie co robi. Żeby to posłużyło mi jakis czas...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukaj w takim razie używki. Ale szukaj przewymiarowanej - inaczej będzie zbyt mało wydajna i poza stratą energii niewiele wniesie - wiem co piszę - przerabiałem to już.

Pamiętaj też że "biednych nie stać na tanie rzeczy" :)  No ale każdy uczy się na własnych błędach :)

 


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak szukasz odpieniacza to ja mam na sprzedaż bardzo wydajny za małe pieniądze :)
 Macro Aqua Internal Dry Skimmer AWN-80  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie pamiętam o tym co piszesz Dale i szukam kompromisu między ceną i jakością. Chyba się zdecyduję na odpieniacz firmowy używany... 

Ma może ktoś odpieniacz diy od kolegi w/w Erni? jak z jakością i wydajnością w jego odpieniaczach ?

Co sądzicie o: Macro Aqua Internal Dry Skimmer AWN-80?

Jeszcze jedna propozycja: Deltec SC1455

Albo DIY mnie jeszcze kusi , hmm można zgłupieć :P

Edytowane przez el_primo (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dalelubisz się trochę czepiać nie czytając ze zrozumieniem. Napisałem od kogo jest ten odpieniacz z olx i odesłałem autora tematu do erniego aby dopytał czy dany sprzęt spełni jego oczekiwania.  Nigdzie nie stwierdziłem czy ten konkretny da radę ogarnąć 400l tak samo jak erni też tego nie napisał. Poznałem jego produkty i mogę tylko powiedzieć że pod względem trwałości i funkcjonalności nie ustępują firmowym. Wiem również że robi sprzęty na różnych pompach. Jednak należy pamiętać że pompa oryginalna aquabee czy tunze będzie kosztowała odpowiednio więcej. Co wybierze autor tematu zależy od niego, ja dałem tylko opcję do rozważenia.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne że lubię się czepiać. Dzień zaczynam od bezpodstawnego hejtu na forach (a jak zbanują idę na pudelka albo wp.pl), zaś kończę donosami do organów - ostatnio z braku tematów donoszę sam na siebie :)

Pompy firmowe są droższe... ale, pompy niskiej klasy padły mi już dwie, zaś lepsza, znaczy droższa, do tej pory pracuje. Znaczy zamortyzowała się już - w porównaniu do tańszych. Zaś wydajnością bije je na głowy. Obecnie zaś, są dobre i tanie pompy do odpieniaczy - Jecod  czy Jebao - ze zmodyfikowaną komorą wirnikową i wirnikiem. Można je kupić z pełną gwarancją - realizowaną w Polsce i od ręki.

Dlatego ja obecnie wolał bym kupić odpieniacz, nawet na raty, ale porządny - przy zmianie akwarium pieniek zostanie, zaś przy sprzedaży, nie stracę dużo...

 

Dobrym wskaźnikiem jakości jest ilość odpieniaczy na rynku wtórnym. DIY jest pełno na allegro czy forach, delteki czy shurany też wiszą często.  Innych - lepszy - ciężko znaleźć, a jak się pojawiają, trzymają cenę.

ps. osobiście unikał bym wyrobów dwu naszych sponsorów forumowych - Pacyfic Sun i AF - widziałem ich konfekcję plastikową i jest ładna - to fakt - ale niestety produkty które widziałem były połamane - niestety delikatne elementy wymagają odpowiedniego traktowania - użytkownicy widocznie mieli ciężką rękę (żeby nie było że bezpodstawnie - postaram się uzyskać zdjęcia od właścicieli).


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dalewłaśnie o tym mówię...

Czepiasz się odpieniacza od erniego bo ma "słabą"pompę aquaela, ale kosztuje CAŁY tyle co pompa z tunze. 

Jestem pewien że może w swoje body wsadzić jaką chcesz pompę. Ale pamiętaj że wtedy cena nie pozostanie na poziomie 400zl. Dodatkowo jeśli nic się nie zmieniło w jego produktach to nie modyfikuje samych pomp a więc kupując je ma również na nie gwarancję. 

Sam plastik, klejenie i obróbka jest naprawdę na wysokim poziomie. Wiem, widziałem, sprawdzałem. 

Chwalicie używki, jednak należy pamiętać że w nich pompy mogą być już na wykończeniu zwłaszcza że często przechodzą z rąk do rąk i trudno stwierdzić ile tak naprawdę mają przepracowanych godzin na koncie. 

Ja osobiście niczego nie kupił bym na kredyt w ramach hobby. Wolę poczekać i wydać jak mam fizycznie pieniądz. 

A autora tematu osobiście przestrzegam przed za dużym odpieniaczem. Powoduje to zbędne wyjaławianie wody, gdzie na początku akwarystycznego szlaku może powodować to problemu. Lepiej rozbudować złoże biologiczne(siporax, dsb, refugium) ponieważ one mają możliwość samoregulacji :-) 

Edytowane przez dadario (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj @dale za ten ostatni akapit ci się oberwie :P

Miałem awn40 ale sprzedałem bo do mojego 180L za bardzo wymiatał, plastik nie najgorszy ale chodził jak traktor i tlumnik do przeróbki bo gwizdał. Do nowego akwarium kupiłem znowu awn40 okazyjnie ale pompa będzie zmieniona, po za tym pójdzie na zewnątrz co powinno załatwić sprawę hałasu a no i tlumnik do wymiany


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek :) - niemożliwe - na tym forum :)?

@dadariopiszesz że można wsadzić inną pompę... tak, tyle że body winno być zaprojektowane pod daną wydajność pompy inaczej będzie to tylko natleniacz... Wsadzisz za słabą, piana będzie za nisko - nie uzyskasz pełnej regulacji - wsadzisz za mocną, będzie przelewał...

Dasz za małą lub za dużą komorę, będzie rzucał bąblami po całym sumpie lub nie będzie wydajny... To nie takie proste, Erni stosuje ciekawe rozwiązanie dopasowane pod słabsze pompy (wlot w połowie i strumień skierowany w dół) to plus, ale obecnie technika poszła do przodu i jak zapewne zauważyłeś, obecne odpieniacze różnią się od tych z przed kilku - czy kilkunastu lat.

Piszecie że używki są ryzykowne ... ciekawe w takim razie czemu używane pompy np. red dragona czy inne tej klasy chodzą dalej w dosyć wysokich cenach.

 

Odpieniacze Erniego są starannie zrobione - widać że Twórca ma wprawę, ale konstrukcyjnie, widać że jest to wyrób prosty i raczej domowy. W paru miejscach, mając zaplecze sprzętowe można by zastosować formatki gięte, czy rozwiązania umożliwiające precyzyjniejszą kontrolę nad urządzeniem. Powiesz - owszem ale za taką cenę....

Zacytuję mojego znajomego z innego forum - bez intencji obrażania kogokolwiek. Ale mój znajomy jak słyszał określenie dobrego stosunku do jakości, mawiał że ktoś kupił g....no, ale za to tanio.

Tutaj kupujesz za 4 stówy "odpieniacz", ale wydajnościowo on się ma nijak do odpieniaczy za 3x więcej.

Pytanie czy chcesz żeby działał, czy żeby był ?


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.olx.pl/i2/oferta/odpieniacz-bubble-magus-curve-5-nowy-CID103-IDltIim.html#:ec03839a7c

Co Wy na to? Nie użyty ani razu, firmowy. Na angielskich forach z dobrymi opiniami... jak on na się wg Was z wydajnością? Co prawda budżet zakładany na odpieniek przewyższa, ale zawsze tak już jest...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.