Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, dadario napisał:

@dalewłaśnie o tym mówię...

Czepiasz się odpieniacza od erniego bo ma "słabą"pompę aquaela, ale kosztuje CAŁY tyle co pompa z tunze. 

Jestem pewien że może w swoje body wsadzić jaką chcesz pompę. Ale pamiętaj że wtedy cena nie pozostanie na poziomie 400zl. Dodatkowo jeśli nic się nie zmieniło w jego produktach to nie modyfikuje samych pomp a więc kupując je ma również na nie gwarancję. 

Sam plastik, klejenie i obróbka jest naprawdę na wysokim poziomie. Wiem, widziałem, sprawdzałem. 

Chwalicie używki, jednak należy pamiętać że w nich pompy mogą być już na wykończeniu zwłaszcza że często przechodzą z rąk do rąk i trudno stwierdzić ile tak naprawdę mają przepracowanych godzin na koncie. 

Ja osobiście niczego nie kupił bym na kredyt w ramach hobby. Wolę poczekać i wydać jak mam fizycznie pieniądz. 

A autora tematu osobiście przestrzegam przed za dużym odpieniaczem. Powoduje to zbędne wyjaławianie wody, gdzie na początku akwarystycznego szlaku może powodować to problemu. Lepiej rozbudować złoże biologiczne(siporax, dsb, refugium) ponieważ one mają możliwość samoregulacji :-) 

podpisuję się szczególnie pod ostatnim zdaniem Szymona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, dale napisał:

Jasne że lubię się czepiać. Dzień zaczynam od bezpodstawnego hejtu na forach (a jak zbanują idę na pudelka albo wp.pl), zaś kończę donosami do organów - ostatnio z braku tematów donoszę sam na siebie :)

Pompy firmowe są droższe... ale, pompy niskiej klasy padły mi już dwie, zaś lepsza, znaczy droższa, do tej pory pracuje. Znaczy zamortyzowała się już - w porównaniu do tańszych. Zaś wydajnością bije je na głowy. Obecnie zaś, są dobre i tanie pompy do odpieniaczy - Jecod  czy Jebao - ze zmodyfikowaną komorą wirnikową i wirnikiem. Można je kupić z pełną gwarancją - realizowaną w Polsce i od ręki.

Dlatego ja obecnie wolał bym kupić odpieniacz, nawet na raty, ale porządny - przy zmianie akwarium pieniek zostanie, zaś przy sprzedaży, nie stracę dużo...

 

Dobrym wskaźnikiem jakości jest ilość odpieniaczy na rynku wtórnym. DIY jest pełno na allegro czy forach, delteki czy shurany też wiszą często.  Innych - lepszy - ciężko znaleźć, a jak się pojawiają, trzymają cenę.

ps. osobiście unikał bym wyrobów dwu naszych sponsorów forumowych - Pacyfic Sun i AF - widziałem ich konfekcję plastikową i jest ładna - to fakt - ale niestety produkty które widziałem były połamane - niestety delikatne elementy wymagają odpowiedniego traktowania - użytkownicy widocznie mieli ciężką rękę (żeby nie było że bezpodstawnie - postaram się uzyskać zdjęcia od właścicieli).

Cieszę się że "widziałeś konfekcję plastikową" PS i AF. Z ciekawości zapytałem serwis o zgłoszenia reklamacyjne na pęknięte nasze produkty(filtry, reaktory wapnia, reaktory na media, odpieniacze, sumpy itd) i dosłownie były DWA.

W pierwszych produktach(komletnie na początku) zdarzyło się kilka razy że w wyniku "siłowania" się z materiałem problemy były z przyłączami. Od kiedy zostało to zmienione - reklamacji nie było żadnych(a produktów z działu "konfekcji plastikowej" zrobiliśmy już ponad 8.000 sztuk. Należy więc zapytać ile tych "kilka widzianych" ma się do całości sprzedanych na rynku.

Co do materiałów

Sita wykonane są z 3mm akrylu - i jeśli ktoś próbuje wyciągnąć wkład siedzący w "środku filtra" ciągnąc za rurkę to połamać można wszystko. Spody, zamknięcia itd wykonane są z 8mm akrylu.

Jeśli chodzi o "pozostałą plastikową konfekcję" i materiał z którego została wykonana - zapewniam że jest wykonana z materiałów o grubości większej niż robi to konkurencja(zarówno grubości płyt akrylowych czy rur) i dodatkowo jest to 100% akryl - a nie PCV(który ma jednak inne właściwości niż PMMA - a także jest połowę tańszy).

Dodatkowo po obróbce mechanicznej cały materiał jest rozprężany w specjalnym piecu celem relaksacji - co zapobiega również powstawaniu mikropęknięć itd.

Jak rozumiem "widziałeś" w sensie - "widziałeś na zdjęciach" :-)

Zazdraszczam umiejętności oceny produktu na podstawie zdjęć.


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2017 o 23:46, el_primo napisał:

Właśnie o to chodzi że nie chce kupić czegoś co ładnie wygląda ale słabo spełnia swoją funkcję. 

Panowie a taka używka: 

https://www.olx.pl/i2/oferta/odpieniacz-wave-beast-CID103-IDlEU4V.html#:934f1eebbe

Sprzedawca mówił że pracował on w 200l i radził sobie świetnie. Na pytanie czy poradzi sobie w 300 powiedział że jest do pięciuset i ze bez problemu.

zagadaj do @Stani on ma zawsze dobre sprzęty w dobrych cenach!


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odbiegliśmy od tematu, ale sporo mam propozycji sprzętów proponowanych na priv w różnych cenach. Coś wybiore. Zbiornik zamówiony 150x50x50 z przodem ow, w sierpniu mam urlop będę działał... dziękuję wszystkim za pomoc. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że tak podzielę się opinią:

Diuna T5 8x39W lampa działa mi bezproblemowo. Nie licząc jednej usterki na początku, która została usunięta w przeciągu kilku dni tzn. wysłałem w poniedziałek, a w czwartek w domu naprawiona. Sterowanie z komputera działa wzorowo zero problemów, Trochę mi przeszkadzał na początku szum wentylatorów, ale się przyzwyczaiłem i jest okej.

Odpieniacz CruX-IS200 na początku trochę głośna pompa, ułożyła się po około 14 dnach pracy, konstrukcja wydaje się solidna i porządnie zbudowana.

Dolewka SENTY ATO na pompie - dwie usterki czujnika optycznego - usunięte natychmiastowo przez serwis przez wymianę. W chwili obecnej działa bezproblemowo.

Jedna sprawa mnie zastanawia dlaczego nie jestem w stanie zakupić świetlówek Pacific Sun a termin wymiany się zbliża (według lampy)-_-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki ma związek to co pisze Michal_Mat i jego poprzednicy z moim pytaniem i tematem posta? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to już bywa na forum...każdy chce coś powiedzieć, nie ważne czy w temacie. A pytanie z ciekawości kontaktowałeś się z ernim???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadzwonię na weekendzie bo mam urwanie głowy a przy sobocie po robocie ...;)

ofert mam sporo i sam nie wiem, powiem szczerze co zrobic, co wybrac 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Przemek- produkty widziałem na żywo i nie kilka czy kilkanaście - napisałem "te, które widziałem" - czyli konkretnie dwa. Nie wiem czy właściciel zgłaszał reklamację czy nie, fakt że nie był zainteresowany dalszym ich używaniem. Nie będę wdawał się w dyskusje techniczne gdyż nie mam takiej wiedzy by z Tobą polemizować. Poza tym, nie chcę być posądzany o kryptoreklamę - i tak już za dużo w tym wątku napisałem.

 

ps. trzy produkty u mojego przedmówcy i w dwu awaria? Jak dla mnie nie brzmi to zachęcająco biorąc pod uwagę cen produktów i poczucia bezpieczeństwa jakie powinny zapewniać. 


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.