Skocz do zawartości
kuba1985

Lampy z aliexpress Sanrise, PopBloom, NICREW czy warto ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam zbiornik 170cm x 60cm x 70cm i obecnie używam lampy sterowaną przez WiFi firmy Sanrise. Lampa ma 192W i rozświetla mi cała zbiornik, oczywiście przy bokach nie do końca daje rade więc tam mogę trzymać tylko prostsze korale. Szukam dobrego i taniego zastepctwa ponieważ planuje zmianę zbiornika. Z obecnej lampy byłem zadowolony dlatego proszę o sugestie czy warto kupować ostatnie sztuki dostepne na rynku marki Sanrise? Firma z tego co wyczytałem omijała podatki i padła, nie wiem ile w tym prawdy :-)  Poniżej link do modeli jak w chwili obecnej pozostały w sprzedaży:

https://pl.aliexpress.com/item/Aqua-Sanrise-A018-Plus-R30-LED-seawater-coral-light-SPS-sea-water-full-spectrum-new-WIFI/32766234814.html

koszt 2szt R60 to $900 czy w tej cenie można znaleść coś lepszego ? Czytałem o innych chińskich producentach jak Nicrew ale oni robia lampy ogólne, podobno dobre do wszystkiego więc odpuszczę i zestawy panelowe PopBloom w tym przypadku będzie to D series, MW-D3-4 - 4 x 29cm - 4x100W:

https://pl.aliexpress.com/store/product/Smart-full-spectrum-SPS-LPS-coral-reef-led-aquarium-light-timer-dimmable-saltwater-aquario-marine-lamp/117944_32625771332.html?spm=2114.12010612.0.0.31eb46e7x7Wj0h

Może ktoś podpowiedzieć co kupić do nowego zbiornika ? Będzie miał 220-240cm x 60cm x 70cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
23 minuty temu, irek28 napisał:

Kup sobie te mam i jestem zadowolony wszystko rośnie [emoji3]
http://m.fish-street.com/coral_box_moon_led_lighting


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

tyle że kolega szuka taniej alternatywy i chce mieć koło 300 do 400W (2 sztuki 144W lub 4x 100W o ile dobrze zrozumiałem)

czyli tych musiałby kupić co najmniej 5 sztuk (niecałe 300W) - czyli już to jest blisko 900$ - doliczając prawie 200$ za wysyłkę ... lub jak się okaże że potrzeba kolejnych 2 sztuk ? kwota zrobi się "ciut wyższa"

idąc dalej 3 sztuki - z uchwytem kosztują 1100$ (+wysyłka) a oświetlą kostkę 90x90 co przy planowanym zbiorniku 220-230cm ...  - no właśnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak, zastanawiam się nad jedną z przedstawionych opcji. Oczywiście sugestie innych marek mile widziane, nie jestem pewien czy aż 400W jest mi potrzebne dlatego przedstawiłem 2 opcje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lampa to dość duży wydatek więc wole żeby był to wydatek na wiele lat. Kilku letnia używka to za duże ryzyko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Radiona gen 3  do sprzedania,  takie markowe używane nie są złe, tylko wentylatory czasami sprawiają kłopot, ale można je zawsze wymienić/wyczyścić. 

same diode raczej nie sprawiają problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imo lepszy 3 letni radion niz nowy chinczyk.

Gwarancja taka sama, ledy lepsze i spektrum ktos sprawdzal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czemu nie napiszesz do polskiej firmy Pacific Sun ? mają świetne oświetlenia :D


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może lampa DIY? Będziesz wiedział jak jest zbudowana i w razie czego łatwo naprawisz. Pełno jest projektów takich lamp.


Telechina - Nowości oraz recenzje chińskich telefonów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pirotechnic Pacific Sun są mega drogie, a jak opisałem w pierwszym poście szukam czegoś tak dobrego jak Sanrise z którego korzystam i w przystępnej cenie :-) @Mariusz93 zaczynam myśleć o DIY, polecisz jakiegoś gościa z forum lub małą firmę zajmującą się takimi lampami? W innym przypadku dobrą i tanią bo 500$ za 400W wydaje sie ta:

https://pl.aliexpress.com/store/product/Smart-full-spectrum-SPS-LPS-coral-reef-led-aquarium-light-timer-dimmable-saltwater-aquario-marine-lamp/117944_32625771332.html?spm=2114.12010612.0.0.31eb46e7x7Wj0h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampy Pacific Sun to sprzęt z naprawdę górnej półki, gdybym miał wolne złotówki to bym się nie zastanawiał i kupił do swojego akwarium a tak z braku pln-ow skończyło się na samorobce :-)

Dariusz Barcikowski
Wysłane z Samsung Galaxy S 7 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
18 minut temu, kuba1985 napisał:

zaczynam myśleć o DIY,

przy lampach tej mocy DIY wcale nie jest takie opłacalne - (wystarczy zobaczyć ile kosztuje radiator diody obudowa i zasilacz - do tego jakieś kable śrubki złączki sterowanie i nieprzewidziane "duperele" - okazuje się cena jest porównywalna do gotowej)

na plus jest to że da się samemu naprawić czy wymienić kilka diod jak się nam kolor nie podoba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koszt lampy DIY o tej mocy z pełnym sterowaniem i estetycznie wykonana obudową to około 2500 zl + - 500 zl.

Dariusz Barcikowski
Wysłane z Samsung Galaxy S 7 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.