Skocz do zawartości
m0rdk4

Mój 4-ro miesięczny zbiornik?! Jakieś sugestie?

Rekomendowane odpowiedzi

Założony troszkę ponad 4 miesiące temu. Na początku z problemami lecz teraz wszystko już się zrównoważyło. 

Sprząt :

Akwarium 60/35 cm podstawa i 50 cm wysoki, komin po prawej stronie, trzy przeloty 25 mm.

Lampa LED DIV 72 W na 2 niezależnych obwodach.

Sump 55/30 cm podstawa i wysoki na 40 cm z wbudowaną przegrodą na dolewkę około 10 L.

Odpieniacz HiSea na pompie Jebao dc 1200. 

Pompa obiegowa Aqua-Nova N-RMC-3000.

Cyrkulator Jebao SW -25

Żywa skała około 7 kg.
Żwir koralowy 5/6 kg.
Glony z refugium.

Obsada:

Para Błaznów

para krewetek czyszczących

Brzydal

Hepatus

Trochę ślimaków

LPS'y i troche miękkich

 

Czy ktoś pomoże mi dobrać jeszcze kilka rybek?

20821267_1435880759838640_110095408_o.jpg


105 głównie + samp.

Pierwsza solniczka 04.2017

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hepatus w takim małym zbiorniku... :(

Będziesz  stawiać większe akwarium? 

Te lps-y nie wyglądają dobrze. 

Póki pływa tam hepatus ja bym już ryb nie dokladala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przede wszystkim bardzo poważnie rozważ  sprzedanie/oddanie hepatusa  !!!- masz zdecydowanie za mały zbiornik na tego pokolca...

a jezeli chodzi o pozostałą obsade rybek to proponuję wybrać jakiegoś wargacza , może jakąś mniejszą babke kopiącą , może 3-4 chromisy , może nemateleotris decora ,magnifica , może  pseudochromis fridmani .... jest jeszcze pare niewielkich rybek którym wystarczy pojemnośc Twojego akwarium - ale na pewno nie daj się nikomu namówić na pokolce !


200x70x60 + 240L.sump , ośw.T5 10x80W ,cyrkulacja 2x tunze6080 + 2x JVP102 ,obieg tunzemaster10076.03 , odpieniacz skimz sv253 , reaktor wapnia

START: grudzień 2007r.4733_4750.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tez rozważyła trzymanie brzydala z lps... być może ich kiepski stan to jego zasługa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie hepatusa to na wrzesień jest plan postawienia 160/60/60. Hepatus ma teraz jakieś 3/4 cm więc to chyba nie tragedia narazie?

 

Nik@, o których LPS mówisz ?

Niepodobała mi się Ephylia, ale to dlatego, ze była wcześcniej w bliskim towarzystwie z rhodactisem. Teraz już wraca do siebie.

 

 


105 głównie + samp.

Pierwsza solniczka 04.2017

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Euphyllie na skale po prawej te u góry wyglądają kiepsko i po lewej, to chyba caulastrea, też biedna jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta Euphyllia wyglądała miesiąc temu jakby miała obumrzeć. Teraz już jest o wiele lepiej.

Caulastrea  ta polewej to nabytek z przed tygodnia, te główki są malutkie, ale z bliska wyglądają bardzo dobrze (pięknie się pompują)


105 głównie + samp.

Pierwsza solniczka 04.2017

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdzales parametry? bo cos faktycznie nie dziala to jak nalezy. Euphyllie, poza glabrescensem, wygladaja jakby 1 noga byly na wiecznej rafie. Tubastrea to ambitny koral i tez widac, ze nienajlepiej sie czuje.


333375eadbb608d26a4bf0cc0be7a994u1584a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie zrozumiem manii trzymania i upychania hepatusów do małych akwariów, nawet tymczasowo. Zamiast pokolca, mogłaby być jakaś mała Chrysiptera, która też poszłaby później do większego akwarium. Nawet 160/60 nie będzie jakimś luksusem, swojego miałem w 150/50 i wyrósł karp, zamieszkał u mnie w pracy w rafie 2500L i totalnie inaczej się zachowuje.

 

Nika ma rację z LPS-ami, nie są otwarte jak trzeba - być może robota brzydala, albo parametry, albo dwa naraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nie rozumiem dlaczego kolega jest automatycznie krytykowany za pokolca, skoro wyraźnie pisze że ma w planie większy zbiornik. Przecież 4cm Hepatus to mały szkrab, może chciał pocieszyć oko patrząc jak pływa w akwa. Nie sądzę że mu zaszkodził..


140x75x60,sump 240l ,obieg jecod DCP-10000,odpieniacz SKIMZ MONZTER, cyrkulacja 2x Maxpect Gyre XF 350  ,oświetlenie DIY 10x54W T5 + 9x10W LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parametry sprawdzam co 3 dni, a i tak co mniej więcej 2 tyg. zaglądam do jednego ze sklepów w pobliżu, gdzie sprawdzają co się dzieje z wodą.

Brzydal został przeniesiony do innego zbiornika.

Tak jak wcześniej pisałem, euphylia została poparzona i wraca już do siebie.

Zastanawiam się nad zmianą oświetlenia. Tylko czy jest sens, skoro zmieniamy zbiornik?

Edytowane przez m0rdk4 (wyświetl historię edycji)

105 głównie + samp.

Pierwsza solniczka 04.2017

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym skały dołożył na twoim miejscu obojętne czy zmieniasz czy nie, i te lpsy sa na dole w rogu oz dla tego maja sie gorzej spróbuj bliżej środka lub gdzieś wyzej dac 

 

a światło 72w jak amsz na takie akwarium to ok zostaw szkoda kasy tracic zwłaszcza ze akwarium zmieniasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Euphylia zmieniła miejsce. poczekamy na efekty.


105 głównie + samp.

Pierwsza solniczka 04.2017

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.