Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam robię test na Ca i mg poraz 6 i cały czas wychodzi poza skala wziolem trochę wody od znajomego i też poza skala możecie mi powiedzieć co robię źle robię wszystko według instrukcji ale chyba coś robię nie tak niemam pojęcia ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Coltrane napisał:

Jakiej firmy testy?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

I opisz jeszcze, jak robisz test


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testy saliferta a robię dokładnie jak mówi instrukcja po kolei najdłużej to schodzi się z tymi kropelkami w 3 etapie po każdej mieszam 2-3 sekundy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

W Ca Saliferta nabierasz 2 ml wody wsypujesz jedną płaską łyżeczkę proszku, do na go 8 kropli płynu i mieszasz dopiero 10 sekund (jak dobrze pamiętam). Jqknsię zabarwi na niebiesko jest wynik. W CA teßcie znając przynliżoną wartość Ca można wlać 80% płynu naraz i.mieszać 30sekund a reszte kończyć kropelkowo. W polwkich instrukcjach jest pełno błędów i dziwne czasy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łaszek robię dokładnie jak piszesz podobnie z mg tylko tam proszek trzeba odrazy wymieszać a przy Ca już nie nawet robiłem według instrukcji na YouTube i to samo chyba ze naprawdę mamy Ca i mg w kosmosie :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze wez do proby tylko polowe wody z akwa i polowe RO/DI i zobacz, czy teraz test to ogarnie. Przeciez to mozliwe, ze masz wyniki poza skala.

Edytowane przez Stani (wyświetl historię edycji)

120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może testy po dacie, albo blisko końca....?

Jak masz możliwość (np. jakiś sklep w pobliżu, na pewno mają testy na własny użytek)  podejdź i zrób u nich wodę ich i swoim testem. 

Może być tak, że test był źle przechowywany (tzn. odczynniki zamrożone lub zagotowane) i już będzie oszukiwał. 

Między innymi dlatego jestem tradycjonalistą i większość zakupów robię stacjonarnie. Jeśli coś nie gra to wracam do sklepu i pytam o co kaman i jeszcze nigdy nie miałem problemu nie do rozwiązania. Kiedyś trafiłem na Saliferta na PO4 który wyniki robił z kosmosu, wróciłem do sklepu, sprawdziliśmy i faktycznie. od razu dostałem nowy test, który sprawdziliśmy na miejscu i było OK. 

Pozdrawiam i pisz do czego doszedłeś z tymi testami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No z tymi sklepami też bym nie przesadzał - ostatnio jak mi NO3 skoczyło prawie pod 50 gość ze sklepu stwierdził, że mam stary test (mimo, że jeszcze rok do końca ważności) i żebym przyniósł to mi sprawdzi wodę swoim testem. W sklepie wyszło NO3 - 10, wszystko w porządku kupić nowy test i może pan brać zwierzaki. Jednak gość zamieszał 5 sekund zamiast jak w instrukcji 30. Z ciekawości po powrocie do domu zrobiłem test tak jak "fachowiec" i drugi wg instrukcji - wynik 10 do 50. 

Więc polecam trzymać się instrukcji bo jak widać czas mieszania też ma znaczenie i to jak widać znaczące.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę temat, zakupiłem na dniach test Ca saliferta, bo mi się wyczerpały poprostu, po rozpakowaniu okazuje się, iż jest to jakaś nowa wersja gdzie odczynnik nr2 dawkujemy nie 8 a 10 kropli, po zrobieniu testu nowym salifertem poziom Ca pokazał 490 na starym było 430 utrzymywane rzekomo i nadal miał ważność i teraz bądz tu mądry:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Instrukcja po polsku czy angielsku?

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie obie lecz opis jednakowy 10 kropli.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Właśnie sprawdziłem swój i jest 8 kropli.

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

To jest salifert. Jak kupilem nowy otworzylem, pomiar. W tymnsamym momencie napelnienie fiolki inwysłanie do icp. Nowy po otwarciu miał zawyżony wynik o 28.

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam podobnie kupiłem Ca i Mg saliferta przy niskim Ca 380 pokazywały mniej więcej to samo +/-10 gdy podbiłem , nagle się rozjechały na starym teście 400 na nowym 460 , to samo z Mg jak było 1280 było Ok gdy podbiłem na starym 1360 na nowym 1420 i bąć tu mądry który mówi prawdę? Zaufałem nowym .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to robi się ciekawie...też nie wiem jak to ugryźć teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odświeżę temat, zakupiłem na dniach test Ca saliferta, bo mi się wyczerpały poprostu, po rozpakowaniu okazuje się, iż jest to jakaś nowa wersja gdzie odczynnik nr2 dawkujemy nie 8 a 10 kropli, po zrobieniu testu nowym salifertem poziom Ca pokazał 490 na starym było 430 utrzymywane rzekomo i nadal miał ważność i teraz bądz tu mądry:)


Przeżyłem to samo, one szybko "wietrzeją" z czasem wynik jest coraz niższy


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok w takim razie będę się sugerował nowymi:)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poza zakupem innego testu, weryfikacji u kogoś znajomego, weryfikacji na jakiejś wiarygodnej próbce (np pewna firma daje referenty) możesz jeszcze znając referencyjną wartość swojej soli sprawdzić na próbce świeżo rozrobionej soli, o ile podmiankę rozrabiasz (liczba gram na litr wody) dokładnie do takiego samego zasolenia, jak woda w zbiorniku;

Edytowane przez pooh (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, elespero napisał:

A ktoś miał do czynienia z testami colombo?

Witaj :-)

ja używam wszystkie testy Colombo Po4.No3.Kh,Ca.Mg,oraz na Jod i Potas,jak dla mnie te testy są wiarygodne i czytelne,używaliśmy dawno Salifalta ale jednak wole Colombo,

cenowo też wydaje się być ok! Każdy ma tam jakieś swoje zdanie wyrobione na temat testów;-)

Choć w archiwum forum można usłyszeć różne zdanie na ich temat,to kiedyś @Tester pisał że są ok trzeba poszukać bo już nie pamiętam w jakim temacie to pisał ;-)

Edytowane przez @Beti
literówka (wyświetl historię edycji)

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam Colombo PH i PO4, dają radę

do MG i Ca używam Aquaforest, też ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.