Skocz do zawartości
tadzik443

Odpieniacz wariuje

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z odpieniaczem DIY od dość dawna zauważyłem że odpieniacz przelewa mi co któryś czwartek rano zdarza się to mniej więcej co 2 tydzien. Niekiedy 3x z rzędu a niekiedy 2 tygodnie spokoj. Co może być przyczyna ?

Ja osobiście podejrzewam skoki napięcia w tym dniu ale nie wiem jak to sprawdzić i trochę dziwne że to się dzieje w czwartek do tego rano i że obiegowka normalnie chodzi

 

Wysłane z mojego Lenovo K53a48 za pomocą Tapatalk 2

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Może ślimaki lub wężowidła się "spermią" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpię w to żeby co czwartek :) o ile mam takie stforki :)

Wysłane z mojego Lenovo K53a48 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym szukał w pierwszej kolejności preparatów które podajesz bo jedne powodują przelewanie inne że piana siada.

Natomiast spadki napięcia też występują . jeśli jesteś pewien że to jego wina to kup stabilizator napięcia np. taki http://allegro.pl/stabilizator-napiecia-230v-2000w-agregat-regulator-i6768328132.html wystarczy na początek zwykły multimetr aby to zdiagnozować.

Edytowane przez pinki (wyświetl historię edycji)

acee4e0f3e82859a8ba176830428e15au882a770.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jeśli to spadki napięcia to stabilizator albo wymień pompę na DC :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Preparatów nie leje żadnych mam pompę AC 5000 na pienidle

Wysłane z mojego Lenovo K53a48 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może być kilka przyczyn:
- skarmianie pokarmami: niektóre powodują siadanie a inne przelewanie - znajdziesz na pewno na forum..
- rzeczywiście kjak ujął to kolega wyżej "spermienie"
- podwyższona temperatura wody (wtedy lepiej pieni)
- przytkana rurka dolotowa powietrza i zakłócony w ten sposób udział poboru powietrza do wodyco podnosi słup wody.
- niektóre leki lub preparaty np. chemiclean :-)
- z doświadczenia wiem że mogą być to tez ślimaki na wirniku igiełkowym lub np. duże jego zabrudzenie, które powoduje nierówną pracę..
- nieumiejętna lub zbyt częsta regulacja odpieniacza (np. regulacja po wkładaniu rąk do akwarium lub karmieniu i kiedy skimmer powraca do normalnej pracy to zaczyna przelewać) 
- spadki napięcia
- zły dobór pompy do body
- złe zanurzenie do danego modelu pompy lub odpieniacza.
- nieodpowiednia dysza mieszająca
i kilka inych by się znalazło...

 


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tak dawno miałem podobny problem. Przyczyną był przytkany kruciec w zwężce przez który pompa zasysa powietrze. Odłożyła i zbryliła się sól. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro to jest cyklicznie, zastanów sie co w akwarium, lub (uwaga!) wokół akwarium podobnie cyklicznie się dzieje.

mi akwarium stoi przy kuchni i jednak coś tam odpieniacz zaciąga, więc np. jak odchodzi większe smażenie (drobinki tłuszczu w powietrzu), odpieniacz nieco siada.

 


17.03.2010r - 20.08.2012 http://nano-reef.pl/...m=posts&q=27683

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i tu sprecyzuje :
Do akwa nie leje zupełnie nic, karmię regularnie tymi samymi porcjami o tej samej godzinie, nie wkładam rąk do wody, temperatury różnią się max 0.5stopnia, rano tj napewno po godzinie 5 jest wszystko ok zaczyna wariować do godziny 9 bo przeważnie dostaje smsa że żona musiała wstać ok 7 bo zaczynał przelewać. Ostatnio czyściłam go bo tlen wogole nie leciał bo właśnie sól się zbrylila na zwezce wenturiego wyczyściłem wszystko nawet pompę rozebralem. A może jest przyczyną w samym pienidle ? Bo od początku jak go kupiłem ucieka przez wylot powietrze przypuszczam że 1/3 z pienidla może mniej ucieka bąbelków niestety nie wiem jak to ogarnąć może to też być przyczyną ? Ale dziwne że to się dzieje w czwartek

Wysłane z mojego Lenovo K53a48 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale po co mam go wyłączyć i wyjąć? Tak jak wyżej napisałem że wszystko było ostatnio czyszczone jeżeli o to pytasz :)

Wysłane z mojego Lenovo K53a48 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czary Mary hokus pokus dziś znowu odpieniacz przelał

Wysłane z mojego Lenovo K53a48 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No powiedzcie mi co innego ? Jak sprawdzić to mam ten cały miernik ile prądu zużywa jakie napięcie ale aktualne a nie widzę opcji żeby sprawdzić jakie najmniejsze lub największe

Wysłane z mojego Lenovo K53a48 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
4 minuty temu, tadzik443 napisał:

mam ten cały miernik

a dokładniej ? bo zwykły multimetr/miernik uniwersalny nie ma takiej opcji - trzeba obserwować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Urządzenie które się wpina pomiędzy wtyczka urządzenia a gniazdkiem i mierzy napięcie natężenie to się chyba nazywa licznik kosztów

Wysłane z mojego Lenovo K53a48 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
15 minut temu, tadzik443 napisał:

Urządzenie które się wpina pomiędzy wtyczka urządzenia a gniazdkiem i mierzy napięcie natężenie to się chyba nazywa licznik kosztów
 

 watomierz - jak wyświetla napięcie to też może być 

a ja mówiłem o czymś takim

miernik-multimetr-ut33b_1318.jpg

 trzeba po prostu patrzeć na wyświetlacz

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak domyślam się o czym mówiłeś ale to trochę nie realne siedzieć przed miernikiem od 5.30 do 9 i patrzeć w miernik jak to może trwać 5sec albo mniej

Wysłane z mojego Lenovo K53a48 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.