Skocz do zawartości
szutarek78

Barlinecka pięćsetka z SPS

Rekomendowane odpowiedzi

Gość laszek

Właśnie dzięki takiemu zbiornikowi, zamówiłem dodatkowe moduły na 2x80w :)



Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny zbiornik. Kolory są wręcz obłedne. A zbiornik ma dopiero rok. Wielki szacun. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za miłe słowa. Uważam jednak że długa jeszcze droga prze de mną. W każdym razie jeszcze nie jest tak jak bym chciał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, szutarek78 napisał:

Dziękuję wszystkim za miłe słowa. Uważam jednak że długa jeszcze droga prze de mną. W każdym razie jeszcze nie jest tak jak bym chciał :)

Może i nie jest, ale wszystko zmierza w tym kierunku! 

Brawo ty!!! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Dalej 10 rur? Ile niebieskich?

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rur jest 12. Fotki robione przy 9 niebieskich, 2 różowych i jednej białej. Wczoraj zamieniłem jedna niebieską na białą. Czyli jest 8 niebieskich, 2 białe i 2 różowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś, po czyszczeniu cyrkulatorów, coś mnie naszło wyciągnąłem z kieszeni telefon  i  wyszedł taki oto film.

 

 

 

Edytowane przez szutarek78 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, za kilka miesięcy to chyba zaczniesz sprzedawać wapienie na elewacje kominkowe. Balling chyba wiadrami leci? Ładny las. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, dla syna napisał:

Kurcze, za kilka miesięcy to chyba zaczniesz sprzedawać wapienie na elewacje kominkowe. Balling chyba wiadrami leci? Ładny las. 

Wapiennych nigdy mi nie brakowało :). Balinga leci obecnie 640ml po równo, każdego z płynów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź tą ruchomą skałkę zablokuj, bo mało zawału nie dostałem. Myślałem, ze sięprzewróci i korale się połamią.  :D


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, szutarek78 napisał:

Wapiennych nigdy mi nie brakowało :). Balinga leci obecnie 640ml po równo, każdego z płynów.

No to ładnie. Razem dwa razy więcej niż u mnie parowanie wody w 125l brutto :-) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.09.2018 o 15:15, szutarek78 napisał:

Rur jest 12. Fotki robione przy 9 niebieskich, 2 różowych i jednej białej. Wczoraj zamieniłem jedna niebieską na białą. Czyli jest 8 niebieskich, 2 białe i 2 różowe

Radku a jakie trzymasz obecnie parametry w akwarium? Zauważyłeś zmianę w konsumpcji ballinga przy wymianie jednej rur na białą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super !

Gratuluje


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny zbiornik, koralowce w super kondycji. Gratulacje.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, katani napisał:

Weź tą ruchomą skałkę zablokuj, bo mało zawału nie dostałem. Myślałem, ze sięprzewróci i korale się połamią.  :D

skala już zablokowana :)

13 godzin temu, Edue napisał:

Radku a jakie trzymasz obecnie parametry w akwarium? Zauważyłeś zmianę w konsumpcji ballinga przy wymianie jednej rur na białą?

Poniżej ostatnie moje icp. Po wymianie świetlówki konsumpcja się nie zmieniła

marin_01.JPG

marin_02.JPG

Kiflu, Norbi2222.  Wielkie dzięki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne krzaczory :D


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno nic nie było :(. Nadszedł więc czas na kolejny foto update.

36a.jpg

36b.jpg

36c.jpg

36d.jpg

36e.jpg

36g.jpg

36i.jpg

36j.jpg

36k.jpg

36l.jpg

36m.jpg

36n.jpg

 

 

 

Edytowane przez szutarek78 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super Radek . Zarośnięte tak jak lubię, czyli gęsto.  Ja ostatnio zaczynam naklejać nowe szczepki na inne koralowce, ciekawy jestem co z tego wyjdzie.

Co  teraz suplementujesz i w jakich ilościach?


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, norbi2222 napisał:

Super Radek . Zarośnięte tak jak lubię, czyli gęsto.  Ja ostatnio zaczynam naklejać nowe szczepki na inne koralowce, ciekawy jestem co z tego wyjdzie.

Co  teraz suplementujesz i w jakich ilościach?

Dzieki norbi2222. Jakoś pomału idzie do przodu. 

Suplementacja to AF amino mix, vitality, build, energy.  To 1-2 razy w tygodniu po 3-5 kropli z każdego. Build i Energy czasami wcisnę całą pipetę. Do tego również 2 razy w tygodniu power food, jakieś 5 czubatych łyżeczek. Prócz tego leci pełny balling wraz ze strongami w ilości 600-640ml na dobę. Raz w tygodniu podmiana na soli reef salt. Czasem w zależności od wyników ICP, kilka kropli dziennie jodu, strontu i fluoru.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, szutarek78 napisał:

Prócz tego leci pełny balling wraz ze strongami w ilości 600-640ml na dobę.

Nie zastanawiasz się nad reaktorem? Taka ilość, to już sporo płynów do przygotowania i wlania.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, katani napisał:

Nie zastanawiasz się nad reaktorem? Taka ilość, to już sporo płynów do przygotowania i wlania.

Zastanawiam się. Nie wiem jednak do końca jak to ugryźć ani gdzie to zmieścić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.