Skocz do zawartości
spirou

Białobrody podrażnione usta

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

od soboty mam białobrodego,

początkowo jadł, zero problemu, bez kropek itd,

wczoraj zaczął dziwnie pływać - przystawał w kącie akwarium z głową uniesioną do góry, wczoraj już nie jadł suchego, tylko mrożonki, dziś nie je także mrożonek,

nie jest wysypany, pływa po akwarium, nie jest blady, w zachowaniu trochę nerwowy, normalnie nastawia płetwy,

Z pokolców oprócz w niego od lat w akwa także C.Flavicauda,

Macie pomysł co mu jest, jak pomóc ?

Zdjęcia i filmik, na filmiku dobrze widać jak mu kawałek tkanki z pyska dynda i że raczej szybko oddycha.

https://drive.google.com/drive/folders/0B6t-QplgWbpaajFuRFJWQ0NpVEk?usp=sharing

 

W akwa odpieniacz, bez ozonu, bez UV, zbiornik 4 miesięczny stabilny, 600litrów, PO4 = 0, NO3 = 0, pH=8, kH=9, Ca=250, Mg=1110, Nh4=0 wszystko mierzone ważnymi testami Saliferta, zasolenie 1,025. temp 25st. (NO3 i PO4 bezwzględnie =0, w drugim akwa na tych testach wychodzą wyniki dodatnie).

Ryba w sklepie ponoć 2,5 miesiąca, nigdy jej nie obsypało, chętnie jadła, więc taki prawie pewniak, u mnie też - początek ok, a teraz się pogorszyło.

 

Jeśli macie jakieś porady co mu jest i jak mu pomóc, napiszcie proszę.

z Flavą nie bił się, szybko dogadali się, w akwa poza pokolcami jeszcze Ocellaris, P.Squamipinnisty, Salarias, Dimidiatus, L.Aboiensisy, P.fridmani.


17.03.2010r - 20.08.2012 http://nano-reef.pl/...m=posts&q=27683

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze poparzyl go ukwial.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest w akwa ukwiał C.Crassa, są euphylie, acanthastree, favie, zoa itp, więc jest to możliwe.

w sklepie jadł ponoć mrożonki, kupiłem mu ten sam suchy który dostawał a nie je,

dałem teraz pierwszy raz Nori które tez ponoć jadł i się nie chwycił jak narazie.

Nie jest chudy, ale przestał jeść


17.03.2010r - 20.08.2012 http://nano-reef.pl/...m=posts&q=27683

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piekny jest nie wyglada na szkieletory sklepowe ze 5 dni wytrzyma bez zarcia moze do tego czasu ruszy jedzenie. Sprobuj podac spiruline z jbl ale tylko z tej firmy.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tak poza tematem to masz bardzo niskie Ca a dość wysokie kh i brakuje też trochę Mg.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój poprzedni miał podobnie, tracił siły z godzinę na godzinę i go ciągnęło w dół, resztkami sił próbował jeszcze pływać i wzbić się w górę. Przypadłość zaobserwowałem po wyłączeniu falowników, wtedy nie dawał rady - cwaniak wykorzystywał prądy wodne, żeby się unosić w toni. Kilka godzin przed śmiercią jadł, ale tracił siły i poległ w koncu. To się działo jakiś miesiąc-półtora po zakupie, dla mnie to trucizna którą się łapie ryby na handel, innego wyjaśnienia nie mam i nie potrafię odnalezc. Kupiłem następnego, w sklepie pływał kilka tygodni i jest to najbardziej zadziorny białobrody jakiego widziałem :) zero problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety w nocy padł, wieczorem siedział już na piasku i myślałem że po nim, rano wyjąłem go z wody,

obawiałem się kropek, ospy a tu coś zupełnie innego.

bardzo nam szkoda tej ryby,


17.03.2010r - 20.08.2012 http://nano-reef.pl/...m=posts&q=27683

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Miałem podobną sytuacje z białobrodym, z tym że po nim w ciągu 3 dni padła mi prawie cała obsad. Została tylko Hexataenia i krewetka. Białobrody był wpuszczony jako ostatni więc pewnie kupiłem juz chorego, który przy okazji zaraził resztę ryb.  Teraz mam jedną rybkę, krewetkę i korale.  Póki co wyleczyłem się z pokolców.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.