Skocz do zawartości
Starszy

Kto zabił doktorka?

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni Forumowicze,

dzisiaj stwierdziłem, że nie ma  w zbiorniku doktorka (długość ok 5 cm). Znalazłem jego zwłoki w otworze gębowym Catalaphyllii jardinei. Czy możliwe, że ten koral złapał doktorka? Czy przyczynił się do tego np. jakiś krab a koral tylko wykorzystał okazję? Miał ktoś z Was taki przypadek?

image.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie tylko że zwłok nigdy nie znalazłem , doktorka miałem 2 dni ;)   akwarium dokładnie przeszukane w środku oraz dookoła .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wątpię, żeby złapała rybkę, bardziej prawdopodobne, że zdechł, unosił się w toni i "przytulił" do Catalaphylli


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doktorki to nie są długowieczni mieszkańcy naszych akwariów. Ile czasu go miałeś?


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Roman.P napisał:

Doktorki to nie są długowieczni mieszkańcy naszych akwariów. Ile czasu go miałeś?

Ale chyba rosną trochę większe niż 5 cm.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, piotr7 napisał:

Ale chyba rosną trochę większe niż 5 cm.

Na to nie ma reguły. Nie słyszałem żeby były rozmnażane w akwariach więc są z odłowu i jeśli kupione są małe to mogą karłowacieć. Jeśli duże to mogą być większych rozmiarów.

Ale to że ja nie słyszałem to nie znaczy że nie ma ich hodowli.

Na przestrzeni istnienia mojego akwarium miałem 3 szt. Od 2.5-3 cm. Żaden do chwili zejścia nie przekroczył 5 cm.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu w erybce widziałem sporo większe ale może takiego złowili.

P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doktorek pływał od września ub.roku. Nie wyglądał, aby wybierał się na tamten świat. Był jak zawsze żywotny.

Innych wargaczy nie mam. Boję się, że wprowadzanie teraz ponownie nowego  doktorka może wywołać niezadowolenie pozostałej ekipy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Starszy napisał:

Doktorek pływał od września ub.roku. Nie wyglądał, aby wybierał się na tamten świat. Był jak zawsze żywotny.

Innych wargaczy nie mam. Boję się, że wprowadzanie teraz ponownie nowego  doktorka może wywołać niezadowolenie pozostałej ekipy.

Doktorek jest ogólnie akceptowalną rybką tak że obsada nie powinna go atakować. A jak pisałem  w naszych akwariach żyją stosunkowo krótko ale pewno są wyjątki.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój doktorek też już prawie 1,5 roku pływa i chyba nie urósł ani mm ma jakieś 5=6 cm od początku, więc w akwa tak jak mówi Roman nie rosną zbyt duż i do tego wg mnie są bardzo wytrzymałe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostaniego zamienilem w sklepie po 9-ciu latach, bo byl za duzy. Dostalem (z doplata) malucha 2 cm. Teraz plywa juz 6 lat i ma kilkanascie cm. Wydaje mi sie, ze doktorki spokojnie dozywaja kilkunastu lat.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z powyższych wypowiedzi wynika, że po roku pływania nagłe odejście doktorka jest jednak tajemnicze. Nie okazywał  żadnych objawów choroby czy złego samopoczucia i gdzie mu było do 9 lat (sic!). Szkoda rybki! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.