Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w Disneylandzie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

5 minut temu, dla syna napisał:

Jak w Disneylandzie :D

Dzięki Igor, notabene jesteś imiennikiem mojego ojca. Liczę, że w nowym akwarium również będzie dobrze, a nawet lepiej.   Będę świecił głownie rurami z lekkim dodatkiem led, to zakładam, że kolory będą ładniejsze.

Jak kupowałem tego koralowca wyglądał tak:

 DOTwrV2.jpg

A teraz wygląda tak:

0OlFVc1.jpg

Ten natomiast wyglądał tak:

3CXjvWL.jpg

A po trzech miesiącach wygląda tak:

Xje8Okg.jpg

Ciekawy jestem co będzie dalej :) 


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem na wsi i robiłem podmianę wody w mojej skale do nowego akwarium. Skała moczy się od początku lutego, najpierw przez cztery tygodnie w RO, a następnie w solance (staram się raz w tygodniu zrobić podmianę). Na początku testy pokazywały: NO3 100, lub nawet poza skalą saliferta, PO4  0,88. Po dwóch miesiącach z kawałkiem, w tym półtora miesiąca w solance, testy wskazały NO3 0,5 a PO4 0,05. Jestem zadowolony.

Tak to się moczy:

1Sz1hEB.jpg

qQ5RJX7.jpg

W lipcu będzie super skała do nowego akwarium:D

 

Edytowane przez norbi2222 (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka nowych nabytków do przetrzymania, bo w obecnym akwarium  nie ma gdzie ustawiać, więc leżą na dnie. Nie wyglądają jakoś specjalnie, ale liczę, że za jakiś czas nabiorą wdzięków. Acropora - "Blue Tenuis", Acropora - "Honey Blackberry", Acropora - "Ice Blue Microclados", Acropora - "Red Blue Listeri", Acropora - "Green Violet Sarmentosa" , Acropora - "Strawberry Shortcake Microclados"  

E5AaLOG.jpg

Oj5Y9jT.jpg

yyzB0qp.jpg

pUCH6up.jpg

78Em6mA.jpg

YjHWAVB.jpg


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, Adrian510 napisał:

Skąd ta skała że takie no3 pokazało, po  likwidacji akwarium?

To nie jest skała po likwidacji. Tylko sucha skała Pukani, którą  przygotowuje  do nowego zbiornika  (ożywiam). W nowym zbiorniku będzie ona i skała z obecnego akwarium, notabene również Pukani. Skała Pukani ma sporo organiki i w większości przypadków potrzebuje przygotowania. Używam ją drugi raz i jest ta sama sytuacja.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.04.2019 o 15:54, norbi2222 napisał:

Dzisiaj zamówione nowe szkło, sump i stelaż. Plan, że w lipcu składam i zalewam nowe akwarium, a pod koniec wrzenia przesiadka. Chyba, że wydarzy się coś nieprzewidzianego.

We wrzeniu obecny zestaw: akwarium z hydrauliką i koroną, sump, odpieniacz, pompa powrotu, aluminiowy stelaż wraz z zabudową, lampa i reaktor wapnia będzie do sprzedania.

Kilka zdjęć z obecnego stanu zbiornika:

1Gxi1yK.jpg

UE2yTt6.jpg

kQFl1Ru.jpg

7z0X50P.jpg

G92kKGO.jpg

2Wznywc.jpg

Hep503E.jpg

ikuiFfy.jpg

MpE2QII.jpg

nCupIHd.jpg

Xje8Okg.jpg

Ohdl4S6.jpg

M9ywh0J.jpg

 

 

 

Akwa za***iste :)

Dlaczego będziesz sprzedawał reaktor?


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Moljzesz napisał:

Akwa za***iste :)

Dlaczego będziesz sprzedawał reaktor?

Dzięki Piotrek.

Przesiadam się na większe akwarium i reaktor, który posiadam obecnie jest za mały. Mam już nowy, znacznie większy. Nie mam zamiaru rezygnować z reaktora, bo jest to rewelacyjne rozwiązanie suplementacji. Do Ballinga na pewno nie wrócę. 

Obecny reaktor jest nawet za mały w obecnym akwarium. Muszę go co trzy miesiące  czyścić bo się zamula i robi się mleko w reaktorze. Przy dużym reaktorze będę to robił raz do roku, albo rzadziej.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, norbi2222 napisał:

Dzięki Piotrek.

Przesiadam się na większe akwarium i reaktor, który posiadam obecnie jest za mały. Mam już nowy, znacznie większy. Nie mam zamiaru rezygnować z reaktora, bo jest to rewelacyjne rozwiązanie suplementacji. Do Ballinga na pewno nie wrócę. 

Obecny reaktor jest nawet za mały w obecnym akwarium. Muszę go co trzy miesiące  czyścić bo się zamula i robi się mleko w reaktorze. Przy dużym reaktorze będę to robił raz do roku, albo rzadziej.

Aha rozumiem, trochę krzaczorów jednak masz ;) więc nie dziwota, że nie wyrabia. A jaki masz obecnie reaktor? Ja nadal walczę z moim ale skręciłem perialistyczną i sobie kapie, podłączyłem ballinga żeby utrzymać parametry, może wreszcie zaskoczy.. Co dozujesz z mikro? Dalej jedziesz na tej chińce z T5 ?


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Moljzesz napisał:

Aha rozumiem, trochę krzaczorów jednak masz ;) więc nie dziwota, że nie wyrabia. A jaki masz obecnie reaktor? Ja nadal walczę z moim ale skręciłem perialistyczną i sobie kapie, podłączyłem ballinga żeby utrzymać parametry, może wreszcie zaskoczy.. Co dozujesz z mikro? Dalej jedziesz na tej chińce z T5 ?

Lampy nie zmieniłem, ta która jest daje radę, koralowce rosną i nawet się wybarwiają. Obecnie używam CR120WP Bubble Magus, trochę mniejszy od Deltec pf 501. Obecnie przestałem, a w zasadzie ograniczyłem do minimum podawanie mikro, podaję raz w tygodniu zalecaną dawkę (dzienną), kropelek AF (Stront, Fluor i Jod). Jak dążyłem do cyferek z ICP, to korale wyglądały gorzej. Prawdopodobnie jak skończą się kropelki to całkowicie zaprzestane podawania mikro, tylko tyle co daje zasyp reaktora i cotygodniowe podmiany. Na Reef Central czytałem opis akwarium człowieka, który jedzie tylko na reaktorze i nie robi podmian, a korale są takie, że z butów wyrywa.

Myślę, że jak ograniczysz przepływ przez reaktor, to zagęści się odciek. Po 24h odciek powinien być właściwy. Ja po czyszczeniu reaktora sprawdzam jaki jest odciek, to mi daje informację, czy wszystko działa poprawnie. 

 

 


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, norbi2222 napisał:

Lampy nie zmieniłem, ta która jest daje radę, koralowce rosną i nawet się wybarwiają. Obecnie używam CR120WP Bubble Magus, trochę mniejszy od Deltec pf 501. Obecnie przestałem, a w zasadzie ograniczyłem do minimum podawanie mikro, podaję raz w tygodniu zalecaną dawkę (dzienną), kropelek AF (Stront, Fluor i Jod). Jak dążyłem do cyferek z ICP, to korale wyglądały gorzej. Prawdopodobnie jak skończą się kropelki to całkowicie zaprzestane podawania mikro, tylko tyle co daje zasyp reaktora i cotygodniowe podmiany. Na Reef Central czytałem opis akwarium człowieka, który jedzie tylko na reaktorze i nie robi podmian, a korale są takie, że z butów wyrywa.

Myślę, że jak ograniczysz przepływ przez reaktor, to zagęści się odciek. Po 24h odciek powinien być właściwy. Ja po czyszczeniu reaktora sprawdzam jaki jest odciek, to mi daje informację, czy wszystko działa poprawnie. 

 

 

Uhm, dzięki za info. Poszukaj zbiornika @fal z tego co pamiętam jechał na samym reaktorze bez podmian, akwa było piękne ale nie wiem czy jeszcze istnieje. Doszło tam nawet do rozmnażania korali.  


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaobserwowałem sporo zbierającego się syfu w skałach i na dnie, a dawno nie eksperymentowałem w moim zbiorniku, więc postanowiłem zastosować poniższy preparat. Zastosowałem go kilka dni temu, jakiegoś szczególnego efektu związanego z czyszczeniem nie zaważyłem, pewnie zbyt mało czasu upłynęło, zobaczymy za kilka tygodni. Jednak zauważyłem zmianę w polipowaniu acropor, a szczególnie w dzień. Wieczorem zawsze dobrze polipowały, natomiast w trakcie dnia raczej słabo. Teraz widzę mocne polipowanie również w dzień. Pewnie zwiększyła się ilość bakterii w systemie i koralowce  rozpoczęły żer. Jutro przy podmianie zmierzę parametry nutrientów i zobaczę, czy coś się zmieniło.

Ktoś stosował ten preparat? Jeśli tak, to co obserwował w swoim akwarium?

 

Biosfera do czyszczenia oczek wodnych 200g

Edytowane przez norbi2222 (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zrobiłem testy nutrientów (NO3 i PO4), i zanotowałem lekki spadek. Jednak myślę, że to nie zasługa preparatu Biosfera, a zmniejszona ilości mrożonek dla ryb. Mrożonki to 90% pokarmu, który dostają moje ryby. Przy dzisiejszej podmianie przyjrzałem się mocniej skale i dnie akwarium. Mam wrażenie, że skała jest czystsza, a na dnie mniej detrytusu. Może to być tylko takie moje oczekiwanie i tak też widzę. Zobaczymy w dłuższej perspektywie, eksperyment i obserwacja w toku:D Zobaczymy za kilka tygodni


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka zdjęć, niestety niektóre słabe. Przy dalszej odległości od szyby mój telefon nie daje rady. Jak pisałem w poprzednim poście, polipowanie koralowców znacznie się poprawiło.

G4FGH9Q.jpg

OST6g6Y.jpg

8jQ53UT.jpg

kbLXXW5.jpg

sXubXSs.jpg

nHeNUBR.jpg

VLdWNry.jpg

rqtpha9.jpg

y8nXuKX.jpg

 


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pańskie oko... Błazny  regularnie składają ikrę, może kiedyś jak będą  warunki to coś odchowam.

YAKhRTn.jpg

VtboFJ6.jpg

Edytowane przez norbi2222 (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj miałem trochę czasu, to postanowiłem poskładać mechanizm podnoszenia lampy do nowego akwarium.  Będzie na pilota...:D Nie wszystko dobrze pomierzyłem, bo wyszedłem z założenia, że jedna i druga strona powinna być taka sama, a tu rzeczywistość mnie zaskoczyła... Na szczęście już znalazłem rozwiązanie. W czerwcu zabiorę się za montaż do sufitu. Niestety dopiero w czerwcu, bo to zajmie ze dwa dni. Najpierw muszę przenieść ekran do projektora, zamontować podnośnik do lampy, a później jeszcze wszystko ponownie zabudować.

FRXkWnG.jpg

OeyYDhK.jpg

 


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, norbi2222 napisał:

Dzisiaj miałem trochę czasu, to postanowiłem poskładać mechanizm podnoszenia lampy do nowego akwarium.  Będzie na pilota...:D Nie wszystko dobrze pomierzyłem, bo wyszedłem z założenia, że jedna i druga strona powinna być taka sama, a tu rzeczywistość mnie zaskoczyła... Na szczęście już znalazłem rozwiązanie. W czerwcu zabiorę się za montaż do sufitu. Niestety dopiero w czerwcu, bo to zajmie ze dwa dni. Najpierw muszę przenieść ekran do projektora, zamontować podnośnik do lampy, a później jeszcze wszystko ponownie zabudować.

FRXkWnG.jpg

OeyYDhK.jpg

 

Witam

Podaj , jeśli możesz link do silnika i rolek

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, JerzyB napisał:

Podaj , jeśli możesz link do silnika i rolek

Silnik kupiłem tuta i dokładnie ten w linkuj https://www.napedy.net/inel-n-40r-silnik-rurowy-40nm-z-wbudowanym-sterownikiem-radiowym-p-1399.html plus rurę nawojową i pilot. Pozostałe akcesoria dokupiłem w tym sklepie https://silnikdorolet.pl/22-akcesoria-do-rolet-zewnetrznych


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pojechałem po hydraulikę, sól i inne pierdoły do nowego akwarium, oczywiście nie miałem planów na nowe zwierzęta. Jednak temu jegomościowi nie mogłem się oprzeć:D.

EvXlX7g.jpg

2ImExe7.jpg

Szybko znalazł sobie miejsce wśród koralowców, inne ryby nawet nie zwróciły uwagi, że mają nowego kompana. Jest super.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo, bardzo dobry wybór, też mam takiego gagatka :) mega pocieszna rybka! I ten kolorek, mało jest czerwonych rybek morskich :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Raffy14 napisał:

Bardzo, bardzo dobry wybór, też mam takiego gagatka :) mega pocieszna rybka! I ten kolorek, mało jest czerwonych rybek morskich :)

Jest rewelacyjną rybką, od godziny w akwarium, a za jedzonkiem to pierwszy. Świetnie wygląda jak siedzi na koralowcu i  gapi się na ciebie:blink: swoimi wyłupiastymi oczami.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, że fajna rybka niby jej nie widać ale zawsze gdzieś jest miedzy skłami i patrzy co tam kombinujesz przy akwarium :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, sith114 napisał:

Potwierdzam, że fajna rybka niby jej nie widać ale zawsze gdzieś jest miedzy skłami i patrzy co tam kombinujesz przy akwarium :P

Myślałem, że nowe środowisko i rybol będzie się bał, przez kilka dni chował, a tu nic, siedzi centralnie przed szybą. Żeby zrobić zdjęcia, to musiałem wyczyścić szyby, jeździłem jej czyścikiem przed nosem, a ona tylko gapiła się co robię:o


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za rybka?

1 godzinę temu, norbi2222 napisał:

Dzisiaj pojechałem po hydraulikę, sól i inne pierdoły do nowego akwarium, oczywiście nie miałem planów na nowe zwierzęta. Jednak temu jegomościowi nie mogłem się oprzeć

I dlatego jeżdżenie do sklepu jest bardzo, ale to bardzo niebezpieczne ;]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.