Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, katani napisał:

Co to za rybka?

I dlatego jeżdżenie do sklepu jest bardzo, ale to bardzo niebezpieczne ;]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]

Jak jest napisane na stronie sklepu CH, zwie się "Flame Hawkfish, znany również jako Brilliant Hawkfish..." 

Mi  raczej nie zdarza się wyjść ze zwierzakiem, którego nie zaplanowałem, ale tej rybie nie mogłem się oprzeć:wub:


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są bardzo ładnymi rybami i świetnie nadają się do akwariów rafowych, o ile w akwarium nie ma małych krewetek.

Zachowaj ostrożność, dodając do akwarium małe gatunki dennych gobies i blennies

Czyli mogą narobić szkód wśród najbardziej wartościowej części obsady.

 


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, katani napisał:

Są bardzo ładnymi rybami i świetnie nadają się do akwariów rafowych, o ile w akwarium nie ma małych krewetek.

Zachowaj ostrożność, dodając do akwarium małe gatunki dennych gobies i blennies

Czyli mogą narobić szkód wśród najbardziej wartościowej części obsady.

 

Nie planuje babek, bo nie będzie piasku, ślizgów również nie planuje. Jedyne ryzyko to małe krewetki. Chłopaki mówili, że jak była dobrze najedzona to nie ruszała krewetek, a kilka ich było w akwarium.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj moja Gear 350 padła. Wytrzymała 7 miesięcy. Jestem rozczarowany. Zasilacz działa, sterownik również działa, a pompa stoi i jest wyraźnie ciepła.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lipa. Podłączałeś drugą do tego samego zasilacza?


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@norbi2222 Gwarancja, rekojmia i jechać ze sklepem czy producentem. Nie może tak być ze wydajesz grubą kasę a sprzedają Ci g***o...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, sith114 napisał:

Gwarancja, rekojmia i jechać ze sklepem czy producentem. Nie może tak być ze wydajesz grubą kasę a sprzedają Ci g***o...

Zaraz mu wykażą, że źle demontował pompę, a do tego, o zgrozo, czyścił wirnik w occie i to wszystko przez to;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Słony leszcz napisał:

Zaraz mu wykażą, że źle demontował pompę, a do tego, o zgrozo, czyścił wirnik w occie i to wszystko przez to;-)

Zawsze mozna oskarżyć sklep o faszyzm. Bo oni sobie już jaja co rusz robią. Co komuś coś się zepsuje to Panie Pana wina. A na zapleczu Hehe golimy frajera akwarium sobie morskie założył...

Mi by było wstyd sprzedawać g***o które się po miesiącu psuje i klienta odsyłać z kwitkiem...

Edytowane przez sith114 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, sith114 napisał:

Mi by było wstyd sprzedawać g***o które się po miesiącu psuje i klienta odsyłać z kwitkiem...

To weź popatrz na ofertę dowolnego sklepu z morszyzną. Połowa to chiński plastik, jakieś cuda jednorazowego użytku, których nawet się nie chce nikomu reklamować. I jakoś nikomu nie jest wstyd sprzedawać... Pecunia non olet;-)

Edytowane przez Słony leszcz
skoro autor wyedytował, to i ja ocenzuruję (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Słony leszcz napisał:

To weź popatrz na ofertę dowolnego sklepu z morszyzną. Połowa to chiński plastik, jakieś cuda jednorazowego użytku, których nawet się nie chce nikomu reklamować. I jakoś nikomu nie jest wstyd sprzedawać... Pecunia non olet;-)

Niestety jest tak jak mówisz. Ja rozumiem tanie chinczyki, ale Maxspect to w falownikach top półka cenowa. To nie może tak wyglądać... Jeszcze to jest 3 generacja pomp, która powinna bez podłączenia do gniazdka śmigać i sama testy wody robić za taka kasę ;)

Trzeba zacząć wymagać od sklepów, to może oni zaczną od producentów... A nie głowa po sobie i wyciągać kartę do płacenia za nowe...

Edytowane przez sith114 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem do sklepu. Jutro pewnie chłopaki załatwią sprawę z reklamacją. Nie to mnie martwi, martwi mnie tak kŕótki czas jaki pompa wytrzymała. Zastanawiam się, czy dokupować drugą do nowego zbiornika.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, norbi2222 napisał:

Napisałem do sklepu. Jutro pewnie chłopaki załatwią sprawę z reklamacją. Nie to mnie martwi, martwi mnie tak kŕótki czas jaki pompa wytrzymała. Zastanawiam się, czy dokupować drugą do nowego zbiornika.

Miejmy nadzieje. Trzymam kciuku.

Mam zamiar nie usłyszeć kolejny raz jak to sklep zrzucił wine na klienta ;)

Z drugiej strony jeśli chodzi o pompę do większego szkła wyboru w droższej półce cenowej też zbytnio nie ma. A w gwizdkach to już w ogóle...

Edytowane przez sith114 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że jakaś czarna seria wyszła chyba. W niedługim czasie to kolejne info o kłopotach z tymi pompami. Może się mylę ale z pierwszą generacją tych pomp nie było takich problemów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, dla syna napisał:

Może się mylę ale z pierwszą generacją tych pomp nie było takich problemów. 

No przecież sam producent pisze, że wcześniejsze serie były wadliwe:-) Pytanie tylko, na ile takie deklaracje mają po prostu zachęcić klientów do kupna nowego modelu, w sytuacji kiedy stary wyszedł "zbyt trwały" i złośliwie nie chce się popsuć...;-) Cóż, akwarystyka nie jest samotną wyspą i podlega tym samym tendencjom, co i inne branże. Z jednej strony oszczędności na kosztach produkcji, z drugiej - dążenie do jak najszybszej rotacji kolejnych modeli, żeby więcej kasy wyciągnąć od klienta, sztucznie zwiększając popyt na nowe produkty. Np pralki precyzyjnie wyliczone na ileś tam cykli, samochody - na określony przebieg, po którym po prostu muszą się zepsuć. To i pompy nie mogą być zbyt trwałe, żebyś przypadkiem nie używał jednej przez 10 lat, tylko wymieniał co rok. Toż to kolosalna strata dla producenta by była;-)

10 godzin temu, sith114 napisał:

Trzeba zacząć wymagać od sklepów, to może oni zaczną od producentów... A nie głowa po sobie i wyciągać kartę do płacenia za nowe...

Trzeba, tylko jak, jak wszędzie to samo? Jakąś tę pompę trzeba kupić przecież. Może właśnie jakimś wyjściem jest świadome kupowanie "chińczyków", ze świadomością, że taki sprzęt będzie trzeba regularnie wymieniać na nowy (no ale relacje cen na to pozwolą:-). Producenci "markowi" nie są w stanie konkurować ceną z "chińczykami", to może znów zaczną konkurować jakością...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Słony leszcz

no niestety jest jak mowisz bardziej zastanawia mnie fakt jakość jebao w przypadku falownikow a pomp obiegowych. Tyle ludzi chwali jebao dcp. A falowniki padają jak muchy.. i skąd to się bierze ;/ Jakby chociaż te sprzęty bez problemu przechodziły okres 2 letniej gwarancji to już byłby duży plus ;) 

Edytowane przez sith114 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, sith114 napisał:

A falowniki padają jak muchy

Ja mam falownik jebao i działa już ponad rok. No ale jak czytam, to chyba niedługo kupię sobie drugi. Raz że łatwiej mi będzie kontrolować cyrkulację, a dwa - będzie backup. A i tak będę finansowo do przodu względem "markowych" cyrkulatorów (oczywiście mowa o takich ze sterowaniem i porównywalną wydajnością do 2x jebao, a nie jakimś bida-ekonomicznym modelu z "metką" znanego producenta), które też są co raz bardziej awaryjne. I teraz tak. 2 jebałki - jedna padnie, ale zbiornik nadal bezpieczny, po prostu podkręcę drugą. Jeden markowy cyrkulator - jak padnie to katastrofa (a co raz więcej ludzi pisze o problemach z markowym sprzętem). To która opcja lepsza?

A jeszcze inna sprawa, że Chińczycy prą do przodu. U nich kolejne modele są co raz lepsze, w przeciwieństwie do markowych produktów, które wydają się być co raz niższej jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że Vortech nie robi pomp Gyre :) mój MP 10 na 4 lata i nie mogę powiedzieć złego słowa.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka


Obecny zbiornik 142,5 + PANEL 

http://nano-reef.pl/forums/topic/107060-142-5-panel

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Jointela napisał:

Szkoda że Vortech nie robi pomp Gyre :) mój MP 10 na 4 lata i nie mogę powiedzieć złego słowa.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
 

A mój Vortech hałasował i poszedł do serwisu.

3 godziny temu, sith114 napisał:

@Słony leszcz

no niestety jest jak mowisz bardziej zastanawia mnie fakt jakość jebao w przypadku falownikow a pomp obiegowych. Tyle ludzi chwali jebao dcp. A falowniki padają jak muchy.. i skąd to się bierze ;/ Jakby chociaż te sprzęty bez problemu przechodziły okres 2 letniej gwarancji to już byłby duży plus ;) 

Może być tak, że jednak biorą pod uwagę rezultaty awarii. W przypadku obiegówki kończy się filtracja, martwa strefa w sumpie, problemy w głównym. A jak ci padnie jeden - z zazwyczaj kilku, bo więszkość ludzi montuje po kilka cyrkulatorów - to nic się nie stanie.

A pewnie różnica w cenie podzespołów między przyzwoity a kijowy jest niewielka.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.