Jump to content
Sign in to follow this  
flcf

2x AQUA NOVA NWM-4000 czy 1x Maxspect Gyre XF-230

Recommended Posts

Witam :) Jak w temacie :) Proszę o pomoc w doborze cyrkulacji w akwarium 50x50x60.

Biorę pod uwagę tak jak napisałem 2x AQUA NOVA NWM-4000 czy 1x Maxspect Gyre XF-230. Oczywiście jestem otwarty na wszelkie propozycję :) Pozdrawiam i dziękuję za wszelkie informację i doświadczenia :)

Dwie Aqua Nova to 500zł ze sterownikiem, a maxspect ze sterownikiem to prawie 1300zł. Nie wiem czy jest sens do tak małego akwarium inwestować tyle w cyrkulację maxspect, jest fajna ale do większego akwarium.

7 minut temu, maciej01 napisał:

Dwie Aqua Nova to 500zł ze sterownikiem, a maxspect ze sterownikiem to prawie 1300zł. Nie wiem czy jest sens do tak małego akwarium inwestować tyle w cyrkulację maxspect, jest fajna ale do większego akwarium.

Dzięki śliczne za opinię :) Cały czas skłaniałem się do Maxpecta ale coraz bardziej skłaniam się do tych dwóch cyrkulatorów... A różnica w cenie rzeczywiście ponad 2x większa. 

Chyba, że jeszcze jakaś inna alternatywa lub propozycja? :)

Aha, no i jeszcze jedno :) Jeśli miały by być dwie te Aqua Nova NWM-4000 to zostać przy nich, czy brać pod uwagę jeszcze 2x Jebao RW-4 ? 

Może ktoś używa Maxspect Gyre XF-230 z programatorem jako jedynej cyrkulacji w akwarium? Jestem bardzo ciekawy opinii :)

Powiem tak również mam kostkę mniej więcej takich wymiarów (ciut mniejsza) i przy jednym cyrkulatorze miałem problem z właściwym ustawieniem tak aby w akwarium nie powstawały martwe strefy, teraz mam już dwa i jest o niebo lepiej.