Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wpadła mi ostatnio do głowy myśl zrobienia podglądu sytuacji w akwa z dowolnego miejsca. Mam w domu prostą nagrywarkę chińską i parę kamer IP, w tym jedną wycelowaną w akwarium. Kamera w akwarium musiała się więc wpinać w ten system, być wifi i wodoszczelna.

Po krótkim rozeznaniu, zakupiłem następujące elementy:

- moduł kamery IP z obsługą wifi i onvif 2.0 (http://www.ebay.com/itm/Wireless-HD-1080P-IP-Camera-Module-Main-Board-IR-Cut-Hisilicon-3516C-Sony-Sensor/161675572270?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2057872.m2749.l2649)

- obudowa no name do GOPRO Sessions

- zasilacz 12V

- klej dwuskładnikowy typu milliput lub inny (miałem akurat aquaforestu)

- klej/uszczelniacz silikonowy na wszelki wypadek

- trochę kabla

Moduł pasuje jak ulał do obudowy, kabel od anteny i zasilania pociągnięty w miejscu tylnego guziczka na obudowie.

W tej chwili mam obiektyw 2,8mm, chciałem zamontować rybie oko, ale niestety moduł się wtedy nie mieści.

Dostęp jest przez androida w chińskiej chmurze (xmeye) lub pc, przez nagrywarkę lub bezpośrednio do kamery.

Tak to wygląda:

001.jpg

003.jpg

004.jpg

005.jpg

006.jpg007.jpg

008.jpg

I krótkie nagranie z NVR'a:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lux  , błazny zaglądają w oko kamery . Jak się własne znudzi to rzut na tv :thumbup: .


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No powiem Ci że ładnie to wygląda...Pomysł i samo akwarium...Obraz z kamery jest gdzieś publicznie do zobaczenia na żywo czy tylko przez konto/hasło???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny projekcik. Myślałem o czymś takim przed urlopem ale jak zawsze czasu nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajny pomysł jak masz czas to zrób jeszcze jedną to odkupię :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ta metalowa część, "grzybek" z jakiego on jest materiału ? Czym zamocowałeś te pudełko do ramienia ? 
Pytam, bo ciekawi mnie czy to nie będzie korodować w akwarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzybek jest ze standardowej śrubki gopro. Wszystko przymocowane na mocowaniach gopro.

Pewnie może skorodowac po dłuższym czasie. Używałem gopro nie raz w morzu i nic się nie dzialo.

Wysłane z mojego STV100-4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko w akwa może CI coś uwalniać do wody. Nie wiem jakie tam są możliwości mocowania ale nie ryzykowałbym, może pokombinuj by to na plastik zmienić. Mogę się mylić ale ja osobiście bym się na to nie odważył, ale pomysł z kamerką fajnt :clapping

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.