Skocz do zawartości
piotr7

Apogon Parvulus - Red Spot Cardinalfish

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Jak takie słodkowodne neonki ;) ładne.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

24.04.2018

Rano widać, że temu największemu cała skóra zrobiła się mleczno-matowa, wygląda trochę podobnie jak ten, który zszedł w listopadzie.

Wieczorem już go nie widziałem, zostały cztery.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te "nełonki" muszą niezwykle wyglądać w większej zwartej grupie. 

Pomysł zakupu z 20szt chodzi za mną od kiedy zobaczyłem film o akwarium David-a Saxby.

Wątek chętnie obserwuję ;)

 

Edytowane przez Arturro (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to był z nowej dostawy, czy "stary"? - jeżeli z tej dawnej, to może po prostu miałeś pecha i były chore, a teraz stres (nowe ryby) ujawnił bakcyla u kolejnego apogona... Oby te nowe już zdrowo się chowały :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowych wieści w zasadzie nie ma, chwile później padł jeszcze jeden (jak się domyślam z nowych).

Od tamtej pory (6 miesięcy) spokój, żadnych strat pomimo to że wstyd się przyznać akwarium trochę zaniedbałem.

Chęci rozrodczych też nie zauważyłem ale może została tylko jedna płeć?

Podsumowując:

- dwa żyją u mnie już ponad rok (od września 2017)

- jeden żyje ponad 6 miesięcy (od kwietnia 2018)

Nie jestem w stanie stwierdzić dlaczego akurat tak, nie wszystko można zwalić na aklimatyzację bo zgony były nawet kilka tygodni po wpuszczeniu.

P.

 


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.09.2017 o 14:38, elespero napisał:

 

Wody nie powinieneś wlewać do swojego akwarium.

A najlepsza metoda to kropelkowa, zestaw do kroplówki.

A to niby czemu? Jak zakładałem akwa to nawet kupowałem w sklepie taką wodę i jeszcze musiałem za nią zapłacić 1.5 zł za litr, a tu jest darmo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, klossowski napisał:

A to niby czemu? Jak zakładałem akwa to nawet kupowałem w sklepie taką wodę i jeszcze musiałem za nią zapłacić 1.5 zł za litr, a tu jest darmo:)

To gratuluję, kupić wodę która ląduje w ściekach.

W takiej wodzie nie wiesz co jest i co wpuścisz do zbiornika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, elespero napisał:

To gratuluję, kupić wodę która ląduje w ściekach.

Jeszcze mi jakiś gruz zarobaczony sprzedali i to po 60 zł za kilo, oszuści jedni.

Szkoda, że wcześniej nie trafiłem na to forum, tylko słuchałem się jakichś gości, co od 30 lat jakieś acropory hodują.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, klossowski napisał:

Jeszcze mi jakiś gruz zarobaczony sprzedali i to po 60 zł za kilo, oszuści jedni.

Szkoda, że wcześniej nie trafiłem na to forum, tylko słuchałem się jakichś gości, co od 30 lat jakieś acropory hodują.....

Nie rozumiesz pewnych rzeczy. Inaczej jest jak zakładasz nowe akwarium, a inaczej jak masz w obsadzie kilka tysięcy zł.

Jeden sklep dba o to aby było wszystko git, a inny pakuje chemię aby "zakamuflować" co złe. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, elespero napisał:

Nie rozumiesz pewnych rzeczy. Inaczej jest jak zakładasz nowe akwarium, a inaczej jak masz w obsadzie kilka tysięcy zł.

Jeden sklep dba o to aby było wszystko git, a inny pakuje chemię aby "zakamuflować" co złe. 

Dobrze by było, żeby właśnie takie rzeczy mieć na uwadze, a nie polecać jedną metodę bez względu na to, czy ktoś - jak w tym wypadku -  ma 50l kostkę z discosomami i kupuje sobie 5 rybek, czy ma 1000l baniak, któremu poświęcił parę lat swojej pracy:) W tym drugim wypadku to nawet oddzielny baniak na kwarantannę byłby wskazany, a nie metody kropelkowe, które powodują, że zamiast 500 ml wleje się 5 ml wody z innego akwa:) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Raffy14 napisał:

Ważne ze darmo xD

No tylko to się liczy, że dolejesz litr wody ze sklepu do swojego za free. 

 

13 minut temu, klossowski napisał:

Dobrze by było, żeby właśnie takie rzeczy mieć na uwadze, a nie polecać jedną metodę bez względu na to, czy ktoś - jak w tym wypadku -  ma 50l kostkę z discosomami i kupuje sobie 5 rybek, czy ma 1000l baniak, któremu poświęcił parę lat swojej pracy:) W tym drugim wypadku to nawet oddzielny baniak na kwarantannę byłby wskazany, a nie metody kropelkowe, które powodują, że zamiast 500 ml wleje się 5 ml wody z innego akwa:) 

A ty nadal nie rozumiesz. Było to już wyjaśnione.

Dalsza rozmowa z tobą nie ma najmniejszego sensu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sytuacja na froncie? Stado apogonów nadal pływa? Jakieś wnioski / porady odnośnie utrzymania?


Akwarium: 540l(150x60x60h). Obieg: Aqua Nova 9000 (zasila biopellets), + Aqua Nowa 3000( zasila sterylizator uv 36W).

Cyrkulacja:  Jebao SOW 15, Jebao SLW 20,  Tunze 6095.

SUMP(100x45x45): TWISTMAN OB 200 EXT V2 , Twistman Biopellets filter BPF -VX100, Twistman FP-1 Media Reactor, Tunze 6045.

Oświetlenie: ATI Sunpower 8x54wT5.

Obecny układ świetlówek: 5x Ati Blue Plus, 2x Ati Coral Plus, 1x Ati Aqua Blue Special.

Sól: Zazwyczaj Niebieska Red Sea Salt,

Balling: Prochy Biomus, SBS Aquaforest.

Karmnik automatyczny JBL.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Został jeden, co do wniosków to jednoznacznych  nie ma.  Biorąc pod uwagę długi przedział czasowy w jakim znikały to obstawiam jakiegoś kraba dzikusa (przynajmniej 1 mam na pewno), zwłaszcza że znikały zawsze w nocy i są odpowiednio małe. 

P. 


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda

 


Akwarium: 540l(150x60x60h). Obieg: Aqua Nova 9000 (zasila biopellets), + Aqua Nowa 3000( zasila sterylizator uv 36W).

Cyrkulacja:  Jebao SOW 15, Jebao SLW 20,  Tunze 6095.

SUMP(100x45x45): TWISTMAN OB 200 EXT V2 , Twistman Biopellets filter BPF -VX100, Twistman FP-1 Media Reactor, Tunze 6045.

Oświetlenie: ATI Sunpower 8x54wT5.

Obecny układ świetlówek: 5x Ati Blue Plus, 2x Ati Coral Plus, 1x Ati Aqua Blue Special.

Sól: Zazwyczaj Niebieska Red Sea Salt,

Balling: Prochy Biomus, SBS Aquaforest.

Karmnik automatyczny JBL.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dawna są u Ciebie?

Jaka jest pozostała obsada?

P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parka błazenkow. Mandaryn, Nemateleotris decora. i był jeszcze gobiodon ten to wszystkich tłukł. Ale przejadło mu sie i zeszło i po problemie.  Pływają jakieś 3-4 miesiące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już coś, zwłaszcza jeżeli od początku były cztery.

Do tarła się nie przymierzają? 

P. 


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem je duże , obecnie mają 4 cm . Lecz nie widać zachowań godowych

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka
 

Ciężko je uszczelic4e78648e490e14ac4e92ec892d5f57b9.jpg

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Luigi (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koniec mojej przygody z tymi rybami, właśnie "zniknął" ostatni, można powiedzieć, że przeżył 2 lata, może dłużej nie żyją jak to u małych ryb bywa.

@Luigi: co tam słychać u Twoich?

P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.