Skocz do zawartości
maximus44

Woda RO/DI

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

na start nie ma ... najwyżej więcej wysypią okrzemki  :) - no chyba że masz miedź w wodzie - TDS pokazuje "jakieś" zanieczyszczenia - ale nie jakie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W perspektywie kilku miesiecy dostarczysz kilkadziesiat razy wiecej zanieczyszczen na niedomytych rekach, w kurzu, kichajac w okolicy czy robiac niedzielny obiad.

To nie misja na marsa, tds az tak nie szkodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok!

No to wlewam na spokojnie, żeby posolić jutro i we wtorek montować skałę :D Myślę jeszcze jakie świetlówki dobrać do mojego zestawu, ale to już u mnie w temacie, żeby tu nie śmiecić!

Dzięki wielkie za pomoc!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, silvia napisał:

chodziło mi o cały trójnik :)

a wyjąć się da - choć to niepolecane

0_0_productGfx_de0b41ba51b1639a90046c93d

 

Szkoda, że wcześniej czegoś takiego nie widziałem. Do tej pory myślałem, że są tylko na dwa.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
4 minuty temu, katani napisał:

Szkoda, że wcześniej czegoś takiego nie widziałem. Do tej pory myślałem, że są tylko na dwa.

w sklepach z filtrami do wody ... jakieś 150zł czyli tyle co dwupunktowy w sklepie morskim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, silvia napisał:

w sklepach z filtrami do wody ... jakieś 150zł czyli tyle co dwupunktowy w sklepie morskim

Ja mój 2 punktowy kupiłem za 99...


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa podwójne TDS. Przed filtrami pokazuje powiedzmy 190 , po filtrach 210 , po membranie 1-3 a po żywicy jak puszczę wodę to 1 , po 2-3 minutach 0.

Czy to normalne , że po filtrach pokazuje więcej niż przed czyli prosto z kranu ? po jakimś czasie, czyli napełnieniu 30 litrów wartości przed i po filtrach są bliższe sobie ale jednak po filtrach jest wyższa o kilka jednostek. Sprawdzałem, TDS dobrze podłączony.

Mam : zasilanie > 5 > węgiel > 1 > membrana > żywica > zbiornik

Dodam, że membranę dostałem zmontowaną i nie ruszałem jej , wkłady 1 , 5 , węgiel były dobrze oznaczone , sam wkładałem.

Edytowane przez pdz (wyświetl historię edycji)

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, pdz napisał:

Czy to normalne , że po filtrach pokazuje więcej niż przed czyli prosto z kranu ?

Te czujniki to nie jakieś super dokładne sprzęty. Wynik 210 to może równie dobrze być 150, jak i 250. Ważne, żeby zero pokazywały dobrze:-) Jak Cię to gryzie, to zrób test, zamień końcówki miejscami (tę przed prefiltrami - wepnij po, a tę co teraz jest po prefiltrach - wepnij przed) i zobacz, czy i wyniki Ci się nie zamienią miejscami? Nie zdziwiłbym się, gdyby tak się stało, bo pewnie jedna końcówka wskazuje minimalnie inaczej niż druga. Ja na początku sprawdziłem swoją wodę z kranu i jedna końcówka pokazała 150, a druga 180. I co z tego? Nawet jakbym zrobił kalibrację, to jest jedno pokrętło do kalibracji dwóch czujników, nie uzyskasz idealnej dokładności dla obydwu. Ale to bez znaczenia, bo w tym przypadku interesuje nas wartość 0 (w pobliżu zera), a ta jest bezwzględna (zerowa, niemierzalna przewodność wody).

A tak w ogóle, to po co mierzyć wodę w kranie? Interesuje Cię ewentualnie przed membraną i po membranie (żeby ocenić stopień zużycia membrany, jaki procent zanieczyszczeń membrana zatrzymuje) oraz po DI (żeby mieć pewność, że to co wlejesz do akwarium ma TDS = 000). Wiem, masz jedną końcówkę wolną, to wpiąłeś. Zostaw sobie ją niepodpiętą, to czasem będziesz mógł zmierzyć TDS doraźnie w próbce w kubeczku. Albo, jeśli zamontujesz sobie druga puszkę z Di, to zrobisz sobie pomiar pomiędzy pierwszą a druga puszką DI, żeby ocenić, czy tej pierwszej żywicy nie trzeba już ostatecznie wywalić.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, to nic nie kombinuje, póki po Di jest 0 jest ok.

Wziąłem 2 TDS aby wiedzieć po prefiltrach, po membranie i po DI a że był czwarty to wpiąłem na wejściu.

Widziałem, że są TDS z 3 czujnikami ale już mam te i nie kombinowałem.


.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem dzisiaj trójnik, żeby po membranie przy starcie spuścić nieco wody.

Pytanie, jak się powinno wyłączać filtr , zakręcam wodę i koniec czy powinien być po żywicy kranik i trzeba go zakręcić aby woda nie zlatywała , żeby nie było powietrza ?

Dlaczego pytam .... dzisiaj miałem problem, żywica nie zerowała wody, było 1, nie był to problem uszczelki czy złego dokręcenia ani TDS, ponieważ po wymianie żywicy elegancko w krótkim czasie 0 i tak przez kilka godzin zbierania wody.

Czy może to problem z jakością samej żywicy ?


.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.