Skocz do zawartości
Coltrane

Coltrane -chapter 6 "rebirth"

Rekomendowane odpowiedzi

Dobrze, że się do sąsiadów nie przebiłeś ;]]]]]]]]]]]]]]]]]]

na co taka bruzda?


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, katani napisał:

Dobrze, że się do sąsiadów nie przebiłeś ;]]]]]]]]]]]]]]]]]]

na co taka bruzda?

było:

W dniu 25.06.2018 o 22:01, Coltrane napisał:

Jedyne miejsce gdzie nikt nie ma nic do gadania to balkon po przeciwnej stronie ale to wiąże się z przeoraniem bruzdy przez cały salon :/

do klimy.

Edytowane przez RaLe (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ensso

@Coltrane Jaka długość rurarzu  Ci wychodzi od jednostki wew do zew?
"Standardowo" przyjmuje się, że klimatyzatory mają czynnik na 6mb przewodu - powyżej trzeba już dobijać czynnik (trzeba sprawdzić w modelu klimy który mają Ci montować bo to u każdego trochę się różni na plus / minus) i lepiej tego przypilnuj. Nie żebym straszył Cię papudrokami ale czynnik nie jest najtańszy i lepiej przypilnować żeby był dobity jak długość będzie w okolicach 6mb ;) 

ps - jaką moc jednostki Ci zaproponowano do Twojego pomieszczenia? (jaka powierzchnia do obsługi wychodzi?) 

Edytowane przez ensso (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info, przypilnuje ich!

12261715_image.png



Mieszkanie 2 poziomy i 75m^2 po podłodze



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Coltrane (wyświetl historię edycji)

dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ensso

Taki klimatyzator zrobi robotę w 45m2 (przyjmuj ok 120w urządzenia na 1m2). W 75m2 napewno pomoże i odczujesz różnice ale cudów* się nie spodziewaj ;)

* Bo większość ludzi nie wie jak korzystać z klimatyzacji. Prawidłowe i zdrowe działanie polega na zbijaniu o 3-4*c temp która jest osiągnięta. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie taki:

https://www.coolexpert-world.com/pl/archiwum/klimatyzatory-split/284-kfr-12nc2.html

wydajność chłodzenia: 3,4 kW / 11600 BTU

wydajność ogrzewania 3,6 kW / 12600 BTU

 

U mnie w pokoju dziennym po odpaleniu robi się chłodno w kilka minut i nawet w największe upały mogę sobie ustawić temperaturę jaką chcę.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, ensso napisał:
Taki klimatyzator zrobi robotę w 45m2 (przyjmuj ok 120w urządzenia na 1m2). W 75m2 napewno pomoże i odczujesz różnice ale cudów* się nie spodziewaj [emoji6]

* Bo większość ludzi nie wie jak korzystać z klimatyzacji. Prawidłowe i zdrowe działanie polega na zbijaniu o 3-4*c temp która jest osiągnięta. 

 

Firma mi go dobrała, wypełniałem ankietę, na google zaznaczałem gdzie mieszkanie i która część dachu moja. Jak nie da rady to będą wymieniać. Ja oszczędności nie szukałem.

Mialem chińczyka 12BTU w 100m2 i robil super robotę. Tylko ze na tamtym poddaszu w wiosenne upały notowałem 35stopni a tutaj bylo max 29stopni. Największym plusem klimy jest osuszenie powietrza. Moze byc 30stopni ale w suchym sie tego nie odczuje. W poprzednim mieszkaniu w upały nastawiałem nawet na 26stopni i bylo przyjemnie.

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Coltrane (wyświetl historię edycji)

dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę u Ciebie się dzieje. Za miesiąc remont parteru w domu i sam zaczynam z tym, że niestety nie mogę postawić tak baniaka jak Ty więc zostaje przy 60 cm głębokości.
Powodzenia :P
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, katani napisał:

Ja mam u siebie taki:

https://www.coolexpert-world.com/pl/archiwum/klimatyzatory-split/284-kfr-12nc2.html

wydajność chłodzenia: 3,4 kW / 11600 BTU

wydajność ogrzewania 3,6 kW / 12600 BTU

 

U mnie w pokoju dziennym po odpaleniu robi się chłodno w kilka minut i nawet w największe upały mogę sobie ustawić temperaturę jaką chcę.

A ja bez klimy w największe upały muszę dogrzewać akwarium aby osiągnąć 25 stopni bo w piwnicy tam gdzie jest sump w te upały mam tylko 20 stopni. Miło jest z piwkiem w rączce tam posiedzieć he he he


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waldek zalety posiadania domu. ja mieszkam w wielkiej płycie, ściany cienkie jak się nagrzeje. I lampy mimo wszystko grzeją niczego sobie. w małym pomieszczeniu to robi różnicę.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i Waldeczek ma 2500L, większe akwaria wooooolniej się nagrzewają. Ja 6000 też grzeję i w upały, a w swoim domowym 500 studzę czym się da ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak postępy z akwarium? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na ten moment walczę z klimą, firma montująca to porażka. Nie byli tani, na tle konkurencji można powiedzieć że chyba najdrożsi, myślałem że idzie za tym jakość, solidność, dbałość o klienta itp... Przelew za urządzenie puściłem jeszcze chyba w maju. Przewody w bruździe tak położyli że w wielu miejscach wystawały poza poziom tynku i musiałem po typach poprawiać. Kilkukrotne przekładanie terminu o znaczny czas, nadal nie mam sprawnego urządzenia, z jednostki wewnętrznej kapią skropliny bezpośrednio na schody oraz cieknie po ścianie, raz już poprawiali ale nadal bez zmian. Pompkę skroplin tak podłączyli że po 1 dniu wypadł przewód zasilający, pompa zadziałała jak korek i wszystkie skropliny przelewały się przez jednostkę wewnętrzną zalewając całe mieszkanie (to sobie naprawiłem sam). Co jakiś czas pływak pompki skroplin się zacina i to sie znowu przelewa górą. Przy montażu porysowali/pobrudzili ścianę do tego stopnia że trzeba malować. Jutro przyjdą rano znowu coś grzebać. Wydaje mi się że pojemnik skroplin wewnątrz jest pęknięty plus/lub to że rurka skroplin w ścianie jest za wysoko bo cieknie nawet jak jest wyłączona. Jak mi tego do końca tygodnia nie ogarną to podam nazwę firmy bo to patologia... i niech sobie google indeksuje.

 

Wracając do akwarium. Do końca sierpnia będę miał już coś od projektantki a wtedy mogę zamówić akwarium, zerwać podłogę, podciągnąć kanalizę, RO, prąd bezpośrednio do skrzynki bezpieczników oraz prąd backupa. Wylewka samopoziomująca, deska barlinecka na klej. Natomiast ze wszystkiego rodzaju ekip się wyleczyłem bo płacić grubą kasę i jeszcze samemu poprawiać to patologia. Raczej wszystko będę robił sam.

Edytowane przez Coltrane (wyświetl historię edycji)

dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek. Nie dawaj deski tak gdzie ma być akwarium. Takie moje doświadczenie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tomek. Nie dawaj deski tak gdzie ma być akwarium. Takie moje doświadczenie. 


Znam siebie, dzisiaj akwa jest a jutro go nie ma ;) a plytki zostaną ;)



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Wykrakałem :v


Dlaczego?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, czupacabra napisał:

No bo płaci się po wykonanej pracy a nie przed.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

bez kitu, niestety tak to jest jak się mierzy innych swoją miarą.


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bez kitu tylko to są normalne praktyki biznesowe. Podpisujesz umowę , w której strony umawiają się na termin wykonania umowy, zasady płatności i kary umowne w przypadku jeżeli któraś ze stron nie wywiązuje się z umowy. I to wszystko . Każda normalna firma podpisze taką umowę bez problemu. A jak nie chce tzn , że mogą być kopoty.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Coltrane napisał:

bez kitu, niestety tak to jest jak się mierzy innych swoją miarą.

Najgorsze jest to, że człowiek może mieć kasę, a znajdź ekipę takie pojebane czasy. Rodzice remontują dom. I tak nie mamy z ojcem czasu tego robić sami + umiejętności. Wiadomo, nie jest to fizyka kwantowa z musu byśmy zrobili. No ale podliczając różne rzeczy czekamy na sprawdzonych majstrów coś w granicach pół roku + jeszcze się przeciągneło teraz o 2 tygodnie. Mimo, że nie mam mieszkania jeszcze kupionego mam ich wstępnie zaklepanych na przyszły rok. Bo jak mam z jakimiś "fachowcami" walczyć to dziękuję bardzo. Proste rzeczy można zrobić samemu. Ale nie po to ludzie za***rdalaja w pracy po 8,10,12h żeby remonty klepać na urlopach...

Sry za słownictwo ale jak tu na spokojnie jak się widzi takie jaja...

Edytowane przez sith114 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Coltrane napisał:

na ten moment walczę z klimą, firma montująca to porażka. Nie byli tani, na tle konkurencji można powiedzieć że chyba najdrożsi, myślałem że idzie za tym jakość, solidność, dbałość o klienta itp... Przelew za urządzenie puściłem jeszcze chyba w maju. Przewody w bruździe tak położyli że w wielu miejscach wystawały poza poziom tynku i musiałem po typach poprawiać. ….

Na filmie widać co prawda pod kątem ale mam wrażenie że nie masz prawidłowo zachowanego poziomu w jednostce wewnętrznej.

Po wyłączeniu w jednostce stoi woda?
 


Solniczka a w niej: obieg Jebao, cyrkulacja Maxspect, odpieniacz BK, lampa Maxspect, dolewka Levelautomatic Milestone.

5ec28973961f7244464f928796a3fc08u1399a12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12508155_image.png

macali, macali i wymacali że pompka skroplin jest zapowietrznona, po wizycie do teraz ani kropli. Zobaczymy wieczorem ;)

Tymczasem pojawiły się dużo szybsze ruchy w projekcie, mamy już wstępną wizję do dyskusji z projektantką. Wrzucam na zachętę :)
Fajnie to przygotowała w formie 20 stronicowej teczki z materiałami i inspiracjami

12508213_image.png

12508218_image.png

12508221_image.png

12508233_image.png


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu ‎02‎.‎07‎.‎2018 o 14:47, Coltrane napisał:

 

"Nie wiem czy będzie większe, na pewno nie będzie mniejsze. Projektantka dostała wytyczne ze minimalny wymiar dna to 120x80 także zobaczymy na wizualizacjach co i gdzie się pojawi emoji6.png"

Pewnie że dłuższe jest fajne ale te 80cm szerokości to dla mnie jest minimum.

 

moim rozsądnym marzeniem jest "penninsula" + "drop off" 160x80x100cm bo jeszcze dwa rowery i niezbyt małe kolumny podłogowe muszą się zmieścić :D dobrze że żona nie ma hobby :D

Znalezione obrazy dla zapytania dropoff reef tank

 

w każdym razie na spokojnie, nie chciałbym stawiać czegoś co pozostawiłoby jakikolwiek niedosyt i opcję kolejnego upgrade, jestem w hobby kilka lat, piłem solankę z niejednego swojego zlikwidowanego projektu i tym razem musi być grubo.

Super sam się nosiłem z takim zamiarem lecz bez tej łączonej szyby . Koszt akwarium 160x60x80wys wyliczono mi 6500zł + stelaż pod który ma być wykonane akwarium . 

Wszystko przez cięcie szkła wodą. 

Kibicuje więc :)

Edytowane przez rafik73 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, rafik73 napisał:

Super sam się nosiłem z takim zamiarem lecz bez tej łączonej szyby . Koszt akwarium 160x60x80wys wyliczono mi 6500zł + stelaż pod który ma być wykonane akwarium . 

Wszystko przez cięcie szkła wodą. 

Kibicuje więc :)

dzięki za kibicowanie ;) 
ze szkła i bez łączonej szyby to odpada, bałbym się koło tego chodzić, albo łączona szyba albo tak jak @waldek123blau pisał

Edytowane przez Coltrane (wyświetl historię edycji)

dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

W projekcie brak stołu, masz oddzielna jadalnie czy celowy zabieg?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.