Skocz do zawartości
Coltrane

Coltrane -chapter 6 "rebirth"

Rekomendowane odpowiedzi

Projekt kostki połączonej ze stołem jadalnym wygląda dobrze ale do obsługi akwarium nie koniecznie. Za kilka miesięcy będziesz znowu zmieniał szkiełko! Ja to wiem. Tak jak było z Twoją ostatnią kostką - przemyśl tą sprawę jeszcze raz a miejsce się znajdzie W kostce SPS-y mają mało miejsca i ustawienie falowania jest trudne a Ty złapałeś już ich bakcyla. Ja też coś planuję na wiosnę! -  rozbudowę swojego systemu o kolejny sump - szczepkarium i kwarantannę na drugim regale paletowym postawionym w jednej linii z obecnym. Do obiegu dojdzie dodatkowe 600 litrów. A kwarantanna będzie miała osobny obieg. No i fajnie że wróciłeś na forum.

13804223_f.jpg


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z sps sie całkowicie wyleczyłem, po likwidacji akwarium SPS była mega pustka, nie wiedziałem co robić ze sobą. Nagle znalazł się czas na solidne studiowanie, kolarstwo i inne rzeczy. Trzeba to przyznać, byłem niewolnikiem akwarium. Teraz będzie akwarium ukwiałowe praktycznie bezobsługowe. podmiana raz na 2tyg i żadnych wiader bo kanaliza i RO podciągnę pod akwa.


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.12.2018 o 16:14, Coltrane napisał:

z sps sie całkowicie wyleczyłem, po likwidacji akwarium SPS była mega pustka, nie wiedziałem co robić ze sobą. Nagle znalazł się czas na solidne studiowanie, kolarstwo i inne rzeczy. Trzeba to przyznać, byłem niewolnikiem akwarium. Teraz będzie akwarium ukwiałowe praktycznie bezobsługowe. podmiana raz na 2tyg i żadnych wiader bo kanaliza i RO podciągnę pod akwa.

I tak wrócisz do SPS :D

Ja wiem, ze rozwiązanie radykalne i może się wydawać kontrowersyjne. Ale telewizor za okno im wyżej tym lepiej pozamiatać tylko zostanie. A będzie miejsce na akwarium i inne hobby jak np audio. :D

Edytowane przez sith114 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, sith114 napisał:

I tak wrócisz do SPS :D

Ja wiem, ze rozwiązanie radykalne i może się wydawać kontrowersyjne. Ale telewizor za okno im wyżej tym lepiej pozamiatać tylko zostanie. A będzie miejsce na akwarium i inne hobby jak np audio. :D

Z SPS nie da się wyleczyc. Tak jak z palenia . hihi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

schody zrobione, tapeta na klatce zrobiona więc w czwartek ruszam z podłogą :D. Jako że święta i niezbyt wypada hałasować to chociaż sobie w sketchupie poklikałem...

13921899_akwa1.PNG

13921900_akwa2.PNG

 

 


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No no wymiar zacny!
Co do rysowania to sam ostatnio siedzę i skrobie z tym, że w inventorze sumpa...
Miliony pomysłów na minute, ale gorzej ze zdecydowaniem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ensso

Jakiś taki niewyraźny jesteś na załączonym materiale ;) 

Czym planujesz oświetlać? :) 
Jakiś już pomysł na zbiornik jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oooo bracie już Ci współczuję serwisowania takiego wysokiego zbiornika. Ale przyznaję projekt zacny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Walker napisał:

Oooo bracie już Ci współczuję serwisowania takiego wysokiego zbiornika. Ale przyznaję projekt zacny.

Mniej będzie łapy wsadzał-lepiej będzie rosło. Zawsze do tego wniosku dochodzę po powrocie z wakacji ;)

PS. Na 70 wysokości bym się zdecydował -90 to już większe wyzwanie ale oczywiscie do ogarnięcia :) będzie piękna głębia .

Edytowane przez rafik73 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na razie mam na strychu 12x 39W t5 docelowo pewnie 2x 250W HQI 20kK + 100W LED Royal Blue

Pomysł jest taki aby było ukwiałowe, wydaje mi się że to możliwie najekonomiczniejsza i najmniej wymagająca obsługi opcja. Wiem że będzie ciągnęło do twardzieli ale to studnia bez dna a jak już wpuszczę ukwiały to odwrotu nie ma bez resetu i rozbiórki.

Gruzowisko z brancha, brak piasku.

W sumpie dwie skarpety,  jakiś pieniek 200mm, koszyk  z aquaforestowym pumeksem, filterek na węgiel+zeo, dolewka i finito ;)

Quadri, dywanowce, manjano, heteractisy do tego białobrody, błazny, chromisy i anthiasy.  Bardzo chciałbym kilka ustników ale to jeszcze daleka droga do takiej decyzji.

Przy tym co napisałem wyżej serwisowanie wnętrza ograniczy się do wydobywania ewentualnych trupów ;) chociaż przy dywanowcach może nie być potrzeby...


Cyrkulacja na pompie obiegowej, dlatego jest aż 110cm grzebienia. Myślę jeszcze nad waveboxem ale to musiałbym zrobić komin zewnętrzny i stracę 15cm szerokości które wolałbym 100x bardziej przeznaczyć na akwarium. Przy ukwiałach jakiekolwiek wiatraczki w środku odpadają.

pamiętam ten zbiornik z wizyty w Berlinie

13922138_10678747_10203853204147097_5228

wyglądało to bardzo dobrze!

 


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek co słychać?


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.06.2019 o 12:58, katani napisał:

Tomek co słychać?

Siemaneczko trochę mnie nie było ;) wszystko ok. Dziękuję za troskę. Mieszkanie generalnie ogarniete, troche w głowie się poukładało z tym hobby na odwyku. Wkrótce kończy się sezon kolarski więc szykujemy się pod akwarium na smutne jesienno-zimowe wieczory. Wczoraj był u mnie Przemek z   reefguard i była burza mózgów :)
Rozrysował mi stelaż, sumpa, akwarium. Pełna profeska po tylu latach w hobby przyjemnie się oddać w ręce profesjonalisty. Wykona nam to niezawodny Przemek z Akwiarium Szczecin. Szyby będą przygotowane i akwarium będzie klejone przez u mnie w domu aby nie nosić tego w całości :)
Stanęło na wymiarze 135x85x100cm... tak metr wysokości ;) Będzie na max bezobsługowo z podłączeniem do wodociągu i kanalizy, cała automatyka w wykonaniu ja już nie mam do tego głowy ;) Nie wiem jeszcze jaka obsada, z ukwiałowego się wyleczyłem.


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek. SPS 

W dniu 19.08.2019 o 14:37, Coltrane napisał:

Siemaneczko trochę mnie nie było ;) wszystko ok. Dziękuję za troskę. Mieszkanie generalnie ogarniete, troche w głowie się poukładało z tym hobby na odwyku. Wkrótce kończy się sezon kolarski więc szykujemy się pod akwarium na smutne jesienno-zimowe wieczory. Wczoraj był u mnie Przemek z  reefguardi była burza mózgów :)
Rozrysował mi stelaż, sumpa, akwarium. Pełna profeska po tylu latach w hobby przyjemnie się oddać w ręce profesjonalisty. Wykona nam to niezawodny Przemek z Akwiarium Szczecin. Szyby będą przygotowane i akwarium będzie klejone przez reefguard u mnie w domu aby nie nosić tego w całości :)
Stanęło na wymiarze 135x85x100cm... tak metr wysokości ;) Będzie na max bezobsługowo z podłączeniem do wodociągu i kanalizy, cała automatyka w wykonaniu reefguard ja już nie mam do tego głowy ;) Nie wiem jeszcze jaka obsada, z ukwiałowego się wyleczyłem.

Tomek. SPS only :). Tylko ten metr wysokości hmmm. Nie będzie bez obsłógowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@szutarek78 na pewno nie będzie wygodnie przy tej wysokości co też jest zaletą żeby łap nie wsadzać zbyt często. Montipory, seriatopory itp dadzą radę. 
Komin z przelewem będą na patencie, częściowo wkujemy się w ścianę kibla.
 

15005250_TomekAkwarium9.png

 

15005251_TomekAkwarium11.png


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje pierwsze morskie akwarium miało 100cm wysokości i nie chcę nigdy więcej takiego wysokiego mieć. Wklejanie szczepek czy jakiekolwiek prace w zbiorniku to masakra. Od razu zakup sobie chwytaki - ja używałem kleszczy do zbierania śmieci - kosztują w sklepie  "Jula" tylko 10 zł i są z aluminium i plastiku.


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do dna nie sięgniesz. Poza tym pewnie zardzewieje z czasem.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ensso

Jak trochę zrzucisz z brzucha to lepiej maskę z długą rurka zakup ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki:

 

Daje radę i często wystarcza, żeby nie pchać łapek do akwarium.

Mam go od początku akwarium. Działa bez zarzutu.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Coltrane napisał:

Właśnie jestem na nocnych zakupach w Reefguard. Czy taki chwytak się nada?a25ddb93873771f79954061ed92a615d.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Normalnie zaokrąglony Podsiadło :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek, a z jakiego powodu chcesz tak wysokie akwarium? Ściana wody wygląda fajnie i to chyba jedyna zaleta, reszta to same trudności. Szczególnie z obsługą, doświetleniem itp.

33 minuty temu, Coltrane napisał:

Czy taki chwytak się nada?

Taki "chwytak"używam w 60 cm i d*py nie urywa.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak trochę zrzucisz z brzucha to lepiej maskę z długą rurka zakup [emoji6]

;).gif' alt='default_;).gif' alt=';)'>.gif'> zrzuciłem już 13kg w rok, brawo ja ;) do obsługi tego Akwa potrzebuje JesCze raz tyle zbić!

 

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Normalnie zaokrąglony Podsiadło :-P

Wiesz dorabiam trochę na eventach jako podsiadlo. Na szczęście Goście z dowodu osobistego mnie nie sprawdzają i biznes się jakoś kręci.

 

 

 

ca572a8cc6d292287e34b9eef523fdcd.jpg

 

Zgoliłem brodę dla jaj i co patrzę w lustro to się śmieje ;) cel osiągnięty!

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Coltrane napisał:

Właśnie jestem na nocnych zakupach w Reefguard. Czy taki chwytak się nada?

Przecież już Ci napisałem że na Słonecznym w Juli są chwytaki po 10zł o takie:

15009145_IMG_1334.JPG


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tomek, a z jakiego powodu chcesz tak wysokie akwarium? Ściana wody wygląda fajnie i to chyba jedyna zaleta, reszta to same trudności. Szczególnie z obsługą, doświetleniem itp.
Taki "chwytak"używam w 60 cm i d*py nie urywa.



Jaja sobie robię z tym chwytakiem, chwyciłem co było pod ręka ;)

Chce wysokie bo zawsze miałem niskie ;)

Wyglada fajnie i tyle. Acropor tam nie będę pchał. Bierze mnie trochę na wymioty jak pomyśle sobie ile to było grzebania przy sps, klejeniu, łamaniu itp... mimo to trochę ciągnie wilka do lasu a wymiar jest taki ze będzie trzymał z dala. Natomiast w rybki to bym sobie popatrzył z przyjemnością.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Przecież już Ci napisałem że na Słonecznym w Juli są chwytaki po 10zł o takie:
15009145_IMG_1334.JPG


Od kiedy ty się na żartach nie znasz ? :p


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz popatrzeć na rybki to wpadnij do mnie - adres znasz i zobaczysz jakie krzaki u mnie porosły od Twojej ostatniej wizyty!


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.