Skocz do zawartości
Uri

Otwarte akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie mam pytanie ?W jaki sposób Macie zabezpieczone otwarte akwarium przed ucieczkami  i próbami samobójczymi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zależy od akwarium:)jedni mają szybę inni pokrywa A jeszcze inni koronę.Kilka osób ma siatkę taką która nie bierze zbyt dużo światła.Napisz jaki masz Ty zbiornik lub wstaw zdjęcie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście zmontowałem sobie moskitierę przyciętą na wymiar - najlepsze chyba rozwiązanie, ale musiałem osobno dokupić siatkę wędkarską do podbierania, żeby oczka nie były zbyt małe (teraz mają ok 1cm i b. cienką żyłkę).

Z koroną, to nigdy nie ma się pewności, a i efektu takiego nie ma wtedy jakie pokazuje otwarte akwa. Jak bym miał robić koronę, to od razu zrobiłbym całą pokrywę i nawiercił otwory wentylacyjne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wałkowane kilka razy, ja mam siatkę z Leroy Merlin taka ogrodzeniowa, szara oczka ok 0,5 cm. Najpierw miałem rozpięte na kontownikach pcv, teraz na listewkach pcv. Wadą jest szerokość ok 50cm, także do szerszych zbiorników nie będzie pasować

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nie mam nic, ani korony ani siatki ani szyby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, zipke napisał:

Wałkowane kilka razy, ja mam siatkę z Leroy Merlin taka ogrodzeniowa, szara oczka ok 0,5 cm. Najpierw miałem rozpięte na kontownikach pcv, teraz na listewkach pcv. Wadą jest szerokość ok 50cm, także do szerszych zbiorników nie będzie pasować

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
 

Możesz pokazać jak zrobiłeś to rozpięcie na listwach? Po śmierci dwóch mandarynów, szukam jakiegoś szybkiego i prostego patentu.

Edytowane przez dari_a (wyświetl historię edycji)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, zipke napisał:

Mogę wieczorem wrzucić, mam rozpięte na takich profilach tylko czarnych:
https://www.leroymerlin.pl/artykuly-metalowe/profile-i-akcesoria/profile-pvc/profil-1000x15x15mm-gust-alberts,p23447,l1114.html
Po prostu wysunąłem siatkę

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
 

Dzięki! Jak możesz to wrzuć potem fotkę jak to wygląda.


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek
57 minut temu, Uri napisał:

Witajcie mam pytanie ?W jaki sposób Macie zabezpieczone otwarte akwarium przed ucieczkami  i próbami samobójczymi ?

Ja mam całkowicie odkryte. Żadnego samobójstwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

U mnie niestety i ślimak jeden uciekł i ryby też się lubią pogonić więc przykryłem.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w ciągu około 6 miesięcy: 3xkuekenthali, 2xmandaryn, 2xstrombus (uratowane) i 1xfirefish (uratowany).


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wzmocnienia nie wystarczą? Do póki miałem akwarium ze wzmocnieniami wzdłużnymi to żadna ryba mi nie wyskoczyła. Jak zmieniłem na akwa bez wzmocnień to już 3 babki straciłem... . Wydaje mi się że ryby najczęściej wyskakują przy szybie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korona około 10 cm nad lustrem wody. Babka lubi przeskakiwać do panelu, ale odpukac jeszcze z akwarium nie wyskoczyła. Do końca nie wiem jak przeskakuje bo pomiędzy panelem a akwarium też jest korona z około 2 cm przerwą pomiędzy górną krawędzią szyby oddzielajacej panel a dolną częścią korony zrobiona tak na wszelki wypadek. Nie wiem czy potrafi tak wycyrklować że trafia w tą szparę czy jednak idzie 10 cm w górę i przeskakuje calość, ale raczej ta pierwsza opcja bo blazenki też czasem przeskakują do panelu a one takie skoczne nie są.

Edytowane przez konwiasty (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Spokojnie trafi w taką szczelinę. Kiedyś miałem tanganike i benthochromisy, akwarium szczelnie przykryte szybami, w szybach po 1 otworze fi 20 żeby łatwo było podnosić i akurat wyskoczył przez taką dziurkę:)

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9594424_907A3FAF-9931-471A-BBF9-E5CA914A

Tak to wyglada Deklus 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, laszek napisał:

Ja mam całkowicie odkryte. Żadnego samobójstwa.

 

Ja też mam odkryte, wyskoczyła mi jedna babka tylko - i w sumie ustnik Polylepis mi wyskoczył już 3 razy - ale to ja go wystraszyłem wstając z fotela jak robiło się ciemno w akwarium, jest wtedy strachliwy i skacze, ale włożyłem go szybko do akwa i nic mu nie jest.

Jakie masz ryby @laszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Zebrasoma scopas, siganus lo vulpinus, jakiś duży garbik, escenius biocolor, gobiodon histrio, chrysus, doktorek, 2x anthias sq., blazenek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, laszek napisał:

Zebrasoma scopas, siganus lo vulpinus, jakiś duży garbik, escenius biocolor, gobiodon histrio, chrysus, doktorek, 2x anthias sq., blazenek

 fajne stadko aż dziwne że chrysus nie skacze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Ani razu nie zauważyłem. Jak się boi to się gdzieś zakopuje. Ogólnie jest bardzo śmiały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Możesz pokazać jak zrobiłeś to rozpięcie na listwach? Po śmierci dwóch mandarynów, szukam jakiegoś szybkiego i prostego patentu.
Tak to wygląda u mnie, akwarium 45x45693fd65ce8ab4a467bc803c9d8633d53.jpg0038ad42065c79e2f07bf5744323e904.jpg0f2e19400be2ceced2402271e99b8859.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, zipke napisał:

Tak to wygląda u mnie, akwarium 45x45693fd65ce8ab4a467bc803c9d8633d53.jpg0038ad42065c79e2f07bf5744323e904.jpg



Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
 

Fajnie to zrobiłeś! BTW ładne quadri, nie masz jakiegoś małego na sprzedaż?


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, zipke napisał:

Tak to wygląda u mnie, akwarium 45x45

Zipke a nie widać u ciebie cieni od kratki w wodze?


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Quadri mam 2 dość duże i żadnego nie mogę wyłowić tak się zaczepiły w szczeliny:)
Cieni nie widać, bardziej się zastanawiam czy nie zabiera za dużo światła ale funkcjonuje tak od jakiegoś roku a lampa skręcona na 50%. Na pewno lepsza by była cieńsza ale wtedy już nie ma takiej sztywności. Będę kombinował przy zmianie na większe bo siatka ma tylko 50cm wysokosci

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.