Skocz do zawartości

Historia edycji

raphael_

raphael_

Kolego @this, naprawdę życzę Ci żeby żeby Twój zbiornik  i korale z "prze wymiarowym" odpieniaczem  wyglądały jak u  @Kilfu lub @Jacka56 byłoby super! bo mało jest już takich zbiorników.  Jak dla mnie Ci koledzy są jednymi z kilku autorytetów akwarystyki morskiej,  Co do "płaczu" Jacek nie dawno ubolewał nad stratą rybki która pływała u niego jakieś 10lat, niestety czas nie zna litości.. albo .. brak odpieniacza ją uśmiercił, jak kto woli.

Jacek, pamiętam niedawne Twoje kłopoty z wodą wapienną, teoretycznie powinno sie to zakończyć restartem, i dużymi stratami w obsadzie korali,  dlaczego brnąłeś dalej "bez" skoro to była ta słynna godzina "W" nieczekająca zwłoki na włącznie jednego lub dwóch z Twoich "potworów" Jak szybko się system wyzbierał i dlaczego tak mało strat? Koledzy na forum sugerowali że jest to wielki test ,czy system "bez" się podniesie, nie wiem jak to się skończyło bo temat ucichnął.

Miałem osobiście kilka wpadek,  ostatnio pod moją nieobecność opiekun nie monitorował pH reaktora,  więc spadek Kh z 8,0 -> 4,1, korale nawet nie mrugnęły że jest im żle, jedyne co,  to cyjano  wykorzystało i tak się panoszy, nie wiem czy odpieniacz mi w tym pomoże czy nie, może kolega swojego autorytetu zapyta i mi doradzi, jak pozbyć się uciążliwej cyjanobakterii.

 

 

raphael_

raphael_

Kolego @this, naprawdę życzę Ci żeby żeby Twój zbiornik  i korale z "prze wymiarowym" odpieniaczem  wyglądały jak u  @Kilfu lub @Jacka56 byłoby super! bo mało jest już takich zbiorników ;) Jak dla mnie Ci koledzy są jednymi z kilku autorytetów akwarystyki morskiej,  Co do "płaczu" Jacek nie dawno ubolewał nad stratą rybki która pływała u niego jakieś 10lat, niestety czas nie zna litości.. albo .. brak odpieniacza ją uśmiercił, jak kto woli.

Jacek, pamiętam niedawne Twoje kłopoty z wodą wapienną, teoretycznie powinno sie to zakończyć restartem, i dużymi stratami w obsadzie korali,  dlaczego brnąłeś dalej "bez" skoro to była ta słynna godzina "W" nieczekająca zwłoki na włącznie jednego lub dwóch z Twoich "potworów" Jak szybko się system wyzbierał i dlaczego tak mało strat? Koledzy na forum sugerowali że jest to wielki test ,czy system "bez" się podniesie, nie wiem jak to się skończyło bo temat ucichnął.

Miałem osobiście kilka wpadek,  ostatnio pod moją nieobecność opiekun nie monitorował pH reaktora,  więc spadek Kh z 8,0 -> 4,1, korale nawet nie mrugnęły że jest im żle, jedyne co,  to cyjano  wykorzystało i tak się panoszy, nie wiem czy odpieniacz mi w tym pomoże czy nie, może kolega swojego autorytetu zapyta i mi doradzi, jak pozbyć się uciążliwej cyjanobakterii.

 

raphael_

raphael_

Kolego @this, naprawdę życzę Ci żeby żeby Twój zbiornik  i korale z "prze wymiarowym" odpieniaczem  wyglądały jak u  @Kilfu lub @Jacka56 byłoby super! bo mało jest już takich zbiorników ;) Jak dla mnie Ci koledzy są jednymi  autorytetów i tego się trzymam. Co do "płaczu" Jacek niedawno ubolewał nad stratą rybki która pływała u niego jakieś 10lat, niestety czas nie zna litości.. albo .. brak odpieniacza ją uśmiercił, jak kto woli.

Jacek, pamiętam nie dawne Twoje kłopoty z wodą wapienną, teoretycznie powinno sie to zakończyć restartem, i duzymi stratami w obsadzie korali,  dlaczego brnąłeś dalej "bez" skoro to była ta słynna godzina "W"  Jak szybko się system wyzbierał i dlaczego tak mało strat? Koledzy na forum sugerowali że jest to wielki test czy system się podniesie, nie wiem jak to się skończyło bo temat ucichnął.

Miałem kilka wpadek,  ostatnio pod moją nieobecność opiekun nie monitorował pH reaktora,  więc spadek KH z 8,0 -> 4,1, korale nawet nie mrugnęły że jest im żle, jedyne co,  to cyjano  wykorzystało i tak się panoszy, nie wiem czy odpieniacz mi w tym pomoże czy nie, może kolega swojego autorytetu zapyta i mi doradzi ;)

 

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.