Skocz do zawartości
elespero

Karmnik - DeFroster

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

zrób sobie z jajka niespodzianki czy zatyczki od pianki do golenia i wypróbuj :) - jak się sprawdzi .. to sam zdecydujesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo fajny sprzęt mam go u siebie i sprawdza się doskonale polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A ja od 2 lat wrzucam mrożonkę prosto do akwarim i też jest git. Ryby są szczęśliwe.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, fresz33 napisał:

A ja od 2 lat wrzucam mrożonkę prosto do akwarim i też jest git. Ryby są szczęśliwe.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 

Ja też tak wrzucam ale denerwuje mnie, że kostka płynie od razu do komina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dzisiaj kupiłem takie cos link cena kilka x mniejsza i widze to samo co twoj karmnik tylko musiał byś to sito przewiercić jakim wiertłem na większe otwory 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczerze mówiąc wrzucanie mrożonki do wody nie jest zbyt rozsądne

jak miałem palety

bardzo mi na to zwracano uwagę bo paletki są w stanie wciągnąć duży kawał na jeden raz

pewnie tak samo jest z większymi osobnikami w morskiej toni

i są w stanie ścignąć większą kostkę bez problemu

czym to się może skończyć, pewnie nie tak jak u ludzi że "zamarza mózg" liżąc lody

ale też pewnie nikt na forum nie napisze że mu ryba padła od takiego nie rozmrożonego pokarmu

nie wierzę że taki pokarm należy płukać, bo małe cząstki też są konieczne dla mniejszych organizmów

zawiesina jest ok

 


tu w sumie nie trzeba nic pisać :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, marcinsoroka napisał:

szczerze mówiąc wrzucanie mrożonki do wody nie jest zbyt rozsądne

jak miałem palety

bardzo mi na to zwracano uwagę bo paletki są w stanie wciągnąć duży kawał na jeden raz

pewnie tak samo jest z większymi osobnikami w morskiej toni

i są w stanie ścignąć większą kostkę bez problemu

czym to się może skończyć, pewnie nie tak jak u ludzi że "zamarza mózg" liżąc lody

ale też pewnie nikt na forum nie napisze że mu ryba padła od takiego nie rozmrożonego pokarmu

nie wierzę że taki pokarm należy płukać, bo małe cząstki też są konieczne dla mniejszych organizmów

zawiesina jest ok

 

Palety mogły sobie odmrozić pyszczek, i przez to przez kilka dni nie mogły przyjmować pokarmu i zaczynały chorować.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodatkowo jak ma się np rybę która agresywnie żeruje i jest większa od innych to zasadzi się koło karmnika i zje wszystko nie pozwalając zjadać innym rybom - bo cząstki pokarmu opadają powoli, nie da się zakropić mrożonki witaminami i aminokwasami dla ryb - co czasami robię, będzie problem z takim jedzeniam jak Formula 1 od Ocean Nutrition bo jest dość zwarte. 

Wg mnie to taki bajer - lepiej rozmrozić w małym słoiczku dodać witaminy itp i podawać pipetą w toń wody przy pompie żeby się ładnie jedzenie rozprowadziło i każda ryba mogła się najeść - a co wpadnie w komin tu trudno, zostanie na filtrze mechanicznym i w kubku odpieniacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też posiadam - i jestem zadowolony. Gadżet dla tych co nie pukają mrożonek i nie miewają zbytnio czasu na zabawę z ręcznym odmrażaniem.


31d12c160dfff7f1ad40e4b6d3535483u1182a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za uszczypliwość , ale morskie zajmuje tyle czasu że rozpuszczenie 3-4 kostek w kieliszku i dodanie witamin 2 razy dziennie to mały pikuś do innych czynności . Zabijacie całą przyjemność tą automatyką . Idąc dalej tym tropem lepiej ściągnąć na usb jakieś ładne akwa i sobie na tv puszczać to jest pełna automatyka . Moja skrzydlica jak mnie widzi że wyłączam pompę i falowniki to prawie nie wyskoczy ze zbiornika taka głodna i to jest piękne .

Edytowane przez petroniusz2 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast zbadac rynek i stworzyc produkt, ktory ludziom sie faktycznie przyda i spodoba, latwiej jest zrobic na szybko byle co, i wmowic wszystkim ze jest im to niezbedne, albo taka przyszla moda.

To sie nazywa marketing.

Cytuj

Czy naprawdę potrzebujesz 5 minut, aby "rozmrozić" mrożonki dla ryb w kubku? Z pewnością nie. 

Piękne, moim zdaniem autor zasluzyl na premie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, petroniusz2 napisał:

Przepraszam za uszczypliwość , ale morskie zajmuje tyle czasu że rozpuszczenie 3-4 kostek w kieliszku i dodanie witamin 2 razy dziennie to mały pikuś do innych czynności . Zabijacie całą przyjemność tą automatyką . Idąc dalej tym tropem lepiej ściągnąć na usb jakieś ładne akwa i sobie na tv puszczać to jest pełna automatyka . Moja skrzydlica jak mnie widzi że wyłączam pompę i falowniki to prawie nie wyskoczy ze zbiornika taka głodna i to jest piękne .

Różnie to bywa .. ja akurat z rana zupełnie nie mam czasu - wstaje, toaleta, sport, wrzucić kostkę do akwa i ledwo do pracy zdążam ... takie życie :)


31d12c160dfff7f1ad40e4b6d3535483u1182a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z płukaniem mrożonek?

Uważacie, że nie ma takiej potrzeby?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam od 2 lat AquaMedic defroster. Jak dla mnie super sprawa. Co do płukania, to już indywidualna sprawa moim zdaniem. Dla niektórych takie niepłukanie to dobry patent na podwyższenie Po4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, ziembol napisał:

Różnie to bywa .. ja akurat z rana zupełnie nie mam czasu - wstaje, toaleta, sport, wrzucić kostkę do akwa i ledwo do pracy zdążam ... takie życie :)

Jak nie masz czasu rano, to karm suchym. Ja tak robię i przez to jest większe urozmaicenie pokarmów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, maciej01 napisał:

Jak nie masz czasu rano, to karm suchym. Ja tak robię i przez to jest większe urozmaicenie pokarmów.

jakiego suchego używasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tropical 3 algae, krill w płatkach i hikari marine s granulki. Mam tylko lub aż trzy ryby. Karmie naprzemiennie, a pod wieczór mrożonki też 3 rodzaje naprzemiennie.

Edytowane przez maciej01 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.