Skocz do zawartości
Leel00

Pompa RO - "booster"

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie -- takie małe pytanie do posiadaczy pomp "wspomagających" systemy RO. 

Grzeje wam się pompa? Moja tak trochę i zastanawiam się, na ile to normalne

Ewentualnie jakie macie modele pomp (wydajność vs rodzaj mambrany)

PozdrawiamRO-Water-Filter-Parts-24vDC-Water-font-b

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydajnosc pompy reguluje sie posrednio przez ogranicznik na scieku z membrany. Do wszystkich membran przeznaczonych do domowego uzytku bedzie pasowac ta sama pompa.

Podczas normalnej pracy pompa oddaje ciepło, a "trochę" to pojęcie względne. Bez manometru ciezko stwierdzic czy parametry pracy sa w normie. 

Szczerze nigdy mi do glowy nie przyszlo, zeby sie tam schylac i macac w jakims celu pompe. Dopoki pracuje i nie ma w szafce kaluzy nie dokladam sobie zmartwien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tihs, piszesz o domowego użytku, a teraz mnie zaciekawiłeś, czy są systemy RO z pompą produkujące nawet 1k wody w ciągu dnia :P


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie, ze sa memrany 1000 gpd i pompy do nich, sa pewnie i wieksze jakby poszukac.

Domowy uzytek to moim zdaniem 50-150 gpd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, tihs napisał:

 

Podczas normalnej pracy pompa oddaje ciepło, a "trochę" to pojęcie względne. Bez manometru ciezko stwierdzic czy parametry pracy sa w normie. 

Szczerze nigdy mi do glowy nie przyszlo, zeby sie tam schylac i macac w jakims celu pompe. Dopoki pracuje i nie ma w szafce kaluzy nie dokladam sobie zmartwien.

"Trochę" czyli ciężko utrzymać utrzymać rękę na korpusie powyżej 30s....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podlacz ja na krotko z wiadra do wiadra i zobacz czy dalej bedzie sie grzala nie robiac cisnienia.

Jesli bedzie ok, to znaczy ze masz jakis zator w instalacji. Zdejmij ogranicznik i sprobuj bez niego, z czasem sie zatykaja i ograniczaja przeplyw.

Tak jak pisalem wczesniej, nigdy mi sie nie chcialo do niej schylac, wiec zaden ze mnie specjalista od diagnozowania pomp ro. Dopoki cisnienie jest w normie ja bym sie temperatura nie przejmowal, manometr + zlaczka to jakies 10 zl, ale na oko tez sie da - jak woda slabo leci to cisnienie jest za male; a jak leci ze zlaczek to za duze:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 godziny temu, Pirotechnic napisał:

tihs, piszesz o domowego użytku, a teraz mnie zaciekawiłeś, czy są systemy RO z pompą produkujące nawet 1k wody w ciągu dnia :P

a nawet więcej np. na lotniskowcach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, silvia napisał:

a nawet więcej np. na lotniskowcach :)

Co za wspaniale czasy nastaly ze nawet na lotniskowcach maja akwaria morskie,pewnie w goscinnych pokojach oficerow...LOL...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
5 minut temu, Iceberg napisał:

Co za wspaniale czasy nastaly ze nawet na lotniskowcach maja akwaria morskie,pewnie w goscinnych pokojach oficerow...LOL...

zanim zaczniesz wychwalać czasy które nastały - doczytaj ... system uzdatniania i odsalania wody na wielu statkach i okrętach to ... odwrócona osmoza

a można zerknąć i np. tu

http://www.wigo.pl/oferta/oferta-dla-przemyslu/uzdatnianie-wody/odwrocona-osmoza-odsalanie-wody-morskiej-lub-slonawej-na-membranach-wysokocisnieniowych

 

i tu

http://odkrywcy.pl/kat,111398,page,2,title,Najwieksza-na-swiecie-fabryka-wody,wid,13537691,wiadomosc.html?smg4sticaid=61a087

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te na okrętach do morskiego nie za bardzo się nadają. Po za tym po co byłaby im osmoza jak cały ocean świeżej solanki ;)


150x60x65 + SUMP, 8x54W T5, WhiteSkim 250, DCT12000, Gyre XF250 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coby nie pozostawić tematu w aspekcie marynarskim - zawór czterodrożny blokował "nieco" przepływ. Po chirurgicznej ekstrakcji wzmiankowanego jest i chłodniej i ciszej. Informacyjnie: membrana 75, ogranicznik 420.

Edytowane przez Leel00 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to super, juz nie musze wysysac z palca kolejnych teorii :P

Tak w ramach zakonczenia tematu, nalalem dzis celem eksperymentu 10l rodi, po czym poszedlem pomacac pompe, byla przyjemnie ciepla, ale nie goraca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Niechce zakładać specjalnie nowego tematu, podepnę się zatem.

Przepraszam za małą zmianę tematu.

Chciałbym zapytać o ogranicznik przepływu.

Czy dla membrany 75 musi być ogranicznik 420-450, czy może być większy, jak 550?

Dzięki za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będziesz miał większy odrzut brudnej wody i mniejsze ciśnienie na membranie, co za tym idzie mniej czystej wody.


 

Akwarium: 540 L + 100 L sump

Cyrkulacja: 2x Glamorca GP-03

Obieg: Jebao DCP10000

Odpieniacz: Twistman OB-200-EXT

Oświetlenie: 4 x Maxspect Mazarra P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.