Skocz do zawartości
snocho

Pochłaniacz CO2 przed odpieniaczem

Rekomendowane odpowiedzi

Gość laszek
Ciekawe jakie byłoby pH o 7 rano
7.7

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, szutarek78 napisał:

Ktoś ma jeszcze jakieś doswiadczenia? 

co tu dużo mówić, dobre rozwiązanie jak nie możesz wywalić wężyka za okno. Ja mam zwaloną wentylację w domu, małe dzieci na okrągło chore i 40kg pies. Bez pochłaniacza (wapno intersorb) nigdy nie przekroczyłem ph 7.8-7.9. Teraz jak widzę że spada poniżej 8 to wymieniam zasyp (czyli góra tydzień). Przy pierwszym użyciu mocno skoczyło zużycie ballinga. Teraz potrafi spaść jak w porę nie wymienię wapna.

Max ph przy normalnym użytkowaniu domu miałem 8.2, po powrocie z kilku dni na nartach prawie 8.5.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, mathom napisał:

co tu dużo mówić, dobre rozwiązanie jak nie możesz wywalić wężyka za okno. Ja mam zwaloną wentylację w domu, małe dzieci na okrągło chore i 40kg pies. Bez pochłaniacza (wapno intersorb) nigdy nie przekroczyłem ph 7.8-7.9. Teraz jak widzę że spada poniżej 8 to wymieniam zasyp (czyli góra tydzień). Przy pierwszym użyciu mocno skoczyło zużycie ballinga. Teraz potrafi spaść jak w porę nie wymienię wapna.

Max ph przy normalnym użytkowaniu domu miałem 8.2, po powrocie z kilku dni na nartach prawie 8.5.

 

A ile masz tego zasypu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swój absorber CO2 początkowo wykonałem z butelki 1,5 litrowej po napoju gazowanym ale w efekcie końcowym wykorzystałem przezroczysty korpus filtra w którym możemy zastosowac różne media filtracyjne (przeważnie żywice po osmozie). Całość wypełniem absorberem anastetycznym czyli wczesniej wspomnianym pochłaniaczem CO2 używanym do celów medycznych. Na wejściu mogę podpiąć rurkę i wyrzucić gdzieś za okno dla teoretycznie dłuższej żywotności bądź bez rurki może stać koło sumpa lub za zbiornikiem. Nie robiłem zainicjowania działania absorbentu poprzez lekkie zwilżanie go czy danie paru kropel wody, poprostu w bardziej wilgotny (deszczowy) dzień wywaliłem rurkę za okno i sama ta wilgoć z powietrza wystarczyła, granulki lekko zaczęły się koloryzować od dołu. Co do testów niedługo wykonam i napisze jakie różnice co do Ph i Kh wyszły przed i po filtracji.

20180309_151738.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

Panowie też zastanawiam się nad jakąś filtrację powietrza przed zasilaniem odpieniacza i wpadł pomysł z absorberem Co2, tylko pytania:

1. Czy takie używanie całodobowe absorbera nie zabije mi glonów w refugium (w akwarium głównym nie mam nic przeciwko )

2. Jak często wymieniacie wkład, na jakiej podstawie tzn., zmienia kolor obniża się Ph w akwarium czy po prosu z podejściem ja wymieniam raz w miesiącu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczor,mam  pytanko do uzytkownikow reaktorka na ten wklad na Co2,czy dzis jestescie zadowoleni?czy ph faktycznie niezmiennie sie utrzymuje na wyzszym poziomie?.Jak korale zareogowaly gdy ph sie "podbilo" do gory? ,Napiszcie Prosze kazdy z Was kilka slow,pozdrawiam grzegorz


bez morskiego akwa tez mozna zyc,:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Absorber działa bardzo dobrze. PH trzyma się wysoko. Wadą tego rozwiązania jest to że trzeba to wymieniać co 7-10 dni. Dość droga impreza. Opakowanie 5l stacza na jakiś miesiąc. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie sie sprawdził, podniósł średnie ph o jakies 0.2 może 0.3. wymiana raz w tygodniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
11 godzin temu, szutarek78 napisał:

Absorber działa bardzo dobrze. PH trzyma się wysoko. Wadą tego rozwiązania jest to że trzeba to wymieniać co 7-10 dni. Dość droga impreza. Opakowanie 5l stacza na jakiś miesiąc. 

no coś Ty ja kupiłem rok temu 5kg zużyłem może połowę, wapno sodowane medyczne z indykatorem, mój "cutomowy" pojemnik :P

HO7IMuCOOIlLPmO7kzMN5HeoS7dJTuJ5_XLMGn3M

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się ma wywalony wężyk za okno do naszego smogu ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg moich obserwacji najlepiej działa 2giego i 3ciego dnia po wymianie wkladu, niestety bardzo szybko się nasyca po tygodniu do wymiany. Jest przy tym trochę zachodu i koszt wcale nie jest taki niski przy regularnym stosowaniu ale jeśli to ostatnia deska ratunku chyba nie ma wyboru.


Było : Sps/Lps OW 80x60x45, 23kg LR,18kg LS, Cree DIY 5ch-320W+87W T5, jebao dc6000+rw8, jager 200w, schuran 120 na jebao dc6000, doser one evo fast.

 

Jest : SPS OW 120x70x50 + 180L sump. Swiatło 650W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.02.2019 o 04:12, szutarek78 napisał:

Absorber działa bardzo dobrze. PH trzyma się wysoko. Wadą tego rozwiązania jest to że trzeba to wymieniać co 7-10 dni. 

 

W dniu 4.02.2019 o 05:43, wojtek-lodz napisał:

Wg moich obserwacji najlepiej działa 2giego i 3ciego dnia po wymianie wkladu, niestety bardzo szybko się nasyca po tygodniu do wymiany. 

Jak poznajecie, że absorbent jest nasycony ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat.

Pytanie do użytkowników:

Co ile wymieniacie i jaką ilość?

Gdzie kupić najkorzystniej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej. Przy wydajnym odpieniaczu wymiana zasypu co 7-10 dni. Można ugrać 0,2-0,3 in plus na skali pH. Na alledrogo mają wapno medyczne do respiratorów w dobrej cenie - miesięcznie wychodzi 50-70 pln. Pozdr., tomko

 

P.s. pojemnik im większy tym lepszy, ale żeby wymieniać zasyp 1x w miesiącu to musi mieć przynajniej 5l.

Edytowane przez tomko (wyświetl historię edycji)

Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że wydajność pochłaniacza zależy od indywidualnych sytuacji. Pamiętajmy że w dużym i dobrze wietrzonym pokoju w którym jest mało osób pochłaniacz nie będzie miał dużego wpływu na pH.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wietrzeniem teraz raczej jest kiepsko, taki mamy klimat.

Wężyk odpieniacza mam wyprowadzony na zewnątrz, ale to czym ludzie palą w piecach zwłaszcza wieczorami to przechodzi wszelkie pojęcie. Nawet zrobiłem prowizoryczny filtr węglowy, ale mam wrażenie że bardziej szkodzę tym powietrzem niż pomagam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wychodzi kwestia niskiej temperatury zasysanego powietrza z zewnątrz w okresie jesiennym albo zimowym? Jaki to wywiera wpływ na temp akwarium? Jestem ciekaw jak bardzo obniży temperaturę. Czy jest to pomijalne czy raczej wpływa znacząco. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

 A czy zastosowanie oczyszczacza powietrza wpłynie również na redukcję co2 w pomieszczeniu ? Oczyszczacz z filtrem Hepa ,węglowym oraz jonizatorem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpływu na temperaturę nie zaobserwowałem, czasem wężyk lubi się skraplać. Odpieniacz Deltec 1500

Trzeba tylko zastosować grubsze rurki, żeby spadku zasysanego powietrza nie było.

Pozostaje tylko kwestia chyba całej tablicy Mendelejewa w powietrzu, zwłaszcza wieczorem jak nie widać skąd dym idzie. MASAKRA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.12.2020 o 10:12, Tata napisał:

Odświeżam temat.

Pytanie do użytkowników:

Co ile wymieniacie i jaką ilość?

Gdzie kupić najkorzystniej?

Ja wymiem co 2 miesiące. Filtr z małej puszki na żywicę. Kupuję na Allego za 85 zł/5l

27 minut temu, mario 84 napisał:

 A czy zastosowanie oczyszczacza powietrza wpłynie również na redukcję co2 w pomieszczeniu ? Oczyszczacz z filtrem Hepa ,węglowym oraz jonizatorem ?

Nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ale zastosowanie mchu jako oczyszczacza powietrza,  już będzie miał wpływ na co2 w pomieszczeniu ,taki naturalny oczyszczacz powietrza ,świetna sprawa :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.