Skocz do zawartości
Gość

[572L] Debora

Rekomendowane odpowiedzi

Bio Fill jest złożem w którym żyją i rozwijają się bakterie. Tego to nigdy nie za wiele. Bios to bakterie nitryfikacyjne wiec na pewno z ich pomocą szybciej ruszy cykl azotowy a flore bakteryjną należy odbudowywać. Bakterie powinno się podawać również w dojrzałych systemach. Debora mam na dzieję że nie zaśmieciłem ci wątku. :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, szutarek78 napisał:

Bio Fill jest złożem w którym żyją i rozwijają się bakterie. Tego to nigdy nie za wiele. Bios to bakterie nitryfikacyjne wiec na pewno z ich pomocą szybciej ruszy cykl azotowy a flore bakteryjną należy odbudowywać. Bakterie powinno się podawać również w dojrzałych systemach. Debora mam na dzieję że nie zaśmieciłem ci wątku. :)

 

@szutarek78 tak się składa że nie omijałem lekcji biologi i chemii w szkole ani tym bardziej języka polskiego, czytać potrafię  ;-)

myślę że Debora nie potrzebuje adwokatów, potrafi sama odpowiedzieć ;-) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, DarekB30 napisał:

@szutarek78 tak się składa że nie omijałem lekcji biologi i chemii w szkole ani tym bardziej języka polskiego, czytać potrafię  ;-)

myślę że Debora nie potrzebuje adwokatów, potrafi sama odpowiedzieć ;-) 

Skoro wszystko wiesz, to po co pytasz  ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, szutarek78 napisał:

Skoro wszystko wiesz, to po co pytasz  ?

Gdybym wiedział wszystko to bym nie pytał, 

myślę że Debora lepiej wie dlaczego tak a nie inaczej robi, chyba że jesteś jej adwokatem i też wiesz wszystko co Debora ma na myśli. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

W każdym swoim projekcie miałam mało skaly w displayu a dużą ilość złoża w sumpie.

Komory w sumpie zostały zaprojektowane tak aby pomieścić dużą ilość medium. Zawsze to był siporax i gdybym miała siporax to użyłabym taką samą ilość to nikt by nie pytał czemu tak dużo a wydajność obu mediów jest podobna:)  Life Bio Fil jest medium zasiedlonym przez bakterie i tym wygrywa nad Siporaxem.

Miejsce wykorzystałam maksymalnie tym samym zwiększając ilość/wydajność filtracji.

Czemu leje Bio S? Ponieważ mam skale która wymaga ożywienia, nowy piasek itp... chcę by wszystko tętniło życiem bo jestem zdania że stabilniść i wydajność biologiczna jest bazą do wydajności całego systemu w późniejszym etapie.

 

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 minutę temu, Arturro napisał:

Ile rur T5 planujesz (jest) w tym zbiorniku ?

 

8x54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.03.2018 o 14:25, Debora napisał:

W guidzie zalecamy użycie tych adsorbentów na starcie aby dojrzewanie było łagodne. 

Zależy mi na tym aby adsorbery pochłonęły to co oddaje skała - przecież jeśli zostanie to pochłonięte to nie ma powodu aby wróciło ze zdwojoną siłą:)

Oczywiście ilość używanych mediów filtracyjnych zawsze należy dobierać z głową - dojrzewanie systemu ma się odbywać a usuwamy jedynie skutki tego zjawiska.

Debora, dziekuje. Jak dla mnie ma to sens. Faktycznie, nie pomyślałem, ze jak już na początku wyciągnie się większość co złe z wody, to później to już nie będzie sprawiało kłopotów. 

Nabede absorbenty na start, bo startuje na suchej skale, która leżała pod chmurką, wiec powinno ułatwić zaskoczenie systemu i skrócić dojrzewanie.

tak myśle, ze forum nie lubi właśnie „skracania dojrzewania” przy pomocy czegokolwiek. Wszyscy powtarzają, ze plagi musza być, swoje musi odstać i pomoc temu się nie powinno :) 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

To nie jest skracanie dojrzewania. Akwarium dojrzewa swoim tempem a my usuwamy to co złe z systemu za pomocą adsorbentów:) Nie krąży to w wodzie, nie kisi się, nie zapycha siporaxu/life bio fil, skały czy piasku.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wrzucam kilka zdjęć mojego zbiorniczka.

Akwarium powoli startuje z wszystkim. Dozuję codziennie Pro Bio S i -NP Pro po skończonej całej butelce Bio S.

Jest okrzemek na piasku, na skale delikatny nalot - wszystko jest jak powinno być.

2 tygodnie po starcie zbiornika wpuściłam pierwsze ryby: pokolec, błazenek, chromis. Tydzień później w akwarium wylądowała goniopora do zjadania ewentualnych nadmiarów NO3 i PO4.

Do tej pory wybarwiła się jeszcze ładniej i ma się całkiem dobrze - zobaczymy jaki będzie jej los bo akwarium ma być SPSowe i nie wiem czy będzie się dobrze czuła w takiej wodzie.

W zeszły weekend i w poniedziałek do akwarium trafiło około 100 szczepek sps - prawdziwe maluszki i większe okazy. Zbiornik zaczynam właściwie od zera bo niekróre mają rozmiar paznokcia:)

Nigdzie mi się nie śpieszy, koralowce mają sobie rosnąć - są ciasno poukładane ale chce im dać czas na przyjęcie się i potem będę ustawiać docelowo.

Wrzucam kilka zdjęć - koralowce są naprawdę mikro więc muszą mieć fotki makro:)

Jest też gonioporka i moja ulubiona rybka :)

 

11571783__MG_4715ml.jpg

 

11571776__MG_4696ml.jpg

 

11571779__MG_4713ml.jpg

 

11571782__MG_4726ml.jpg

 

11571781__MG_4732ml.jpg

 

11571777__MG_4702ml.jpg

 

11571787__MG_4740ml.jpg

 

11571797__MG_4730ml.jpg

 

11571798__MG_4737ml.jpg

 

11571799_IMG_4760ml.jpg

 

Do następnego!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Debora napisał:

 

11571799_IMG_4760ml.jpg

To też moja ulubiona rybka.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mam bardziej trunctatus niż strigosus.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Rzeczywiście rybka bardzo ładna. A koralowce na wodzie święconej z AF urosną wielkie :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

było by fanie - FTS ? 

 


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zdjęcia całości:

2fe7bed390b583aa84725e5be3fe6bfe.jpg

8834f8b36bd97f580f725c1a16d297db.jpg

Pewnie beda jeszcze jakieś przestawienia ogryzków.
Narazie czekam aż wszystkie się przyjmą, zaaklimatyzują i podrosną do rozmiarów szczepek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i fajnie.

Czyżbym widział jebao wp na prawej stronie?


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ensso

Aktualizacja całości? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.06.2018 o 18:34, ensso napisał:

Aktualizacja całości? :)

+1

Zapewne bardzo wielu czeka na aktualizację. 


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Debora zlikwidowała swoje konto na NR jakis czas temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Nik@ napisał:

Debora zlikwidowała swoje konto na NR jakis czas temu.

Akwarium też???


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ma akwarium do forum :) jest wielu akwarystów którzy z for nie korzystają :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda zawsze z przyjemnością ogląda się ładne akwaria.


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ensso
6 godzin temu, Nik@ napisał:

Debora zlikwidowała swoje konto na NR jakis czas temu.

Wcale jej się nie dziwię...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.