Skocz do zawartości
flcf

Red Sea Reefer 170 - startujemy :)

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, maciej01 napisał:

Spróbuj z sera silicate clear.

Tak będę musiał zrobić :) Zakupie i włożę do sumpa - może coś tam pomoże a nie powinno zaszkodzić :)

3 godziny temu, szybki59 napisał:

Ustaw światło docelowo a zobaczysz że za kilka dni okrzemki zaczną się cofać a pojawią się glony zielone  . Za dużo kombinujesz . Pozdrawiam

No z tym światłem też będę musiał coś pozmieniać :) Z tym kombinowaniem to wiesz, różne są szkoły co do świecenia w dojrzewającym zbiorniku :) Nie świeciłem docelowo bo praktycznie poza skałą i piaskiem to nic jeszcze tam nie mam :) Pozdrawiam :)

2 godziny temu, Pawflo napisał:
11 godzin temu, flcf napisał:
No ale jak Ci się ten problem rozwiązał? Bo rozumiem że piszesz cały czas o dojrzewaniu - a później już wszystko było ok? Czy okrzemki wracały? Jak to teraz u Ciebie wygląda? 

Mam akwa od lipca, startowałem na suchej skale i dopiero teraz mogę powiedzieć, że załapało i zaczyna to jakoś funkcjonować. Może to przypadek , ale u mnie jak zmiejszyłem kanał uv z 85 do 40%, a zwiększyłem biały z 50 do 95 to wiele pozytywnego się wydarzyło- zniknęły okrzemki-piasek jest biały, ukwiały przestały łazić i wystawiają się do lampy, nawet ryby są zdecydowanie bardziej widoczne pływając w toni zamiast chować się po skałach. W tej lampie ten kanał uv wydaje mi się, że jest za mocny.

No to będę musiał też coś w tym temacie popatrzeć :) CIekawe jak u innych użytkowników tej lampy :) PS. a możesz podesłać zrzut ekranu jak u Ciebie wygląda teraz ten wykres z ustawieniem świateł? Oczywiście jeśli to nie tajemnica :) Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym i w drugim zbiorniku od początku świeciłem docelowo i zawsze dojżewanie przechodziło niezauważalnie . Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś Ci chyba dobrze napisał - za dużo kombinujesz. Nikt nie mówi żebyś wpuścił od razu stado ryb. Ale zaczynaj coś tam działać bo samo nic się nie zrobi. Bądź cierpliwy ale nie "leniwy". Powoli dodawaj "życia". I świeć bo może rzeczywiście to jak to w słodkowodnym, brązowe glony od braku światła.

Korzystaj z rad forumowiczów oprócz dodawania jakichś "wynalazków Sera". Ma naturalnie odejść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabawa ze światłem może skończyć się źle . U siebie zmieniałem jedną świetlówkę z niebieskiej na różową , i już na drugi dzień miałem okrzemki na piasku przez ok tydzień . Widocznie cały system zareagował negatywnie na inną barwę światła . Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam tak ustawione.08017ba8ab2db1ed38feebacb897e99d.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja świeciłem docelowo od startu, tylko ja startowałem na żywej skale i okrzemek nigdy nie miałem. Może spróbuj świecić docelowo i się przekonasz jak będzie z pełnym oświetleniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie się wydaje, że okrzemki w tej ilości to również i problem światła. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po jakim czasie uruchomić odpieniacz od momentu zalania akwarium i posolenia wody ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Xcome napisał:

po jakim czasie uruchomić odpieniacz od momentu zalania akwarium i posolenia wody ?

Ja uruchomiłem praktycznie od początku, bo natlenia on wodę - nawet jeśli nie masz jeszcze żywych organizmów :) Ale pewnie teorii jest wiele o czym się sam przekonałem :) Każdy pewnie będzie Ci pisał coś innego i pewnie każdy po trochę ma racji w swojej teorii :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak, poczekam aż sól się dobrze rozpuści i wtedy go uruchomię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

matko! Co to?! Wrzuć coś do baniaka niech coś się dzieje bo puki co masakra! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.11.2017 o 12:37, flcf napisał:

 

W razie czego tak wygląda ułożona bardziej na "płasko" :)

IMG_20171104_123038.thumb.jpg.fc98fdc53d8b62e7d220cf1330b86e9b.jpg

 

No z tymi plagami to napewno ;) Życie :) Ale skała mi się bardzo podoba! Robi fajny efekt :) a ciekawi mnie jak będzie wyglądała jak obrośnie glonami wapiennymi! :) ( no i kiedy to będzie ;)

 

 

No właśnie się też zastanawiałem czy jej jakoś nie pokruszyć, talko nie wiem jak żeby nie spierdzielić fajnej skały ;) No i czy nie będę miał wtedy dopiero problemu z jej ułożeniem ;) 

 

Opowiadaj kolego jak tam się u Ciebie to wszystko kręci bo dawno aktualizacji nie było A przymierzam się do przesiadki na takie szkiełko :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.11.2018 o 12:59, Garnet napisał:

Opowiadaj kolego jak tam się u Ciebie to wszystko kręci bo dawno aktualizacji nie było A przymierzam się do przesiadki na takie szkiełko :)

Powiem Ci że nie robiłem bardzo dawno żadnej aktualizacji bo miałem dramatyczny start z którym nie mogłem sobie żadnymi sposobami poradzić i suma sumarum akwarium miało dosyć niedawno mały restart. Problemem były MEGA glony no i jak się nie trudno domyśleć bardzo wysokie NO3. tym razem znowu się pojawiają glony i jest wysokie NO3 ale może jakoś mi się uda to okiełznać :) 

Dla powagi sytuacji zamieszczam zdjęcia przez restartem... 

 

IMG_20180914_131919.jpg

IMG_20180918_154127.thumb.jpg.e478603ea1a2d833ca6cfe55749bf708.jpg

A w tym momencie akwarium wygląda mniej więcej tak: 

 

 

IMG_20181201_183912.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.12.2018 o 22:29, flcf napisał:

Powiem Ci że nie robiłem bardzo dawno żadnej aktualizacji bo miałem dramatyczny start z którym nie mogłem sobie żadnymi sposobami poradzić i suma sumarum akwarium miało dosyć niedawno mały restart. Problemem były MEGA glony no i jak się nie trudno domyśleć bardzo wysokie NO3. tym razem znowu się pojawiają glony i jest wysokie NO3 ale może jakoś mi się uda to okiełznać [emoji4] 
 

Faktycznie niezłe pastwisko. A mógłbyś mi powiedzieć jakie ogólnie masz zdanie na temat tego zestawu? Widzę że dałeś trochę mocniejsza pompę niż zaleca producent. Nie wieje za mocno?

Edit:

No dobra to już hurtem pojadę z pytaniami :D 


1. Czy ta pompa nie za mocno dmucha?

2.  Ile wsypałeś piachu?

3. Czy masz problemy z tym oryginalnym zaworem, bo słyszałem że często tam membrana szwankuje i ludzie wymieniają na zwykły kulowy bo nie idzie na    seryjnym ustawić odpowiedniego poziomu wody.

Wysłane z mojego Galaxy S9 przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Garnet (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Garnet napisał:

Faktycznie niezłe pastwisko. A mógłbyś mi powiedzieć jakie ogólnie masz zdanie na temat tego zestawu? Widzę że dałeś trochę mocniejsza pompę niż zaleca producent. Nie wieje za mocno?

Edit:

No dobra to już hurtem pojadę z pytaniami :D 


1. Czy ta pompa nie za mocno dmucha?

2.  Ile wsypałeś piachu?

3. Czy masz problemy z tym oryginalnym zaworem, bo słyszałem że często tam membrana szwankuje i ludzie wymieniają na zwykły kulowy bo nie idzie na    seryjnym ustawić odpowiedniego poziomu wody.

Wysłane z mojego Galaxy S9 przy użyciu Tapatalka
 

Jeśli chodzi ogólnie o zestaw to jestem bardzo zadowolony. Wiadomo, że w tej cenie można zrobić składaka dużo większego lub taniej, ale ja mam taki charakter że chciałem mieć ładnie i mam :) Czy kupił bym ten zestaw drugi raz. Tak. 

Co do pompy to rzeczywiście jest mocniejsza niż przewidują,  u mnie idzie na 80 - 90% mocy ale nie uważam żeby robiła jakiś wir - a patrząc na ruch wody w sumpie to wydaje mi się że właśnie jest jeszcze za mało :)

Co do piasku to tym razem wsypałem jedno opakowanie żywego piasku ( ok 9kg )

Ja osobiście nie mam problemów z tym zaworem - ale nie grzebie tam często - czasem rzeczywiście trzeba wprowadzić małe poprawki ale to tyle. 

Jeśli miał bym coś zmienić to oczywiście jak każdy chyba teraz kupił bym trochę większy :) Po pierwsze na sam zbiornik a po drugie na większy samp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, flcf napisał:

Jeśli chodzi ogólnie o zestaw to jestem bardzo zadowolony. Wiadomo, że w tej cenie można zrobić składaka dużo większego lub taniej, ale ja mam taki charakter że chciałem mieć ładnie i mam :) Czy kupił bym ten zestaw drugi raz. Tak. 

Co do pompy to rzeczywiście jest mocniejsza niż przewidują,  u mnie idzie na 80 - 90% mocy ale nie uważam żeby robiła jakiś wir - a patrząc na ruch wody w sumpie to wydaje mi się że właśnie jest jeszcze za mało :)

Co do piasku to tym razem wsypałem jedno opakowanie żywego piasku ( ok 9kg )

Ja osobiście nie mam problemów z tym zaworem - ale nie grzebie tam często - czasem rzeczywiście trzeba wprowadzić małe poprawki ale to tyle. 

Jeśli miał bym coś zmienić to oczywiście jak każdy chyba teraz kupił bym trochę większy :) Po pierwsze na sam zbiornik a po drugie na większy samp.

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź :) Ja lubię dłubać sam, ale niestety tym razem nie mam możliwości zbudować zbiornika od podstaw tak żeby było to porządnie zrobione. Mój aktualny zbiornik to taki "ulep" ;) i żona mi zaczyna głowę suszyć żeby postawić coś z prawdziwego zdarzenia i na moje "nieszczęście" :D upatrzyła sobie ten zestaw w sklepie.

Jeszcze raz dziękuję za Twoją opinię, bankowo się przyda i na pewno będę tutaj zaglądać i śledzić Twoje postępy :) Trzymam kciuki żeby tym razem się udało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka.

Ciekawe jak sprawuje się zbiornik po pół rocznym użytkowaniu. Właśnie się zastanawiam nad zakupem tego RED SEA REEFER 170 DELUXE i mam kilka pytań do autora flcf.

 Jak wygląda eksploatacja zbriornika w czasie, co zauważyłeś i co byś zmienił. Czy odpieniacz który masz spokojnie wystarcza, czy dołożyłeś filtr o którym pisaliście w temacie. Ja chciałbym zbiornik kupić z Hydra 26 HD. Po zlikwidowaniu dwóch zbiorników muszę wrócić jeszcze raz. Został mi 120litrowy z panelem ale zdecydowałem że kupie właśnie pełny system od Red SEA. Masz jakieś zdjęcia jak to u Ciebie wygląda daj znać. Daje do obserwowanych.

Jak z hałasem emitowanym przez pompy i spływy ?

Edytowane przez MichałAsia (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.