Skocz do zawartości
flcf

Red Sea Reefer 170 - startujemy :)

Rekomendowane odpowiedzi

AquaMedic DC Runner 2.1 to szmelc jak nie wiem co . Ciągłe zmiany wydajności ,słaba wydajność ,turkotanie,wreszcie zaczęła stawać .Odesłana na gwarancji wróciła jako sprawna po ponad 40 dniach .Teraz miesza wodę .
Teraz mam Reef Octopus VarioS 2 , to jest po prostu mercedes , niesłyszalna ,i wyjątkowo stabilna ,od montażu już kilka miesięcy stała wydajność .
No to się zaczęło robić naprawdę ciekawie :) teraz to już zgłupialem :)
Twoja pompa a pewno jest świetny ale chyba też dosyć droga z tego co kojarzę :(


Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i ja zgłupiałem ;) ale aquamedic 3.1 mogę polecić, w razie czego serwis i support jest w Polsce :)

Godzinę temu, SU1 napisał:

AquaMedic DC Runner 2.1 to szmelc jak nie wiem co . Ciągłe zmiany wydajności ,słaba wydajność ,turkotanie,wreszcie zaczęła stawać .Odesłana na gwarancji wróciła jako sprawna po ponad 40 dniach .Teraz miesza wodę .
Teraz mam Reef Octopus VarioS 2 , to jest po prostu mercedes , niesłyszalna ,i wyjątkowo stabilna ,od montażu już kilka miesięcy stała wydajność .

gdzież Ty kupiłeś tego Octopusa ? :) 

hah ! rzeczywiście jest dostępny, zamówiłem coby sprawdzić, czy faktycznie mercedes ;)

Edytowane przez rafau (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i ja zgłupiałem [emoji6] ale aquamedic 3.1 mogę polecić, w razie czego serwis i support jest w Polsce [emoji4]
gdzież Ty kupiłeś tego Octopusa ? [emoji4] 
hah ! rzeczywiście jest dostępny, zamówiłem coby sprawdzić, czy faktycznie mercedes [emoji6]
Mogę prosić o link gdzie co i jak? :)

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, rafau napisał:

i ja zgłupiałem ;) ale aquamedic 3.1 mogę polecić, w razie czego serwis i support jest w Polsce :)

gdzież Ty kupiłeś tego Octopusa ? :) 

hah ! rzeczywiście jest dostępny, zamówiłem coby sprawdzić, czy faktycznie mercedes ;)

Nie wiem czy aquamedic  ma serwis w PL , wątpię bo moja była wysłana na serwis do Niemiec  . (Cyt : pompa do nas dotarła wysyłamy do serwisu w Niemczech .) Może mieć serwis nawet pod moim domem , nie chce jej nawet za dopłatą .
Namiary na  VarioS masz tu : 

 


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, SU1 napisał:

Nie wiem czy aquamedic  ma serwis w PL , wątpię bo moja była wysłana na serwis do Niemiec  . (Cyt : pompa do nas dotarła wysyłamy do serwisu w Niemczech .) Może mieć serwis nawet pod moim domem , nie chce jej nawet za dopłatą .
Namiary na  VarioS masz tu : 

 

Super dzięki - ps. a w jakim sklepie kupowałeś? Można wiedzieć? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze testy za mną :) a sprawa wygląda następująco:

Temperatura: 25*

Zasolenie: 1.023 S.G.  (33PPT)

PH: 7,87

KH: 8,3 dKH

No2: 0

No3: 0,5

PO4: 0

Testy z firmy Salifert a zasolenie refraktometr z Red Sea.

W akwarium nic się za bardzo nie dzieje - jest jeszcze małe zmętnienie wody (mgiełka) 

Codziennie dolewam dwie krople bakterii: Bio S z Aquaforestu.

Jakieś sugestie? Opinię? Cokolwiek? ;)

IMG_20171108_181733.thumb.jpg.4c2978dbd2735215c1787d4a8c76440d.jpgIMG_20171108_131831.thumb.jpg.b7ea14b9fd44a853bd28dfb07884351b.jpg

 

Jeszcze rzut okiem na sump jakby kogoś to interesowało ;)

 IMG_20171108_131601.thumb.jpg.2d9a43057817087a3a7ab4ed6b62e867.jpg

Edytowane przez flcf (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akrylowy pojemnik obok sumpa to .. ? :) dobrze widzę, że zdjąłeś gąbkę i wsadziłeś media filtrujące ? life-bio fil ?

dajże jeszcze znać jak z hałasem odpieniacza, słyszalny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, rafau napisał:

akrylowy pojemnik obok sumpa to .. ? :) dobrze widzę, że zdjąłeś gąbkę i wsadziłeś media filtrujące ? life-bio fil ?

dajże jeszcze znać jak z hałasem odpieniacza, słyszalny ?

Tak to akrylowy pojemnik i jeszcze nie podwieszona półaczka :) Wszystko w trakcie prac ;) Czasu jakby mało :) 

A co do gąbki to mam ją cały czas a Siporax i life bio fill mam w koszykach przez gąbką :)

IMG_20171109_162241.thumb.jpg.37a54ac556803356ef724d2938aa435a.jpgIMG_20171109_162249.thumb.jpg.bc5e361bd5df38777162dde9601372e0.jpg

a co do odpieniacza to jak dla mnie jest bardzo cichy - praktycznie nie słyszalny - ale nie mam żadnego porównania bo to pierwszy odpieniacz jaki w życiu słyszałem :) - ale naprawdę jest super cichy moim zdaniem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, rafau napisał:

Super organizacja w sumpie ;)

Dzięki :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi proszę jeszcze jak z zasoleniem bo mam około 33PPT (+-32 - 33) Czy jest ok? Czy zmienić do 35 - bo widzę, że bardzo wiele osób ma właśnie 35 PPT.

Jak jest lepiej? Dla mnie to obojętne bo nie mam żadnych żywych organizmów w akwarium poza bakteriami ;) tak że narazie mogę zmienić :) 

Dzięki z góry za podpowiedzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Utrzymuj zasolenie na poziomie docelowym. Bakterie też do niego się przyzwyczają a późniejsza zmiana zachwieje systemem. Większość przyjmuje poziom 35, jako typowy dla środowisk które staramy się symulować. Dla akwariów tylko z rybami można stosować mniejsze. Korale wymagają odpowiedniej ilości pierwiastków, w odpowiednich stężeniach dlatego stałe, pewne zasolenie jest tak ważne. Polecam odpowiedni artykuł na reefhub.pl tam @Tester ładnie opisuje co jak i dlaczego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, dadario napisał:

Utrzymuj zasolenie na poziomie docelowym. Bakterie też do niego się przyzwyczają a późniejsza zmiana zachwieje systemem. Większość przyjmuje poziom 35, jako typowy dla środowisk które staramy się symulować. Dla akwariów tylko z rybami można stosować mniejsze. Korale wymagają odpowiedniej ilości pierwiastków, w odpowiednich stężeniach dlatego stałe, pewne zasolenie jest tak ważne. Polecam odpowiedni artykuł na reefhub.pl tam @Tester ładnie opisuje co jak i dlaczego. 

Dzięki za odpowiedź i oczywiście jasne i wszystko rozumiem - tylko mi chodzi właśnie o ten poziom docelowy - jaki najlepiej powinien być? I potem wiadomo że go będę utrzymywał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy powinien być 35. Po prostu.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, katani napisał:

Najlepszy powinien być 35. Po prostu.

Krótko i na temat! Pięknie! :) Podziękował ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłbyś zdradzić, czy Twoje szkło jest jakimś gotowym produktem znanej, bądź nieznanej firmy, czy na zamówienie, bo patrząc na komin, grzebień, wylot powrotny, to wszystko jest full pro i pięknie wygląda. Do tego rozmiar, który dla mnie jest idealny.

Próbowałem wyłapać tą informację w wątku, ale chyba nie była poruszana, jeżeli tak, to przepraszam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie skleiłem, że w temacie jest nazwa zestawu. Ok, przejrzałem "produkt" i już teraz wiem dlaczego jest taki full pro. Zazdraszczam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 8.11.2017 o 09:33, SU1 napisał:

AquaMedic DC Runner 2.1 to szmelc jak nie wiem co . Ciągłe zmiany wydajności ,słaba wydajność ,turkotanie,wreszcie zaczęła stawać .Odesłana na gwarancji wróciła jako sprawna po ponad 40 dniach .Teraz miesza wodę .
Teraz mam Reef Octopus VarioS 2 , to jest po prostu mercedes , niesłyszalna ,i wyjątkowo stabilna ,od montażu już kilka miesięcy stała wydajność .

Dziś dojechała do mnie pompa Octopusa. Jestem zawiedziony, ponieważ jest SŁYSZALNA, nawet bardzo. Niesłyszalny jest DC Runner, Red Dragon Mini, ale nie VarioS 2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj jej kilka dni na dotarcie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, rafau napisał:

Dziś dojechała do mnie pompa Octopusa. Jestem zawiedziony, ponieważ jest SŁYSZALNA, nawet bardzo. Niesłyszalny jest DC Runner, Red Dragon Mini, ale nie VarioS 2.

Może nie traf .Moja jest niewykrywalna od startu po dziś dzień niezależnie od mocy , :D i z tego co mi pisało kilka osób mają tak samo  . 

ps: A odpowietrzyłeś wirnik ? . 


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, lukaszkrzyszczuk napisał:

Czy mógłbyś zdradzić, czy Twoje szkło jest jakimś gotowym produktem znanej, bądź nieznanej firmy, czy na zamówienie, bo patrząc na komin, grzebień, wylot powrotny, to wszystko jest full pro i pięknie wygląda. Do tego rozmiar, który dla mnie jest idealny.

Próbowałem wyłapać tą informację w wątku, ale chyba nie była poruszana, jeżeli tak, to przepraszam.

Cześć dokładnie tak jak napisał maciej01 gtowy zestaw z Red Sea - ale moim osobistym zdaniem oczywiście naprawdę warto! Mi zależało bardzo na estetyce i jak dla mnie dostałem to co chciałem :) Tak że polecam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda, akwarium wyglada pięknie, jeżeli tak można o akwarium napisać:) 

moim zdaniem zbiornik jak i jego zawartość powinna również cieszyć oko:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi proszę czy jeśli zalecany przepływ przez producenta w moim akwarium to 2000l/h a ja mam pompę do 4000l/h i będzie szła np. na maxa lub nieco niżej ale więcej niż teoretycznie powinna być to coś się stanie? Jak woda będzie szybciej przepływała przez sump itp? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.