Skocz do zawartości
botshek

Mars Aqua 165W bez soczewek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

w ostatnim czasie usunąłem se swojej chinki (Mars 165W) soczewki, teraz mam mały problem z ustawieniem lampy. Ktoś z Was może wykonał taki sam zabieg i pamięta wysokość zawieszenia lampy nad tafla wody oraz ustawienia kanałów? Nigdzie nie znalazłem takich informacji. Dodam, że moje akwarium ma 60 cm głębokości, a obsada to miękkasy i LPSy. Z góry dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego zdjales soczewki jesli moge zapytac. Mam taka sama lampe i taka sama wysokosc akwa. Troszeczke podpinam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie lepiej świeci, światło nie pada jak promień laseru przez soczewkę, tylko jest rozproszone. Na wszystkich forach ludzie polecają zdjęcie soczewek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, botshek napisał:

Witam

w ostatnim czasie usunąłem se swojej chinki (Mars 165W) soczewki, teraz mam mały problem z ustawieniem lampy. Ktoś z Was może wykonał taki sam zabieg i pamięta wysokość zawieszenia lampy nad tafla wody oraz ustawienia kanałów? Nigdzie nie znalazłem takich informacji. Dodam, że moje akwarium ma 60 cm głębokości, a obsada to miękkasy i LPSy. Z góry dzięki za odpowiedzi.

Tylko Twoje pytanie jest trochę niezrozumiałe. Jak za słabo świeci to zwiększ moc. Metodą prób i błędów dojdziesz jakie światło jest dobre dla korali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Soczewki mozna zdjac z kolorowych diod albo wymienic na takie z szerszym kontem. Biale i niebieskie bym zostawil. Na forach czesto pisza sorry... idioci. Nie wszystkie rady warto stosowac chociaz czasem mozna sprawdzic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
14 godzin temu, botshek napisał:

Zdecydowanie lepiej świeci, światło nie pada jak promień laseru przez soczewkę, tylko jest rozproszone. Na wszystkich forach ludzie polecają zdjęcie soczewek.

W specyfikacji lampy napisano :   "View Angle of leds: 90° /120°" a "goła" dioda ma 120° więc zdjęcie soczewki spowoduje jedynie że światło oświetli także "pół pokoju" a nie zbiornik , co do 90° - ... kwestia uznania - w swojej lampie mam ich większość i wcale nie świecą "jak laser"

więc albo w lampie były inne soczewki (nie sądzę) albo lampa wisiała zbyt nisko ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.