Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W związku z tym, że już tylko tydzień z kawałkiem dzieli mnie od otrzymania szkiełka, mam pytanie odnośnie glonów.

- Jakie powinny być, żeby nie zrobić sobie problemów,

- Jakie podłoże zastosować

- uruchamiać od razu ze startem akwarium (sucha skała)

- wymyśliłem sobie żeby zastosować 2-3 duże kotniki i do nich wsypać podłoże i wsadzić glony czy to się nada

w sumpie przewidziałem lampkę 2x 10w full spectrum 2x10w ( 6 pól royal blue 3white)

Ach i najważniejsze czy ktoś z forumowiczów mógłby podzielić się naddatkiem oczywiście może być odpłatnie, pifkowo, za darmo (niepotrzebne skreślić) jeśli w gdzieś w moich okolicach chętnie podjadę, a jeśli komuś będzie chciało się wysłać również będę wdzięczny

uff na te 5 minut moich przemyśleń chyba na tyle :P

 

Edytowane przez boo12 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś trafiłem na niezły artykuł dotyczący różnych glonów, wniosek był taki że różne gatunki nawzajem się uzupełniają.

 

Podłoże będzie zależało od glonów które wybierzesz, jedne lubią skałę, inne piasek, a jeszcze inne będą dobrze rosnąć na szkle czy w toni wody.

 

Co do startu szkoły są różne, jedni szykują refugium na tygodnie przed odpaleniem zbiornika, a inni odpalają dopiero po dojrzewaniu. Moim zdaniem liczy się efekt, czyli niski poziom no3 i zadowolone korale. Jesli zaraz po starcie nie miałem ani jednego ani drugiego, to po co palic lampy.

 

Pomysł z kotnikami wydaje się dobry, bo można je w razie potrzeby wyjąć, wyczyścić czy przerobić. Ruszanie starego grubego dna w działającym zbiorniku może tworzyć problemy.

 

Glonów mam kilka rodzajów, niestety zapuściłem baniak w ostatnim czasie i męczy je cyjano. Nie polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@silvia Obok tego tematu właśnie mam otwarty artykuł który podlinkowałeś 

a czy takie glony można kupić w sklepie czy trzeba czekać na wycinkę któregoś z właścicieli baniaków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

gdzieś w sklepie widziałem zestaw glonów , czasem się trafią z żywą skałą , ale łatwiej od kogoś z wycinki (a na pewno taniej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podwieszę się do tematu, jeśli można.

Poproszę o jakieś wskazówki odnośnie cyrkulacji w zupełnie oddzielnym zbiorniku a nie w sumpie.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.