Skocz do zawartości
Gość Paragon

Odpieniacz z drukarki 3D

Rekomendowane odpowiedzi

Ty widzisz i masz te części w rękach. Ja widzę tylko zdjęcia, a na nich nie wygląda to dobrze... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

Spoko jednym podoba się transparentny innym nie, bo właśnie ma taka niejednorodną strukturę, i prześwituje struktura wypełnienia, dlatego mi transparent przypadł mocno do gustu i drukuje praktycznie tylko z tego, drukowałem już chyba z każdego materiału bardzo dobrze wychodziło z ABS ale niestety przy dużych gabarytach lubi pękać, albo się rozwarstwiać, można go potraktować acetonem i po wydruku wygląda jak z wytlaczarki :)

Co do jakości te wydruki maja gabaryty 225x225 tolerancja luzu 0,15mm i po wydruku pasują do siebie idealnie tak więc chyba drukarka daje radę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to kiedy pokażesz całość światu???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

Jak się orientujesz (lub nie :) ) samo projektowanie a potem drukowanie nie jest szybkim procesem, tylko jest mocno czasochłonne, tym bardziej jak się to robi w wolnym czasie, którego jest średnio szczególnie w grudniu hehe, coś będę wrzucał co jakiś czas na dzisiaj jest to :).

afaoae.jpg

10wp4b7.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

Panowie szybkie pytanie czy do takich gabarytów odpieniacza wystarczy pompa Jebao 3000 czy raczej za słaba?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kawał dobrej roboty :P pieni ? filmik :P potrzebny :P


120LT Plany na 600L W trakcie realizacji..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

Dzięki :), Pieni na pewno wspaniale :P, filmik dodam kiedyś ponieważ to odpieniacz do nowego akwarium ktore bedę stawiał blizej wiosny, wtedy bedzie test, pompa ma moc wzorowalem sie na odpieniaczach w przedziale 800-1500L, zawsze mozna podmienić pompę z DC3000 na DC4000 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

wiesz kupiłem na allegro szybka profesionalna wysylka i pakowanie, kawałek 50cm i sam ciąłem na odcinki 30cm i 15cm, (trzeba cierpliwości delikatności i brzeszczota z drobnym zębem :) ciecie w miejscu zakupu to finansowe samobójstwo przewyższa wartość rury :), rura kosztowała 110zł plus transport ta Fi 200mm, Fi 100mm juz miałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elegancko :) kawal, spory kawał dobrej roboty

Obawiam się tylko że pompa będzie za słaba, ja bym celował raczej w 6000 tak na oko bo nie wiem jakie dokładnie wymiary odpieńka


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
Godzinę temu, Moljzesz napisał:

Elegancko :) kawal, spory kawał dobrej roboty

Obawiam się tylko że pompa będzie za słaba, ja bym celował raczej w 6000 tak na oko bo nie wiem jakie dokładnie wymiary odpieńka

Dzięki bardzo chłopaki za docenienie mojej pracy :)

Wiesz przeglądałem odpieniacze Bubble Magusa i naszego TwistMana i przy tych gabarytach jest stosowana pompa 3000 i 4000 wiec pod takie jest zaprojektowany, jak nie bedzie dawał rady to nie ma problemu ze wstawieniem czegoś mocniejszego Jebao DC6000/DC8000 też nie bedzie problemem, wymiary odpieniacza 249mm / 323mm / 637mm mierzone w najszerszych miejscach, sama komora reakcyjna to rura Fi 200mm o długości 300mm przechodząca zwężeniem w rurę Fi 100mm o długości 200mm.

Właśnie skończylem czapke do odpieniacza ostatni wydruk trochę pokombinowałem z filamentem i wyszedł taki kameleon w realu fajnie się mieni w dwóch kolorach :)

ifa2bd.jpg

10e4owh.jpg

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile poszło materiału szpulki są po ok 08.1kg


120LT Plany na 600L W trakcie realizacji..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

ja miałem filament 1Kg, razem ze szpulką coś około 1.2Kg, nom to poszło 2.5KG, wliczając w to testy, teraz przy gotowych elementach sądzę że 2KG to maks jeszcze zależy jakie wypełnienie itd. ja stosowałem od 30% do 100% w zależności od modelu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to wszystko rewelacyjnie!
Gratuluję, kupę czasu i pracy musiałeś na to poświęcić z tego co widzę.
Tym bardziej szacunek za upload na thinga.

Wysłane z galaktyki S6


7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

Dzięki trochę czasu to zajęło, ale gdyby nie sprawiało frajdy nie miało by sensu :), co do udostępniania wychodzę z reguły że sam bym chciał aby ktoś coś takiego udostępnił :)

 

hmmm co tu teraz robić jak odpieniacz skończony :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

Dobra nie wytrzymałem zrobiłem test :), w słodkiej wodzie niestety ale jest moc na pełnej mocy robi piane nawet w słodkiej wodzie :), wirnik wytrzymuje wszystko działa niestety test w słonej wodzie dopiero po zimie w nowym akwarium, przepraszam za jakość nagrania ale słabe światlo

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

Dzięki przyznam miałem obawy co do wirnika byłem pewny na 99% że wytrzyma ale jest zawsze 1 % niepewności :), były obawy ze pompa moze być za słaba ale chyba da radę test robiony na słodkiej wodzie i na zanurzeniu 230mm (planowane głebokość pracy 250mm) a i tak wyssysa wodę z akwarium :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

czyli co .. taniej będzie kupić drukarkę i rury niż odpieniacz ? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

wychodzi na to że tak :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super!
No i teraz wiadomo skąd twój nick ;)

Wysłane z galaktyki S6


7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
10 godzin temu, lukaszt0 napisał:

Mogłeś wsypać trochę soli kuchennej :)

wolałem cukier :P

4 godziny temu, big daddy napisał:

Super!
No i teraz wiadomo skąd twój nick ;)

Nazwisko zobowiązuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

włożony do zasolonej wody odpalony na minimum bo dopiero co wystartowałem z akwarium i chodzi raczej o napowietrzanie bo raczej nie ma jeszcze co odpieniac :), moc na minimum ale robi masakrę, aż boję się podkręcać :), sorki za słaba jakość ale nagrywane na szybko :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.